Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Czy posiadanie AC na starszy samochód się opłaca?

Masz świadomość, jak korzystne może być ubezpieczenie AC. Ty jednak jesteś właścicielem starszego pojazdu, dlatego zastanawiasz się nad zasadnością polisy. Sprawdź, czy taka dodatkowa polisa jest rzeczywiście korzystna.

Jako właściciel pojazdu masz prawo zadecydować o dodatkowej ochronie ubezpieczeniowej samochodu. Posiadanie ubezpieczenia autocasco warto jednak rozważyć – polisa pozwala bowiem zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie AC – warto je mieć

Niezależnie od tego, jaki rocznik ma Twój samochód, zawsze jest narażony na ewentualne szkody. Jeśli to nie Ty je spowodujesz, otrzymasz odszkodowanie z OC sprawcy. Problem pojawi się wówczas, gdy to Ty będziesz winowajcą – wówczas z polisy OC nie otrzymasz żadnego świadczenia, a wszelkie naprawy trzeba będzie pokryć z własnych środków.

Polisa AC uchroni Cię przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń jak:

  • zderzenie z innym pojazdem, przedmiotem lub zwierzęciem – także z Twojej winy
  • uszkodzenie auta na skutek działania sił przyrody
  • aktów wandalizmu
  • kradzieży / kradzieży z włamaniem.

Chcesz wykupić pełne AC? Sprawdź, czy możesz

O ile w przypadku dość młodych pojazdów towarzystwa ubezpieczeniowe nie robią problemów z wykupieniem polisy AC, o tyle starsze samochody nie zawsze zostaną objęte ochroną.

Auta starszych roczników wiążą się z dużym ryzykiem ubezpieczeniowym, przez co ich ochrona może okazać się mało opłacalna dla ubezpieczyciela. Zanim jednak całkowicie rezygnujesz z polisy AC, sprawdź ofertę – niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują tzw. Mini Autocasco. Jest to dodatkowe ubezpieczenie, które chroni przed konkretnymi zdarzeniami.

Przykład. Smart Casco dostępne w ofercie Link4 obejmuje wiele zdarzeń losowych – w zależności od wybranego wariantu. Pojazd można ubezpieczyć od działania żywiołów (np. pożaru, huraganu, lawiny, gradu), kradzieży auta (np. kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju). Uwzględnia również szkodę całkowitą, do której dojdzie na skutek wybuchu, zderzenia z innymi pojazdami lub zwierzęciem, działania osób trzecich, zatopienia itp.

Jak wynika z powyższego przykładu tzw. mini casco nie obejmuje zatem uszkodzeń, do których doszło z winy ubezpieczającego pojazd.

Już wiesz, że możesz wykupić AC dla swojego starszego auta? Nie decyduj się na przypadkową ofertę – porównaj ubezpieczenia w porównywarce Rankomat. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Previous Czy chwilówki przez internet są bezpieczne?
Next Jak załatwić szybki kredyt na wakacje?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Na jaką kwotę odszkodowawczą można liczyć w UK?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Zdrowia tym bardziej. Jednak w przypadku pieniędzy stanowiących odszkodowanie za krzywdy, których doznaliśmy nie z własnej winy, chodzi o to, by maksymalnie umożliwić

Wiadomości 1Comments

Znajdź swoje miejsce na rynku pracy

Budowanie kariery zawodowej jest prawdziwym wyzwaniem. Rynek pracy niesie ze sobą wiele szans na profesjonalny sukces. By jednak wykorzystać jego potencjał, należy wiedzieć, jak to zrobić. Podstawą jest wytyczenie sobie

Wiadomości 0 Comments

Dwustronne umowy międzynarodowe pozwalają otrzymywać dwie emerytury

Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego sięga poza granice Unii Europejskiej. Dwustronne umowy między Polską a innymi krajami pozwalają nabyć prawa do świadczenia w przypadku pracy w innym państwie. Obecnie ZUS wypłaca 13 tys. takich

Wiadomości 0 Comments

Szybciej, łatwiej ale czy zdrowo? 5 plusów zamawiania jedzenia online

Coraz więcej osób zamawia jedzenie online. Osobom, które nie mają czasu na gotowanie w domu, daje to możliwość szybkiego zaspokojenia głodu, ale również zjedzenia zbilansowanego, pełnowartościowego posiłku. Jak pokazuje raport

Wiadomości 0 Comments

Większe zainteresowanie najmem napędza rynek nieruchomości

Ponad połowa Polaków, którzy inwestują, decyduje się na nieruchomości. Rok 2018 może być pod tym względem rekordowy. Do takich inwestycji przekonuje ich coraz większe zainteresowanie najmem zarówno krótko-, jak i długoterminowym.

Wiadomości 0 Comments

Firmy inwestują w rozbudowę działów IT

Ponad 70 proc. firm z listy Global 500 do końca 2017 roku będzie mieć zespoły do zarządzania transformacją cyfrową. To oznacza konieczność rozbudowy działów IT, poszerzenia ich zadań, a także inwestycji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź