Wszystko o działalności regulowanej

Wszystko o działalności regulowanej

Zgodnie z przepisami każdy jest w stanie otworzyć własną firmę, wybrać branżę oraz zakres oferowanych usług. Trzeba jednak pamiętać, że w polskim prawie występują pewne ograniczenia, które określają warunki funkcjonowania przedsiębiorstw. Kiedy można mówić o działalności regulowanej? Czym się charakteryzuje?

Na początku warto powiedzieć, że o działalności regulowanej można mówić w odniesieniu do:

– wyjazdów turystycznych,

– usług detektywistycznych,

– usług walutowych,

– usług telekomunikacyjnych,

– usług pocztowych,

– szkół podyplomowych (branża medyczna),

– gabinetów psychologicznych,

– miejsc kontroli pojazdów i szkół jazdy,

– producentów wyrobów alkoholowych i winiarskich.

Aby otworzyć działalność regulowaną należy spełnić kilka najważniejszych powinności. W pierwszej kolejności firma powinna zostać wpisana do rejestru działalności regulowanych oraz Ewidencji Działalności Gospodarczej (z dołączeniem oświadczenia). Cała procedura powinna zostać zamknięta w okresie od 7 do 14 dni roboczych.

Każdy właściciel firmy musi zdawać sobie sprawę, że podporządkowany jest dodatkowej kontroli pod kątem odpowiedniego organizowania działalności regulowanej. Sprawdzane są czynności standardowe oraz dodatkowe, wskazane przez ustawę.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czym jest wzór przemysłowy?
Next Wszystko o umowie pośrednictwa

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Czy odpowiednia atmosfera w miejscu pracy jest ważna?

Akcje prowadzone od wielu lat wskazują, że dla pracowników ogromne znaczenie ma odpowiednia atmosfera. Nawet wynagrodzenie nie odgrywa dla podwładnych tak wielkiej roli jak uporządkowane stosunki z współpracownikami i kierownikiem.

Mała firma 0 Comments

Jak zawiesić działanie małego przedsiębiorstwa?

Kłopotliwa sytuacja ekonomiczna oraz załamanie gospodarcze mają ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu firm w kraju. Coraz mniej klientów, przymus podnoszenia cen oraz zabójcza konkurencja konsekwentnie usuwają najsłabszych. Zdarza się, że

Mała firma 0 Comments

Praktyczny Poradnik Najemcy Biura – wiedza specjalistów w zasięgu ręki

JLL, międzynarodowa firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie wynajmu nieruchomości, wydała właśnie pierwszą część swojego Praktycznego Poradnika Najemcy Biura. Lekki i przystępny, pozbawiony deweloperskiego żargonu poruszać ma wszystkie najistotniejsze dla

Mała firma 0 Comments

Zmiana przeznaczenia budynku a odliczenie w ramach ulgi odsetkowej

Nabywca w ramach ulgi odsetkowej zakupił lokal mieszkalny, będącego w budynku, w którym deweloper dokonał zmiany jego użytkowania z koszarowego na mieszkalny wielorodzinny. Deweloper zrealizował rozbiórkę budynku zostawiając tylko fundamenty

Mała firma 0 Comments

Korekta w zeznaniach podatkowych

Rezygnacja zatrudnionego może wiązać się z ponadplanowymi rozrachunkami przewyższającymi obowiązki wynikające z prawa pracy. Wielokrotnie zdarza się tak, że pracodawca obiecuje finansowanie nauki zatrudnionego, a zatrudniony wypowiada porozumienie przed daną

Mała firma 1Comments

Jak wygląda dumping?

Każda firma ma własną strategię rozwoju i kreowania pozycji na rynku. Czasami stosuje się dość ryzykowne metody, które nie dają gwarancji sukcesu. Wśród nich jest dumping, który znajduje swoich zwolenników.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź