Jak wybrać odzież roboczą na lato w sklepie BHP?

Jak wybrać odzież roboczą na lato w sklepie BHP?

Pracujesz latem na świeżym powietrzu? Jak często decydujesz się z tego powodu na kompromisy w kwestii bezpieczeństwa? Założenie na siebie całego przewidzianego prawem i zdrowym rozsądkiem ekwipunku nie jest wyzwaniem w chłodne miesiące. Gdy słońce zaczyna przygrzewać, stopniowo zrzucamy z siebie kolejne akcesoria. Obawiamy się, że gdy dojdzie do przegrzania organizmu, nie pomoże nam nawet solidna gaśnica.

Tymczasem wśród artykułów BHP znajdziesz nie tylko apteczki i środki do ochrony oczu, ochrony dróg oddechowych czy ochrony słuchu. Sklepy BHP oferują również letnie obuwie robocze, wentylowane półbuty i inne akcesoria, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas upałów.

Odzież robocza na lato. Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na materiał. Bardzo dobrze sprawdzają się tkaniny i dzianiny bawełniane. Możesz również zainwestować w ubrania z materiału, który zawiera jony srebra. Twój organizm musi się spocić dla ochłody. Jony srebra mają działanie bakteriobójcze i likwidują nieprzyjemny zapach potu podczas pracy.

Buty robocze. Wybierz sandały lub inny model obuwia z dobrą wentylacją.

Sandały do pracy mogą mieć podeszwę odporną na działanie olejów, kwasów i zasad. Jeśli jednak latem potrzebujesz większego zabezpieczenia stopy, poszukaj trzewików lub półbutów z wstawkami wentylacyjnymi. Możesz również wybrać z asortymentu obuwie robocze wykonane z oddychającej tkaniny. 

Wszystkie wymienione modele można dostać z wkładką antyprzebiciową lub podnoskiem kompozytowym. Funkcje te chronią stopę przed urazami mechanicznymi.

Ochrona głowy z hurtowni BHP. Czapki z daszkiem lub porządny hełm.

Latem najlepiej sprawdzają się najprostsze czapki z daszkiem. Niestety nie w każdym zawodzie będzie to wystarczająca ochrona. 

Musisz nosić w pracy hełm ochronny? Od razu postaw na kask z otworami wentylacyjnymi. Nie odczujesz oczywiście takiego samego komfortu, jak w tkaninowej czapce. Jednak mała zmiana spowoduje znaczącą różnicę w porównaniu z hełmami o zwartej i nieprzepuszczającej powietrza skorupie.

Prace przy drodze. Ochronne kamizelki i inne ostrzegawcze artykuły BHP.

W tym momencie czas na małą dygresję. Odzież ostrzegawcza i odblaskowa również może występować w wersji letniej. Nie rezygnuj ze swojego bezpieczeństwa nawet na chwilę. W sklepie BHP znajdziesz koszulki, spodnie, kamizelki i hełmy. Wiele z nich ma wyraźny, widoczny z daleka kolor. Świetnie sprawdzają się również odblaskowe wstawki.

Bez porządnej odzieży ostrzegawczej przy pogorszonej widoczności kierowcy zauważą Cię dopiero wtedy, gdy będzie już za późno na reakcję.

Przewiewne rękawice. Pomogą Ci ochronić dłonie i zapewnią solidny chwyt.

W sklepie internetowym możesz znaleźć rękawice robocze, które mają lateksowe wstawki antypoślizgowe. Nie oznacza to, że całe rękawice muszą być wykonane z lateksu. Cała górna powierzchnia dłoni może być okryta wytrzymałą i przewiewną bawełną. Dzięki temu unikniesz wypadków spowodowanych upuszczeniem przedmiotów ze spoconych latem dłoni.

Letnia odzież przeciwdeszczowa. Polecane produkty w sklepie BHP.

Upał ma to do siebie, że mija. Osoby pracujące całymi dniami na zewnątrz wiedzą o tym aż nadto dobrze. Dlatego warto mieć przy sobie lekki, roboczy płaszcz przeciwdeszczowy. Po złożeniu nie zajmuje on wiele miejsca, a pozwoli Ci kontynuować pracę mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Gdzie znajdziesz wszystkie wymienione wyżej artykuły? W naszym sklepie online Bhponline-24.pl. Koniecznie zadaj nam wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy. Podpowiemy Ci, co wynika z naszego 25-letniego doświadczenia. W tym czasie zdążyliśmy dobrze zrozumieć, co sprawdza się w każdej możliwej sytuacji.

 

Previous Jak chronić logo firmy od strony prawnej?
Next Motywacja płacowa czy pozapłacowa – co wybrać?

Może to Ci się spodoba

Budimex szuka inżynierów. Zapłaci do 2 tys. zł każdemu, kto poleci kandydata do pracy

Coraz mniejsze zasoby kadr na rynku i niewielka popularność szkolnictwa zawodowego składają się na problemy branży budowlanej z pozyskiwaniem fachowców. Budimex jako pierwszy w Polsce wprowadził zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Do końca 2019

Światowa gospodarka wychodzi na prostą. Polska ma szansę na wzrost inwestycji

Sytuacja w globalnej gospodarce powinna się poprawiać, zwłaszcza w obliczu wzrostu cen surowców – uważa Juliusz Kotyński, ekonomista z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur. Światowa gospodarka urosła w 2016 roku o 2,44 proc. Choć to

Mała firma 0 Comments

Mocny laptop biznesowy w rozsądnej cenie

Rynek laptopów praktycznie z dnia na dzień rośnie, zaś tempo prezentacji nowości zadziwia nawet miłośników komputerów. Jak więc znaleźć wydajne urządzenie o biznesowym charakterze w rozsądnej cenie? Jest kilka modeli,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post