Ile kosztuje transport cargo ze Szwecji do Polski?

Ile kosztuje transport cargo ze Szwecji do Polski?

Szybka realizacja zleceń to priorytet każdej firmy transportowej. Wybierając sposób transportu ładunków cargo, trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki m.in. rodzaj przewożonych towarów oraz ich wagę. W przypadku przewożenia towarów do krajów skandynawskich często najkorzystniejszym rozwiązaniem jest droga morska. Ile kosztuje przeprawa promowa dla ładunków ze Szwecji do Polski? Sprawdź, od czego zależy cena biletu cargo.

Zalety przepraw promowych cargo

Przeprawa promowa ułatwia transport wielu rodzajów towarów, które, ze względu na swoje właściwości lub masę, są niedopuszczalne w transporcie lotniczym. Przeprawa promowa umożliwia transport materiałów ADR, czyli towarów niebezpiecznych, czy ładunków wielkogabarytowych. Ponadto w cenie biletu na prom wliczony jest także nocleg kierowcy w kabinie pasażerskiej na statku, a na dłuższych trasach w przypadku wybranych przewoźników także posiłki.

Od czego zależą ceny transportu promowego cargo?

Przeprawa promowa jest tańsza niż wysyłka towarów drogą lotniczą. Wprowadzenie ewentualnych zmian w rezerwacji jest także dużo prostsze w przypadku drogi morskiej. Cena za transport ładunków jest uzależniona od wielu czynników m.in.:

  • wybranej trasy i godziny przeprawy;
  • długości przeprawianego pojazdu;
  • sposobu rezerwacji biletów (online lub w miejscu załadunku)
  • momentu zakupu biletów;
  • zniżek i promocji.

Istnieje także możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb. W przypadku przewożenia towarów o dużej masie warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta wybranego przewoźnika.

Jakie są warunki przewozów promowych cargo?

Przed dokonaniem rezerwacji warto dokładnie zapoznać się z warunkami przewozu ładunków u danego przewoźnika. Zakup nieodpowiedniego biletu może mieć bowiem poważne konsekwencje. Po pierwsze: kierowca może nie zostać wpuszczony na prom, co będzie wiązało się z koniecznością zakupu nowego biletu w innym terminie i wpłynie na opóźnienia w dostawie ładunków. Po drugie: na kierowcę, który nie wykupił biletu cargo, a np. całkowita masa jego pojazdu przekracza 3,5 tony, może zostać nałożona kara finansowa. Oprócz masy pojazdu należy uwzględnić także długość samochodu. Przy zakupie biletu na prom warto pamiętać o głównej zasadzie przewozów promowych: pojazdy przewożące ładunki w celach komercyjnych wymagają zakupu biletu cargo.

Wybierając transport promowy, warto skorzystać z usług doświadczonych przewoźników, którzy zadbają o bezpieczeństwo ładunków w trakcie przeprawy, a także komfort kierowców. O zakupie biletów na przeprawę promową cargo warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Kupując bilet na prom ze Szwecji do Polski online, bardzo często można liczyć na niższe ceny. Zamawianie biletu przez internet to także oszczędność czasu. U wybranych przewoźników istnieje możliwość zakupu biletu zamkniętego (na konkretną datę i godzinę) oraz otwartego (obowiązującego w określonych ramach czasowych). Drugi typ biletu umożliwia elastyczny wybór dnia i godziny przeprawy promowej.

Previous Jakie zalety mają bramy pneumatyczne?
Next Czym jest zrównoważony rozwój w biznesie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

Inżynier kontraktowy coraz popularniejszy

Aż 15-20% inżynierów to freelancerzy – wynika z szacunków firmy inżynierskiej i rekrutacyjnej Bergman Engineering. Wśród elastycznych form współpracy, szczególnie popularne stają się kontrakty. Dawniej kontrakt bywał uważany za gorszą

Wiadomości 0 Comments

Niedobór informatyków będzie odczuwalny jeszcze przez kilka lat

Co roku mury szkół wyższych opuszcza kilkanaście tysięcy świeżo upieczonych informatyków. Jednak jak szacują eksperci już w tej chwili na rynku brakuje co najmniej 50 tys. rąk do pracy w zawodzie programisty.

Wiadomości 0 Comments

Akcesoria fryzjerskie – co warto o nich wiedzieć?

Akcesoria fryzjerskie to bogata kategoria, która obejmuje sprzęt i produkty niezbędne w określonych technikach fryzjerskich. Znajdziesz tu również wszystko, co potrzebne do pracy w profesjonalnych salonach, jak i w domu.

Wiadomości 0 Comments

Facebook mierzy się ze skutkami afery dotyczącej potężnego wycieku danych

Nie milkną echa afery Cambridge Analityca, która bardzo poważnie odbiła się na wartości rynkowej i wizerunku Facebooka. Przez media społecznościowe przetacza się akcja #DeleteFacebook, która zachęca kolejnych użytkowników do usunięcia profilu

Wiadomości 0 Comments

Jak nawiązać współpracę z odpowiednim Software House?

Twój biznes się rozwija, ale potrzebuje mocniej zaakcentować swoją obecność w internecie? Jeśli poszukujesz software house’u, który wykona dla Ciebie aplikację lub stronę internetową, to z pewnością zastanawiasz się, jak

Wiadomości 0 Comments

Od lipca w całej UE będą obowiązywać jednolite przepisy o bezpiecznym e-podpisie

1 lipca wchodzi w życie rozporządzenie eIDAS, które ujednolici w UE przepisy dotyczące podpisów elektronicznych. Certyfikaty kwalifikowane e-podpisów wydawane przez poszczególne kraje będą uznawane w pozostałych 27 państwach. Ułatwi to przedsiębiorcom prowadzenie transgranicznego biznesu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź