Jak wyremontować stary dom lub mieszkanie?

Jak wyremontować stary dom lub mieszkanie?

Chcesz wyremontować swój dom? Jak zacząć? Jak zaplanować prace, aby ich nie skomplikować? Co zrobić z zawartością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym nowym artykule na blogu.

Najczęstsze powody remontu starego domu lub mieszkania to zakup po okazyjnej cenie lub odziedziczenie go. Jest to skomplikowane zadanie, które wymaga dokładnego planowania i dużo pracy. Najtrudniejszym zadaniem jest usunięcie wszystkich przedmiotów z nieruchomości.

Możesz mieć wiele z nich, a niektóre mogą powodować poważne problemy. Przed rozpoczęciem remontu, pomyśl o tym, jak pozbyć się gruzu po sprzątaniu. Zastanów się także, kto będzie odbierał stare meble. Pomyśl także o kolejnych etapach renowacji.

Zacznij od usuwania mebli podczas remontu starego domu

Istnieje wiele rzeczy pozostawionych w starych domach, w tym używane meble, urządzenia i sprzęt audio-video. Wiele z tych przedmiotów jest zbyt dużych, aby można je było wynieść, zwłaszcza jeśli znajdują się na wyższych piętrach. Co gorsza, nie powinny one trafić do miejskiego kontenera na śmieci.

Jak pozbyć się ich legalnie i szybko? W najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają własny samochód dostawczy. Mogą po prostu rozładować samochód i zawieźć go do najbliższej stacji odbioru odpadów komunalnych (PSZOK).

Jeśli nie dysponujesz wystarczająco dużym pojazdem, masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zaplanowanie sprzątania w czasie zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Praktyczniejszą opcją jest wynajęcie kontenera od firmy. Po zakończeniu prac firma odbierze pojemnik i zajmie się jego legalną utylizacją. Wiele z tych firm oferuje pomoc przy opróżnianiu domu.

Przeczytaj również: 9 Wskazówek do przeczytania przed rozpoczęciem renowacji domu

Co należy zmienić i od czego zacząć przy remoncie mieszkania?

Przed rozpoczęciem remontu należy zastanowić się, które części budynku wymagają poprawy. W pierwszej kolejności zmiany są wymagane w starych domach.

  • Dach: Zarówno poszycie dachu, jak i więźba dachowa będą wymagały wymiany.
  • Ogrzewanie: W starych budynkach najczęściej spotykane są piece kaflowe, które jednak mimo pięknego wyglądu nie są przyjazne ani ekonomicznie, ani ekologicznie.
  • Okna: Najprawdopodobniej będą nieszczelne i będą wymagały wymiany
  • Układ ścian: Jest to cecha charakterystyczna dla starych budynków. Zakłada on małe, ciemne pomieszczenia. Dlatego konieczne może okazać się wyburzenie niektórych ścian.
  • Instalacje: W starym domu warto wyremontować instalacje: wodną, elektryczną i gazową.
  • Szambo: Jeśli dom nie jest podłączony do kanalizacji, konieczne jest wybudowanie nowego szamba.
  • Schody: W najlepszym przypadku będą wymagały renowacji. Czasami może być konieczna ich całkowita wymiana.
  • Garaż: Podczas remontu starego domu, ważne jest, aby dodać garaż lub zmodyfikować jeden z istniejących pokoi.
Previous Oczyszczacze powietrza bez filtrów - jakie są szanse na ich działanie?
Next Handel samochodami a BDO – najważniejsze informacje

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Ekologiczne technologie produkcji energii elektrycznej w Polsce są nadal mało popularne na szerszą skalę, ale dzięki zmianom w obowiązującym prawie oraz coraz silniejszemu trendowi w kwestii dbałości o stan środowiska

Wiadomości 0 Comments

Mini czy midi? Sukienka do pracy szyta na miarę

Kobiety kochają sukienki, nie wszystkie jednak noszą je na co dzień. Obawiają się, że biuro nie jest najlepszym miejscem do prezentowania swoich atutów, a latem wygodniej czują się w krótkich

Wiadomości 0 Comments

Ubezpieczenia coraz ważniejsze dla gospodarki

Branża ubezpieczeniowa odpowiada za 2 proc. polskiego PKB i 225 tys. miejsc pracy – wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń, przygotowanego we współpracy z Deloitte. Sektor ma jednak znaczenie nie tylko dla gospodarki, lecz także

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwanie pracowników przenosi się do mediów społecznościowych

Rekomendacje to coraz popularniejsze narzędzie rekruterów. W ostatnim czasie często do polecania pracy i kandydatów do pracy służą media społecznościowe, głównie Facebook. Poprzez social media najczęściej szuka się osób na stanowiska

Wiadomości 0 Comments

Mieszkania najdroższe od 10 lat. W przyszłym roku wzrost cen może spowolnić

Spada sprzedaż mieszkań w Polsce. Na sześciu największych rynkach sprzedano 14,2  tys. mieszkań, a liczba transakcji spadła o 9 proc. To już trzeci kwartał z rzędu, kiedy deweloperzy notują gorsze wyniki. W dużej

Wiadomości 0 Comments

TransferGo uruchamia przelewy do Rosji

TransferGo, lider wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, wkracza na kolejny rynek, rozszerzając działalność o przelewy z całej UE do Rosji. Dzięki wprowadzeniu usługi, firmy i osoby prywatne będą mogły

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź