Niezwykły kraj z wyjątkowymi ludźmi – Laos atrakcje z biurem podróży Logos Tour.

Niezwykły kraj z wyjątkowymi ludźmi – Laos atrakcje z biurem podróży Logos Tour.

Laos to jedno z najbardziej interesujących miejsc na świecie. To kraj leżący w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Indochińskim, sąsiadujący z Tajlandią, Kambodżą, Wietnamem, Chinami oraz Birmą, niemal w całości porośnięty lasem. Panuje to klimat zwrotnikowy monsunowy, w którym rozróżnia się tylko dwie pory roku: suchą (trwającą od października do kwietnia) oraz deszczową (trwającą od maja do września). Choć pozostaje w cieniu bardziej popularnych kierunków turystycznych, to miejsce (pod wieloma względami) niezwykłe. Laos to przede wszystkim zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, dziewicza dżungla, przepyszne jedzenie oraz niezwykła gościnność jego mieszkańców…

Czas na zwiedzanie

Laos to miejsce niezwykłe nie tylko ze względu na piękno krajobrazów, lecz także z powodu licznych, ciekawych atrakcji turystycznych. Wciąż istnieje tu wiele zakątków jeszcze nieodkrytych i tajemniczych, miejsc nieskażonych cywilizacją…

Przystanek pierwszy: Wientian

Miasto, które zachwyca

Zwiedzanie Laosu warto rozpocząć od stolicy państwa – Wientianu. To miasto zachwyca. Niczym nie przypomina znanych nam stolic. Jest małe i spokojne. Życie toczy się tu dość leniwym rytmem, brak tłumów nieustannie dokądś zmierzających, brak ogromnych wieżowców ukrywających piękno natury…

Najważniejsze obiekty 

W mieście znajduje się najważniejsze centrum religijne Laosu – świątynia Pha That Laung, pokryta złotem buddyjska stupa, powszechnie uznawana za symbol narodowy Laosu. Na uwagę zasługują także buddyjskie świątynie: pagoda Wat Sisaket, zbudowana w 1818 roku oraz pagoda Wat Phra Kaeo, w której niegdyś przechowywany był posąg Szmaragdowego Buddy.

Warto zobaczyć również Patuxai – wientiańską Bramę Zwycięstwa.

Na tropie przygody – Luang Prabang

Luang Prabang na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Luang Prabang to dawna stolica Laosu, obecnie jedno z najpiękniejszych miast tego kraju, najlepiej zachowane zabytkowe miasto w południowo-wschodniej Azji, umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto zachwyca niezwykłą architekturą, w której odnaleźć można ślady wpływów tradycyjnej kultury oraz kultury europejskiej.

Obiekty sakralne w mieście

Do najważniejszych atrakcji tego miasta zaliczyć trzeba przede wszystkim liczne buddyjskie świątynie (np. świątynia Wat Mai Suwannaphumaham, która przez wiele lat pełniła rolę świątyni rodziny królewskiej, gdzie obecnie znajduje się posąg Buddy Phrabang – najbardziej czczony w Laosie wizerunek Buddy). Na uwagę zasługuje także królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thong. To tzw. Świątynia Złotego Miasta, usytuowana nad brzegiem Mekongu.

Wodospad Kuang Si

Wodospad Kuang Si to kolejne miejsce, którego nie da ominąć, przebywając w Luang Prabang. Wodospad położony jest w samym sercu dżungli, około 30 kilometrów od miasta. Niedaleko bramy wejściowej znajduje się Centrum Ratunkowe Niedźwiedzi. Znajdują się tam niedźwiedzie uratowane z rąk kłusowników i przemytników. Dalsza droga prowadzi przez malowniczą dżunglę aż do zapierających dech w piersiach wodospadów.

Jaskinie Pak Ou

Niezapomnianym przeżyciem jest również wizyta w jaskiniach Pak Ou. Składają się na nie dwie jaskinie: Tham Ting (położona niżej) oraz Tham Ting (położona wyżej). To idealne miejsce zwłaszcza dla wszystkich miłośników obiektów sakralnych, znaleźć tam można tysiące wizerunków Buddy.

Muzeum Narodowe Laosu

Obowiązkowym punktem programu wycieczki do Laosu jest wizyta w Muzeum Narodowym. Muzeum mieści się w dawnym Pałacu Królewskim. Wewnątrz budynku podziwiać można niezwykłe mozaiki, które przedstawiają sceny z życia królewskiego dworu. W jednej z sal wystawione są także dary od zaprzyjaźnionych krajów (głównie z Chin, Wietnamu oraz Tajlandii).

Niezapomniane przeżycie

Panoramę Luang Prabang oglądać można ze szczytu Phu Si: przed zwiedzającymi rozpościera się niezwykły widok całego miasta. Obserwowany stamtąd (wraz z turystami z całego świata) zachód słońca jest niezapomnianym doświadczeniem.

Ty także może zasmakować tego niezwykłego miejsca

Dla wszystkich żądnych przygód, gotowych na niecodzienne doświadczenia i wyjątkowe spotkania z niezwykłymi ludźmi i ze zdumiewającą przyrodą, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty biura podróży. Oferowane przez Laos atrakcje są na wyciągnięcie ręki z biurem podróży Logos Tour już teraz… Koniecznie zapoznaj się z ofertami biura oraz szczegółowym programem wycieczek.

W planach wycieczki znajdują się także inne miejsce Azji Południowo-Wschodniej (Wietnam, Kambodża, Tajlandia), których odwiedzenie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Na zakończenie…

Na zakończenie nie sposób nie dodać, że choć w Laosie brak luksusowych kurortów czy pięknych wybrzeży, jest to miejsce z wielu względów niezwykłe. Laos zachwyca pięknem natury, niezwykłą architekturą… To miejsce, w którym zatrzymał się czas. Brak tu wielkomiejskiego zgiełku i ludzi-marionetek, którzy (zapracowani całymi dniami) zapominają o tym, co najważniejsze. 

Podróż do Laosu to podróż w głąb siebie, okazja do poznania tego, co (nie)zwykłe… Tylko z biurem podróży Logos Tour. 

Previous Jakie telefony wybrać dla pracowników? Sprawdź najważniejsze kryteria
Next Organizujemy udany event! Jak wybrać profesjonalną agencję eventową?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Internet rzeczy i sztuczna inteligencja mogą napędzić polską gospodarkę

Rozwój technologii internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji będzie mieć fundamentalne znaczenie dla gospodarki Polski w najbliższym czasie – wynika z raportu Instytutu Sobieskiego. Polskie firmy – ze względu na wykwalifikowane kadry – mają

Wiadomości 0 Comments

Statystyki przestępstw gospodarczych

Liczba popełnianych przestępstw z każdym rokiem gwałtownie wzrasta. Pojawiają się coraz nowsze i skuteczniejsze metody wyłudzania krajowych pieniędzy. Dlatego tak trudne jest określenie przyczyn oraz cech sprawców przestępstw, ponieważ to

Wiadomości 0 Comments

Brexit oznacza same czarne scenariusze

Brexit to klasyczny przypadek gry, w rezultacie której stratne są obie strony: zarówno Wielka Brytania, jak i Unia Europejska – przekonują autorzy raportu „Brexit. Gdy wszyscy przegrywają”. Według szacunków unijne PKB może

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post