Blogi, własna firma i content marketing – czy to da się połączyć?

Blogi, własna firma i content marketing – czy to da się połączyć?

Przedsiębiorcy coraz częściej wychodzą naprzeciw internautom i udostępniają im za darmo teksty informacyjne, artykuły i poradniki. To świetny sygnał, który świadczy o tym, że polscy właściciele firm zaczynają doceniać moc marketingu w Internecie, a ten w dużej mierze polega właśnie na publikowaniu różnych przydatnych informacji, nie oczekując niczego w zamian. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że takie zabiegi można, a nawet powinno się, umacniać poprzez ich płatne promowanie. Sposobów jest wiele, a jednym z nich jest inwestycja w blogosferę. O popularności tego typu stron internetowych nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jak zatem zacząć i co warto na ten temat wiedzieć?

Blogerzy, czyli infuencerzy

Czy tego chcemy czy nie, blogerzy mają dziś ogromny wpływ na ludzkie gusta, a w konsekwencji na wybory zakupowe. Istnieją branże, takie jak moda, sport, bankowość czy motoryzacja, w których wystarczy jeden wpis znanego blogera, żeby zmienić jakiś trend niemal z dnia na dzień. Właśnie dlatego warto jest, z perspektywy właścicieli firm i przedsiębiorstw, zainteresować się współpracą z jednym, lub z kilkoma blogerami.

Ilość blogów jest wręcz niezliczona, a poruszane na nich tematy nieskończone. Bez względu na to w jakiej branży sami działami, z pewnością jest ktoś, kto pisze ciekawie na ten temat i z chęcią udostępni miejsce na swoim blogu, w zamian oczywiście za pieniądze. Taka forma promowania swoich tekstów to znakomity sposób na pokazanie się w Internecie jako firma wszechstronna i godna zaufania.

Blogerzy wyznaczają trendy i warto bliżej przyjrzeć się ich poczynaniom. Nie każdą firmę będzie stać na każdego blogera – to oczywiste – jednak należy dostosować jego popularność i atrakcyjność do swoich potrzeb. Nasz tekst umieszczony na popularnym blogu to znakomita wizytówka dla firmy, którą można pochwalić się w Internecie.

Formy współpracy

Rynek blogowy jest bardzo szeroki i z pewnością nie będziesz mieć żadnych problemów ze znalezieniem chętnego wydawcy Twoich treści. Podstawową zasadą jest jednak to, że treści te muszą być wysokiej jakości – skorzystasz na tym nie tylko Ty, ale także bloger. Więcej o tym zagadnieniu przeczytasz na blogu marketingowym: http://brand.ceo/pl-pl/content-marketing-promowac-tresci/ jednak musisz wiedzieć, że wysokiej jakości content to absolutna podstawa współpracy z jakimkolwiek blogerem.

Jest to bardzo prosty rachunek – fakt, że zapłacisz blogerowi za współpracę, jeszcze nie czyni z tego umowy życia dla niego. Prawdopodobnie przeżyłby on bez tych pieniędzy. Jeśli jednak będzie to treść wartościowa, zgodna z jego tematyką bloga i poczytna dla przeciętnego internauty, to będzie to dla niego wartością dodaną i z chęcią przyjmie on Cię pod swój adres. Co więcej – nawet podlinkuje (czyli zamieści link do-follow do artykułu), zatem artykuł nie tylko będzie świetną formą promocji dla Ciebie, ale także będzie brał udział w pozycjonowaniu (link building to nieodłączny element SEO).

Istnieją różne formy publikowania artykułów na blogach. Te najlepsze, najbardziej wartościowe, mogą trafić nawet na stronę główną. Wymaga to jednak zaufania blogera i posiadania świetnego zaplecza redaktorskiego – copywriter musi być perfekcjonistą w każdym calu i dostosować tekst do pozostałych artykułów na blogu.

Czasami artykuły oznaczone są jako „materiał partnera zewnętrznego” albo „artykuł sponosorwany”. Nic nie szkodzi, jest to uczciwie wobec odbiorców i także spełnia swoją marketingową rolę. W dalszym ciągu bardzo istotne jest to, żeby był to artykuł jak najlepszej jakości, który będzie atrakcyjny dla czytelnika i zachęci go do odwiedzenia naszej strony.

Świetnym sposobem jest artykuł w formie wypowiedzi eksperckiej, gdzie bloger zamieszcza nas jako specjalistę komentującego jakąś branżową kwestię. Taki content marketing znakomicie działa PR-owo, gdyż stawia nas bezpośrednio w roli eksperta, na którego powołuje się bloger. Taka treść może mieć zarówno formę artykułu eksperckiego, jak i filmu video – czasami lepiej nawet sprawdza się ta druga wersja, która dodatkowo uwiarygodnia przekaz contentu.

Firma i blog? Tylko z agencją!

Promowanie się poprzez blogerów to znakomita forma marketingu, która pozwoli Ci na wybicie się wśród konkurencji. Warto jednak pamiętać, by zawsze polegać na opinii i doświadczeniu agencji marketingowych – nie tylko pomogą one w wybraniu odpowiedniego portalu, ale też  przeprowadzą taką kampanię od A do Z. Agencje posiadają bazę wydawców i zawsze ceny agencyjne są niższe, niż gdy zwraca się do blogera pojedyncza osoba. Agencje posiadają także doświadczone zaplecze redakcyjne, które wie, w jaki sposób pisze się teksty eksperckie. Zanim zdecydujesz się na promowanie treści, które publikujesz na swoich własnych stronach internetowych i profilach w social media, koniecznie skontaktuj się z agencją marketingową. Oceni ona Twój potencjał, zaproponuje konkretne blogi a następnie dojdzie do porozumienia z blogerem i pomoże Ci w napisaniu tekstów. Powodzenia!

Previous Nowe technologie w służbie obywatelom. Przekształcają państwo urzędów w państwo usługowe
Next Na koniec roku rynek usług w chmurze może być wart 600 mln zł

Może to Ci się spodoba

Firma 1Comments

Firmowe dane na dysku w chmurze – bezpieczeństwo i wygoda

Wiele firm w swojej działalności skupia się głównie na pozyskiwaniu nowych klientów, zapominając o tak ważnym aspekcie, jak bezpieczeństwo przechowywanych danych. Utrata danych rodzi poważne konsekwencje, poza stratami finansowymi prowadzi

Rekordowa kara dla Google’a to przestroga dla innych firm

Firmy, które chcą funkcjonować na rynku reklamy internetowej i jej targetowania, powinny mieć podobne prawa, a dane, z których korzystają, powinny być pozyskiwane zgodnie z przepisami – uważają przedstawiciele Together Data, firmy specjalizującej

Biuro rachunkowe 0 Comments

Biura rachunkowe – komu powierzyć obsługę finansów Twojej firmy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na obsługę księgowości poprzez zewnętrzną firmę. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, jednak niesie ze sobą również pewne ryzyko. Sprawdź, o czym należy

Biuro wirtualne – co to jest i jakie usługi może Ci zaoferować?

Biuro wirtualne to miejsce, w którym znajdziemy całą obsługę biurową. Umożliwia również organizacjom tworzenie i utrzymywanie obecności w pożądanej lokalizacji bez konieczności płacenia czynszu za rzeczywistą powierzchnię. Wirtualne biuro oferuję więc

Biuro rachunkowe 2 komentarze

Biuro rachunkowe, jak nie wpaść na minę?

Wiele osób wciąż jeszcze żyje w przekonaniu, że biuro rachunkowe może prowadzić tylko osoba, której kwalifikacje zostały potwierdzone certyfikatem wydanym przez Ministerstwo Finansów i dopiero w oparciu o tenże dokument

Firma 1Comments

Jak zadbać o stronę firmową? Lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy pozycjonowaniu firmowej strony

Posiadanie firmowej strony jest już podstawowym elementem prowadzenia biznesu. Należy jednak pamiętać, że firmowa strona www nie jest tylko dodatkiem i czymś co trzeba mieć, żeby nie zostać w tyle

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź