Cała prawda o cashbacku

Cała prawda o cashbacku

Czy promocje cashback się opłacają? Dlaczego nie otrzymałeś obiecanego zwrotu pieniędzy? Sprawdź, czym jest jedna z najbardziej popularnych form promocji w sieci i jak nie dać się oszukać.

Co to jest cashback?

Choć słowo to znane jest wszystkim, którzy korzystają z promocji w sieci, określa przede wszystkim usługę wypłacania gotówki oferowaną przez większość banków. W powszechnym użyciu jednak często rozumiemy pod nim promocję. W tym wypadku Cashback to nic innego jak zwrot części pieniędzy za zakupy. Zwrot może wynosić określony w regulaminie promocji procent, lub konkretną kwotę. Jest to jedna z najpopularniejszych form promocji, jakimi producenci i sklepy online przyciągają nowych klientów i zachęcają do zakupów. Aby go otrzymać, należy spełnić wszystkie warunki promocji. Nie zawsze jednak są one oczywiste i jasne dla konsumentów.

Odebranie zwrotu za zakupy wiąże się z koniecznością dodatkowych działań. Promocje cashback są możliwe do wykorzystania za pomocą wtyczek wybranych portali, w programach zakupowych wielu banków, a także dedykowanych pod ten rodzaj promocji aplikacjach. Należy założyć konto, uzupełnić dane, a następnie podczas każdych zakupów pamiętać o tym, by prawidłowo skorzystać z linków podanych w aplikacji. Cashback bowiem opiera się na linkach afiliacyjnych, dzięki którym możliwe jest stwierdzenie, że zakup został rzeczywiście opłacony za pośrednictwem platformy promocyjnej. Dodatkowo, należy przeczytać uważnie zasady działania cashbacku. Zwrot może dotyczyć całego asortymentu, jego wąskiej części, lub tylko konkretnego modelu produktu. 

Zalety i wady cashback

Największą zaletą promocji cashback są wysokie wartości zwrotów za zakupy. Nierzadko natkniesz się na okazje, podczas których możesz otrzymać nawet kilka tysięcy złotych z powrotem na swoje konto.  To rzeczywiste rabaty, które możesz uzyskać. Gdzie jest haczyk?

  • Uważaj na drobny druczek. Widzisz wymarzony produkt, a obok wielkimi literami “zwrot do 2000 zł”? Przeczytaj uważnie warunki promocji. Określenie, że zwrot jest “do” konkretnej kwoty, nie oznacza, że otrzymasz ją pełną. Może to być 100%, a może być tylko 15% oferowanego cashbacku.
  • Do zwrotu konieczne często jest też zarejestrowanie zakupu na dodatkowej podstronie. Należy o tym pamiętać, aby nie przegapić okazji. 
  • Jednym z najważniejszych warunków skorzystania z cashbacku, jest przestrzeganie terminów. Zakup musi się odbyć w określonym czasie. Należy też o nim pamiętać, rejestrując zakup. Przekroczenie terminu najczęściej wiąże się z niewypłaceniem zwrotu.
  • Nie zawsze cashback jest poprawnie naliczany. Wpływ mają na to cookies, przeglądarka, z jakiej robimy zakupy, adblocki, a także prawidłowe przejście ścieżki zakupów przez link afiliacyjny. W przypadku niesłusznego nieprzyznania cashbacku, firma może poprosić Cię dodatkowo o dowód zakupu oraz screeny procesu. 
  • Jeśli korzystasz z kilku programów cashbackowych, może okazać się, że z żadnego nie otrzymasz zwrotu, jeśli wystąpił błąd w śledzeniu Twoich zakupów.

Decydując się na zakupy z cashback, wybierz sprawdzony i działający serwis z licznymi i wysokimi ocenami klientów. W przeciwnym razie może czekać Cię seria rozczarowań. 

Na cashback trzeba poczekać – od kilku minut, do nawet kilku tygodni. Regularnie zdarza się, że po zakupie zapominamy o zwrocie i nie dopominamy się o niego. 

Co zamiast cashbacku?

Biorąc pod uwagę powyższe, cashback może być bardzo korzystnym ruchem. Jeśli wypracujesz nawyk korzystania z dodatkowej platformy przed każdymi zakupami, oszczędności mogą być spore. Jednak ilość dodatkowych działań może zniechęcać. Na szczęście istnieje sposób na szybsze i bezproblemowe oszczędności – kody rabatowe. Wykorzystanie podczas zamawiania kuponu promocyjnego, daje natychmiastowy rabat – bez oczekiwania na zwrot. Działające kody rabatowe znajdziesz w jednym z najlepszych serwisów kuponowych: Mamyje.pl. Kupony umożliwiają zakup taniej nawet do 50%. Najczęściej zyskasz zniżkę ok. 20% – jest to jednak gwarantowany upust na konkretne produkty, a często pełną ofertę sklepu. Mamyje.pl udostępnia wyłącznie działające zniżki, promocje, informacje o wyprzedażach, progu darmowej dostawy i gratisach, jakie można otrzymać podczas składania zamówienia. Wachlarz możliwości zaoszczędzenia w ten sposób jest dużo szerszy, a satysfakcja z tańszych zakupów natychmiastowa.

Previous Katalog Firmowy w Erze Cyfrowej: Klucz do Skutecznego Marketingu
Next Co oznacza zmienność i dlaczego warto na się nią zainteresować w Spinanga?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Opakowania tekturowe

Zastosowanie opakowań tekturowych Obecnie, gdy bardzo dużo sprzedaje się w Internecie, pudełka znowu wracają do łask. Głównie ze względu na to, że praktycznie wszystkie zamawiane produkty są pakowane w opakowania

Wiadomości 0 Comments

Tradycyjne bankomaty powoli będą znikać

Tradycyjne bankomaty są stopniowo wypierane z rynku przez bardziej zaawansowane urządzenia, które dają możliwość zarówno wpłaty, jak i wypłaty gotówki. Nowoczesne maszyny są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, które wkrótce staną się częścią procesu autoryzacji

Wiadomości 0 Comments

Prince2 – najlepsze szkolenie

Rynek pracy potrzebuje wyspecjalizowanych pracowników, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, potrzebne każdej dużej firmie. Tacy specjaliści są również odpowiednio wynagradzani, a także mogą cieszyć się z ciekawej i pełnej wyzwań

Wiadomości 0 Comments

Sebastian Nadolny, Finmex: co dalej z Bitcoinem?

Kryptowaluty, a w szczególności Bitcoin, interesują niejednego inwestora. O doświadczenia i przewidywania na przyszłość w tym zakresie zapytaliśmy Sebastiana Nadolnego – eksperta od kryptowalut z firmy szkoleniowej Finmex. Sebastian Nadolny

Wiadomości 0 Comments

Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie

Wiadomości 0 Comments

Akcesoria reklamowe ze sloganem, czyli gadżety jako dodatek do zamówienia

Akcesoria i gadżety reklamowe mogą skutecznie zwiększyć rozpoznawalność Twojej marki. Promocja prowadzona z ich pomocą pozostawia klientom miłe wspomnienia związane z firmą, która reklamuje się przez upominki zamiast innych, zwykle

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź