Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Niektóre formy reklamy wykorzystywane w sieci nie przynoszą już takiego efektu, jak kiedyś. Liczba banerów, wyskakujących okienek i innych kreacji spowodowała, że przestaliśmy na nie w ogóle zwracać uwagę. Tymczasem badania potwierdzają, że odbiorcy ufają publikacjom sponsorowanym. Jak napisać taki artykuł?

Artykuły płatne – dlaczego warto?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę On Board Think Kong, 60 proc. odbiorców w Polsce ma takie samo zaufanie do treści sponsorowanych na stronie, jak do artykułów redakcyjnych. Jednocześnie 70 proc. z nich oczekuje, że taki content zostanie w witrynie odpowiednio oznaczony – tzn. internauta będzie mieć jasność, że ma do czynienia z materiałem partnera czy artykułem opublikowanym odpłatnie. Tylko około 20 proc. badanych stwierdziło, że fakt, iż za daną treścią stoi konkretna marka, a nie redaktor, obniża jego wartość. Co więcej, aż 40 proc. ankietowanych uznało, że zapoznanie się z taką publikacją sponsorowaną spowodowało, że rzeczywiście kupili produkt, o którym wspominano w artykule. Uzyskanie takiego efektu wymaga jednak przygotowania bardzo dobrego contentu, ale co to właściwie oznacza?

Jak napisać artykuł sponsorowany?

Tworząc treść, która ma zainteresować odbiorcę, dotrzeć do jak największego grona internautów i przynieść oczekiwane rezultaty, należy pamiętać o co najmniej kilku zasadach. Przede wszystkim warto podkreślić, że bez problemów znajdziemy miejsca do publikacji takich tekstów, również na rynkach zagranicznych. Np. w przypadku klientów niemieckojęzycznych baza wydawców dostępna jest tutaj: https://natvisor.com/pl/pozycjonowanie-niemcy.html. Skupmy się jednak na tym, jak przygotować artykuł, który może pomóc nam zrealizować założone cele:

  • Przemyślany tytuł – content może zaginąć pośród dziesiątek publikacji na stronie, jeśli nie będzie zachęcać tytułem. Warto przemyśleć, co może zainteresować czytelników danej witryny. Dobrym pomysłem jest postawienie na treść, która jest na czasie, np. dotyczy jakiegoś ważnego wydarzenia branżowego.

  • Zachęcająca forma – internauci nie lubią ściany tekstu. W sieci taka publikacja nie ma szans na zainteresowanie. Artykuł musi być podzielony na śródtytuły, powinien składać się z wypunktowań, zdjęć. Naszym celem jest przecież zatrzymanie internauty jak najdłużej – ma do niego trafić przekaz, na którym nam zależało.

  • Jak najmniej reklamy – treść sponsorowana nie oznacza, że cały artykuł powinien być poświęcony danej firmie czy produktowi. Na temat marki powinny się pojawiać wyłącznie wzmianki.

  • Analiza słów kluczowych – przy doborze tytułu warto wykorzystać narzędzia, takie jak Senuto czy SemStorm i wybrać za ich pomocą słowa, które cieszą się zainteresowaniem użytkowników Google. Nie chodzi jednak o bardzo konkurencyjne zapytania, które są wysyłane przez internautów dziesiątki tysięcy razy miesięcznie czy nawet częściej – może to być fraza mało popularna, w przypadku której wolumen wyszukiwania wynosi kilkaset zapytań. Wtedy większa jest szansa na to, że treść opublikowana w bardzo dobrej jakości serwisie może się pojawić na takie frazy na wysokiej pozycji w Google. Nawet jeśli przyniesie to kilka dodatkowych kliknięć miesięcznie, to i tak warto podjąć się tego działania.

  • Wartościowe informacje – odbiorca musi się z tego artykułu jak najwięcej dowiedzieć. Jeśli tekst będzie rzeczywiście wartościowy, to bardzo prawdopodobne, że użytkownik sieci udostępni go w serwisach społecznościowych lub doda odnośnik do niego np. na swoim blogu. To oznacza kolejne korzyści.

Dobra treść sponsorowana – podsumowanie

Skorzystanie z reklamy w postaci płatnej publikacji na stronie WWW nie oznacza, że taki artykuł musi składać się wyłącznie z opisu naszej marki i być jej pochwałą. Dużo lepsze efekty może przynieść postawienie na wartościowy dla użytkownika materiał, w którym jedynie wspomnimy o naszej firmie.

Previous Porady na oszczędzanie – sprawdź, jak to zrobić
Next Jak wybrać biuro rachunkowe?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Ubezpieczenia coraz ważniejsze dla gospodarki

Branża ubezpieczeniowa odpowiada za 2 proc. polskiego PKB i 225 tys. miejsc pracy – wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń, przygotowanego we współpracy z Deloitte. Sektor ma jednak znaczenie nie tylko dla gospodarki, lecz także

Wiadomości 0 Comments

Zmienia się sposób logowania do banków

Od 14 września br. zmieni się sposób autoryzacji transakcji i logowania się do banku. Klient będzie się logował z wykorzystaniem tzw. silnego uwierzytelniania, czyli poza podaniem hasła będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja. Tak samo

Wiadomości 0 Comments

Będzie rosła sprzedaż żywności w internecie

Tylko 1 proc. produktów szybkozbywalnych, w tym żywności, konsumenci kupują przez internet. W ciągu najbliższych 2–3 lat wzrost ma być jednak co najmniej dwukrotny. Konsumenci produktów FMCG są przywiązani do sklepów stacjonarnych,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post