Na co zwrócić uwagę, kupując laptopa do pracy?
W ogromnej części firm z różnych branż komputer lub laptop jest aktualnie podstawowym narzędziem pracy. Jak wybrać odpowiednie urządzenie, które zapewni na co dzień komfort działania oraz wydajność? Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę.
Po pierwsze: określ sposób, w jaki będziesz korzystać z laptopa
Zależnie od tego, czy laptop biznesowy ma zastąpić komputer stacjonarny w biurze, czy ma służyć jako przenośne centrum działania, oczekiwania będą zupełnie inne. Pod względem wykorzystania laptopa w pracy powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na nasze wymagania dotyczące mobilności.
Osoby, które potrzebują łączności i sprawności w każdym miejscu, powinny postawić na kompaktowe, lekkie urządzenia o sporej pojemności baterii. Jeśli z kolei laptop większość czasu będzie spędzać na biurku, możemy bez obaw wybrać model o dużej przekątnej ekranu. W większości przypadków taka opcja pozwoli nam skorzystać z dodatkowych portów, które umożliwią m.in. wygodne podłączenie monitora czy nawet internetu przewodowego. Niektóre sprzęty oferują specjalne sloty na stację dokującą, która może jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność laptopa.
Rozmiar ekranu
To czynnik, który bezpośrednio wiąże się z mobilnością, a także rodzajem wykorzystywanych programów. Jak duży powinien być laptop biznesowy? Należy zadbać, by w razie potrzeby możliwe było wygodne przenoszenie sprzętu, a jednocześnie zmieszczenie wszystkich niezbędnych aplikacji na ekranie.
Na największą mobilność można liczyć ze sprzętami o przekątnej poniżej 13 cali, jednak rozmiar wyświetlacza może pozostawiać wiele do życzenia w kwestii produktywności. Dobrym wyborem dla osób, które pracują w ruchu, będą laptopy 14” i 15”. Większe propozycje doskonale sprawdzą się na biurku, oferując dużą powierzchnię ekranu, a często także większą wydajność ze względu na bardziej efektywne chłodzenie. Zarówno mniejsze, jak i większe laptopy biznesowe można znaleźć m.in. w sklepie ale.pl.
Laptop biznesowy – specyfikacja urządzenia
Odpowiedni laptop biznesowy musi być wydajny nawet przy wykonywaniu wielu czynności jednocześnie. Kluczowe będą parametry procesora oraz ilość pamięci RAM – to elementy specyfikacji, które bezpośrednio wpływają na prędkość działania. Jeśli na co dzień wykonujemy zadania związane z obróbką grafiki czy renderowaniem filmów, istotna będzie także karta graficzna: w tym przypadku warto postawić na modele z dedykowanym GPU.
Ważną kwestią jest też pojemność i rodzaj nośnika danych. Najlepszą wydajność oferują napędy SSD, ale ich koszt jest nieco wyższy niż w przypadku dysków twardych. Z tego względu, jeśli priorytetem jest jak największa ilość miejsca na pliki, niekiedy warto będzie wybrać model z HDD. Jest to jednak opcja, która sprawdzi się w dość specyficznych sytuacjach – zazwyczaj to właśnie SSD jest odpowiednim wyborem.
Łączność i bezpieczeństwo
Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa biznesowego, są obsługiwane rozwiązania z zakresu łączności. Najnowsze modele mogą oferować wsparcie dla standardu Wi-Fi 6, który zapewnia jeszcze większą prędkość w porównaniu z wcześniejszymi technologiami. Część większych sprzętów skierowanych do biznesu jest z kolei wyposażona w porty Ethernet – to świetny wybór, gdy będziemy korzystać z laptopa głównie przy biurku. Zawsze warto zwrócić uwagę także na oferowane zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli planujemy pracować w trasie, łącząc się z różnymi sieciami.
Przed zakupem należy zastanowić się nad kilkoma czynnikami jak będziemy wykorzystywali laptop w pracy, aby następnie dobrać odpowiednie urządzenie. Naszym zdaniem, nie warto robić tego samemu tylko skorzystać z doradztwa ekspertów zajmujących się na co dzień sprzedażą takich urządzeń i wspólnie dobrać wówczas komputer, który idealnie będzie nas wspierał w naszych licznych zadaniach.
Może to Ci się spodoba
Panna Cotta Voucher Group oraz Global Leads Group połączyły siły jako Savings United GmbH
10/10/2016 Hamburg i Berlin – Panna Cotta Vocher Group i Global Leads Group informują o swoim połączeniu. Fuzja ma na celu wzmocnienie pozycji obu firm na prężnie rozwijającym się rynku
Jakie meble do kwiaciarni? Mamy sprawdzone propozycje!
Kwiaciarnie w dzisiejszych czasach są pełnoprawnymi butikami florystycznymi. To już nie są stoiska, w których można zakupić bukiet tulipanów pomiędzy sprawunkami. Dziś kwiaciarnie oferują szeroki asortyment, włącznie z rzadkimi okazami
Przybywa pszczół w miastach
Od kilku lat pszczelarstwo staje się modnym hobby, a ule coraz częściej pojawiają się w miastach. W Paryżu, Londynie czy Berlinie stoi po 4–5 tys. uli. Szacuje się, że Warszawa ma
Lavito otrzymało 8 milionów – nadchodzi rewolucja na rynku usług fryzjerskich i kosmetycznych!
Koniec z kłopotliwym umawianiem się na wizytę do fryzjera i kosmetyczki – teraz nie musisz dzwonić i pytać, czy jest wolne miejsce, bo jest to możliwe za pośrednictwem sieci. A
Work-life balance a psychologia: Jak brak równowagi wpływa na efektywność pracy?
Coraz częściej mówi się o konieczności porzucenia dominującej od wielu lat mentalności „wyścigu szczurów”, polegającej na nieustannej pracy. Nowym modelem ma być bardziej zrównoważone podejście, tzw. work-life balance. W dzisiejszych
Po połączeniu dwóch gigantów sektora naftowo-paliwowego na inwestycje trafi 2 mld zł
PERN, regionalny lider logistyki surowcowej, po połączeniu z OLPP, największym w kraju przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych, zapowiada duże inwestycje. W ciągu 4 lat na rozbudowę infrastruktury zbiornikowej, projekty z zakresu automatyzacji procesów
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post