Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybór dobrego biura rachunkowego ułatwi nam zarządzanie firmą i przyczyni się do obniżenia stresu wywołanego obawą o ewentualne niezawinione przez nas błędy. Jak jednak dokonać go, aby nie żałować podjętej przez siebie decyzji?

Przystępując do poszukiwania podmiotu, który wesprze nas w niełatwym zadaniu związanym z prowadzeniem firmowej księgowości zazwyczaj sugerujemy się przede wszystkim ceną świadczonych przez niego usług. Taka postawa wydaje się zrozumiała zwłaszcza w odniesieniu do firm inaugurujących dopiero swoją działalność, wiadomo bowiem, że ich właściciele muszą liczyć się ze sporymi kosztami podejmowanych przez siebie działań, zyski nie pojawiają się zaś równie szybko. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że najtańsze biuro rachunkowe jest jednocześnie podmiotem najmniej wartościowym, a współpraca z nim generuje więcej nieprzyjemnych sytuacji niż samodzielne zagłębianie tajników ustawy o rachunkowości.

Jednym z pierwszych działań podejmowanych przez przedsiębiorcę powinno być zatem upewnienie się, że biuro rachunkowe budzące jego zainteresowanie spełnia wymogi formalne umożliwiające mu oferowanie świadczonych przez siebie usług. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście certyfikat wydawany przez ministra finansów, warto jednak sprawdzić również, czy firma jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów księgowych. Nawet spełnianie tego rodzaju wymogów nie daje nam stuprocentowej pewności tego, że nawiązujemy współprace z firmą, która nas nie rozczaruje, jeśli jednak mówimy o podmiocie, który nie może pochwalić się wymienionymi powyżej dokumentami, najprawdopodobniej współpraca z nim jest w stanie przynieść nam więcej strat niż korzyści.

Nie wolno zapominać również o tym, że nawet pracownikowi najlepszego biura rachunkowego zdarzają się błędy, które mogą przynieść szkodę firmie, której pomaga. Na szczęście, polskie prawo chroni przedsiębiorców przed konsekwencjami takich zdarzeń, na biurach rachunkowych ciąży bowiem ustawowy obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jeszcze przed podpisaniem stosownej umowy warto zatem upewnić się, że również firma, która wzbudziła nasze zaufanie przestrzega tego zapisu ustawy, w innym wypadku bowiem współpraca z nią może przyczynić się do znaczącego obniżenia się pozycji rynkowej firmy, która wykazała się przesadnym zaufaniem do swojego kontrahenta.

 

Źródło: Materiał prasowy

Previous Właściwa treść e-maila dla systemu antyspamowego
Next Jak stworzyć skuteczny biznesplan?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Zmiana przeznaczenia budynku a odliczenie w ramach ulgi odsetkowej

Nabywca w ramach ulgi odsetkowej zakupił lokal mieszkalny, będącego w budynku, w którym deweloper dokonał zmiany jego użytkowania z koszarowego na mieszkalny wielorodzinny. Deweloper zrealizował rozbiórkę budynku zostawiając tylko fundamenty

Mała firma 0 Comments

Pożyczka gotówkowa na rozwój firmy

Własny foodtruck z hiszpańskimi tapas. Mała kwiaciarnia w kamienicy. Prywatne przedszkole, zakład stolarski, warsztat dronów. Każdy pomysł na biznes ma szansę na sukces. Ale realizacja każdego biznesplanu wymaga nakładów finansowych.

Mała firma 0 Comments

Nowa porównywarka Komorkomat.pl – test abonamentów bez telefonu

Wybierając abonament zazwyczaj rozważamy oferty z dołączonym telefonem. W zależności od jego modelu ceny bywają różne, ale często zdarza się, że już te ze średniej półki oferowane są za symboliczną

Biuro rachunkowe 0 Comments

Faktury zaliczkowe – zasady wystawiania i rozliczania

Pewną trudność sprawia przedsiębiorcom rozliczanie wpłat zaliczkowych na poczet dostaw towarów lub usług, które odbędą się w przyszłości. W jaki sposób dokumentować wpłaty zaliczek, kiedy regulować zobowiązania z fiskusem i

Mała firma 0 Comments

Jak wygląda kontrola Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Zgodnie z funkcjonującym prawem ZUS może kontrolować działalności gospodarczych. Zazwyczaj chodzi o uiszczanie płatności i składek do budżetu państwa. Jak wyglądają czynności kontrolne? Na jakich warunkach wybiera się konkretne przedsiębiorstwa?

Mała firma 0 Comments

Jaką umowę podpisać wysyłając pracownika na kurs?

Pracobiorcy biorący udział w szkoleniach mających na celu podwyższenie ich doświadczenia, mogą wystąpić o dodatkowe środki ze strony właściciela zakładu pracy. Usługodawca powinien bezwarunkowo ustosunkowywać się do takich wniosków, ponieważ

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź