Jak zwiększyć profesjonalny odbiór marki i nie zbankrutować?

Jak zwiększyć profesjonalny odbiór marki i nie zbankrutować?

Jeżeli jeżeli Twój produkt jest ciekawy, Twoje usługi mają potencjał i naprawdę wierzysz w swój biznes, ale nie potrafisz skutecznie dotrzeć do odbiorców, ten artykuł jest dla Ciebie. Nie mniej ważna od samego produktu jest dziś praca nad świadomością odbiorców, że nasz produkt jest dostępny na rynku. Z artykułu dowiesz się, jak poprawić prezentację własnej firmy, aby strona graficzna działała na Twoją korzyść. 

1. Stwórz narrację 

Konkurujesz innowacyjnym produktem? Jakością obsługi klienta? A może Twoje usługi ułatwią życie odbiorcom indywidualnym i biznesowym? Zidentyfikuj, co wyróżnia Twoją markę na tle konkurencji i skoncentruj swój przekaz wokół tych wartości. 

2. I wtedy wchodzę ja. Cały na biało.

Stwórz przyciągające wzrok i łatwe do zapamiętania logo, które odda charakter Twojej firmy. 

Dobierz stosowną stylistykę: nowoczesną, lub tradycyjną, prostą, albo dekoracyjną. Wybierz ciekawe, charakterystyczne kolory: żywiołowe – lub spokojne, a także dobierz czcionki i elementy graficzne. Pamiętaj, że wszystkie te elementy złożą się na sposób, w jaki będziesz odbierany. Ten krok jest bardzo ważny również dlatego, że jego efekty zostaną z Tobą na długo. 

Jeżeli Twoja firma ma fizyczną lokalizację, bardzo ważny jest spójny z estetyką marki wystrój wnętrza – dzięki temu sprawisz, że klienci poczują się w Twojej firmie pod opieką profesjonalistów. 

3. Pozwól się zauważyć

Wykorzystuj różne kanały – reklamy, kampanie mailingowe, czy content marketing, by dotrzeć do swoich odbiorców.

To nie czarna magia. Kluczem do sukcesu jest konsekwentne i regularne działanie. 

4. Bądź spójny

Zachowaj spójność z przekazem swojej marki na wszystkich platformach, w tym w mediach społecznościowych i stronie internetowej. Osiągniesz ją dzięki treściom zgodnym z wizerunkiem Twojej marki, oraz jednolitej szacie graficznej w różnych mediach. Spójność daje klientom wyobrażenie o tym, czego mogą oczekiwać od Twojej firmy, i buduje zaufanie. 

5. Kolaboruj!

Nawiązuj współprace z innymi markami, z którymi możecie zdobyć wspólnych odbiorców — nakładające się nisze to świetna okazja do długoterminowej współpracy, która pomoże Ci dotrzeć do nowych odbiorców, jednocześnie wzmacniając istniejące relacje.

6. Bądź obecny na portalach społecznościowych

Aktywność w mediach społecznościowych zapewni Ci łączność z klientami i pozyskiwanie informacji zwrotnych, umożliwiając klientom bezpośredni kontakt z Tobą. Niezależnie, jak prężnie działa Twój biznes, w praktyce to konsekwentna obecność na portalach społecznościowych pokazuje odbiorcom, że Twoja firma jest wiarygodna, aktywna i zaangażowana. 

7. Szukaj pomocy

Jeżeli kwestie te sprawiają Ci to trudność, a jest to faktycznie ogrom pracy i umiejętności,  warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego wsparcia. Jednorazowa inwestycja w logo i elementy graficzne, a także w wystrój wnętrza może zdecydowanie pomóc w odbiorze Twojej firmy. 

Jeżeli masz ograniczony budżet, rozwiązaniem optymalnym może okazać się znalezienie niewielkiej, rozwijającej się firmy projektowej, która potraktuje Cię indywidualnie i nie narzuci absurdalnych stawek. Jeżeli takie rozwiązanie wydaje Ci się najrozsądniejsze, Tutka Studio zaprasza do współpracy.

Niezależenie od tego, jak chcesz pracować nad wizerunkiem swojej marki, najważniejsza jest konsekwencja.

Twój sukces jest w Twoich rękach! Do dzieła!

O autorce

Joanna Tutka prowadzi Tutka Studio, które zajmuje się kompleksowymi projektami wnętrz i grafiki dla klientów indywidualnych i biznesowych – www.tutkastudio.pl

Previous Jak kształtują się ceny mieszkań w Ząbkach?
Next Papier do pakowania zakupów – niezawodna reklama

Może to Ci się spodoba

Opłaty leasingowe. Jakie opłaty poniesiesz korzystając z leasingu?

Zdecydowałeś się na leasing nowego lub używanego auta w firmie? Miesięczne raty leasingowe to nie wszystko, bo poza nimi powinieneś liczyć się też z czynszem inicjalnym oraz opłatami dodatkowymi za

Zbiórki pieniędzy od społeczności internetowej stają się formą pozyskiwania kapitału na rozwój spółek

Crowdinvesting ułatwia spółkom pozyskanie środków na rozwój. Chętnie korzystają z niego przede wszystkim początkujące przedsięwzięcia, np. start-upy. Dla emitentów crowdinvesting to szansa na pozyskanie większego grona inwestorów, a dla nich z kolei oznacza

W 61 proc. dużych firm doszło do wycieku danych przez brak zabezpieczeń w urządzeniach drukujących

W tym roku 61 proc. dużych firm w Stanach Zjednoczonych i Europie zgłosiło wyciek danych spowodowany brakiem zabezpieczeń w urządzeniach drukujących. Dostęp do wrażliwych danych przez osoby nieuprawnione może mieć poważne skutki dla przedsiębiorstwa, wśród

Rośnie popularność usług coachingowych w Polsce. Rynek czekają wzrosty

U blisko 80 proc. osób, które skorzystały z coachingu, wzrosła pewność siebie. Niewiele mniej zadeklarowało poprawę relacji interpersonalnych. Coaching wspomaga również życie zawodowe. W Polsce tego typu usługi dopiero zdobywają popularność.

e-Firma i Startup 0 Comments

Startupy chętnie przejmowane przez fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne typu venture capital poszukują startupów. Mimo że są one obarczone wysokim ryzykiem, dają nadzieję na duży zysk, często wielokrotnie przekraczający wartość zaangażowania. Dla krajowych przedsięwzięć tego rodzaju problemem

Prawo dla firm 1Comments

Jak uchronić firmę od bankructwa?

W styczniu i lutym ubiegłego roku w Polsce wyrejestrowano ponad 50 tysięcy firm. W tym samym czasie działalność uruchomiło jedynie 40 tysięcy przedsiębiorców. Najgorzej dzieje się w sklepach detalicznych, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź