Na co zwrócić uwagę, kupując laptopa do pracy?

Na co zwrócić uwagę, kupując laptopa do pracy?

W ogromnej części firm z różnych branż komputer lub laptop jest aktualnie podstawowym narzędziem pracy. Jak wybrać odpowiednie urządzenie, które zapewni na co dzień komfort działania oraz wydajność? Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Po pierwsze: określ sposób, w jaki będziesz korzystać z laptopa

Zależnie od tego, czy laptop biznesowy ma zastąpić komputer stacjonarny w biurze, czy ma służyć jako przenośne centrum działania, oczekiwania będą zupełnie inne. Pod względem wykorzystania laptopa w pracy powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na nasze wymagania dotyczące mobilności.

Osoby, które potrzebują łączności i sprawności w każdym miejscu, powinny postawić na kompaktowe, lekkie urządzenia o sporej pojemności baterii. Jeśli z kolei laptop większość czasu będzie spędzać na biurku, możemy bez obaw wybrać model o dużej przekątnej ekranu. W większości przypadków taka opcja pozwoli nam skorzystać z dodatkowych portów, które umożliwią m.in. wygodne podłączenie monitora czy nawet internetu przewodowego. Niektóre sprzęty oferują specjalne sloty na stację dokującą, która może jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność laptopa.

Rozmiar ekranu

To czynnik, który bezpośrednio wiąże się z mobilnością, a także rodzajem wykorzystywanych programów. Jak duży powinien być laptop biznesowy? Należy zadbać, by w razie potrzeby możliwe było wygodne przenoszenie sprzętu, a jednocześnie zmieszczenie wszystkich niezbędnych aplikacji na ekranie.

Na największą mobilność można liczyć ze sprzętami o przekątnej poniżej 13 cali, jednak rozmiar wyświetlacza może pozostawiać wiele do życzenia w kwestii produktywności. Dobrym wyborem dla osób, które pracują w ruchu, będą laptopy 14” i 15”. Większe propozycje doskonale sprawdzą się na biurku, oferując dużą powierzchnię ekranu, a często także większą wydajność ze względu na bardziej efektywne chłodzenie. Zarówno mniejsze, jak i większe laptopy biznesowe można znaleźć m.in. w sklepie ale.pl.

Laptop biznesowy – specyfikacja urządzenia

Odpowiedni laptop biznesowy musi być wydajny nawet przy wykonywaniu wielu czynności jednocześnie. Kluczowe będą parametry procesora oraz ilość pamięci RAM – to elementy specyfikacji, które bezpośrednio wpływają na prędkość działania. Jeśli na co dzień wykonujemy zadania związane z obróbką grafiki czy renderowaniem filmów, istotna będzie także karta graficzna: w tym przypadku warto postawić na modele z dedykowanym GPU.

Ważną kwestią jest też pojemność i rodzaj nośnika danych. Najlepszą wydajność oferują napędy SSD, ale ich koszt jest nieco wyższy niż w przypadku dysków twardych. Z tego względu, jeśli priorytetem jest jak największa ilość miejsca na pliki, niekiedy warto będzie wybrać model z HDD. Jest to jednak opcja, która sprawdzi się w dość specyficznych sytuacjach – zazwyczaj to właśnie SSD jest odpowiednim wyborem.

Łączność i bezpieczeństwo

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa biznesowego, są obsługiwane rozwiązania z zakresu łączności. Najnowsze modele mogą oferować wsparcie dla standardu Wi-Fi 6, który zapewnia jeszcze większą prędkość w porównaniu z wcześniejszymi technologiami. Część większych sprzętów skierowanych do biznesu jest z kolei wyposażona w porty Ethernet – to świetny wybór, gdy będziemy korzystać z laptopa głównie przy biurku. Zawsze warto zwrócić uwagę także na oferowane zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli planujemy pracować w trasie, łącząc się z różnymi sieciami.

Przed zakupem należy zastanowić się nad kilkoma czynnikami jak będziemy wykorzystywali laptop w pracy, aby następnie dobrać odpowiednie urządzenie. Naszym zdaniem, nie warto robić tego samemu tylko skorzystać z doradztwa ekspertów zajmujących się na co dzień sprzedażą takich urządzeń i wspólnie dobrać wówczas komputer, który idealnie będzie nas wspierał w naszych licznych zadaniach.

Previous Bezpieczeństwo pracy w magazynie - akcesoria ułatwiające pracę
Next Dlaczego warto inwestować w gadżety dla firm?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czym powinien charakteryzować się wysokiej jakości system MES? 

System MES (Manufacturing Execution System) to oprogramowanie służące do modelowania procesów produkcyjnych oraz monitorowania ich przebiegu. Może być używane zarówno w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się seryjną produkcją na przemysłową skalę,

Wiadomości 0 Comments

Polacy kontra finanse

Według opublikowanego w październiku 2017 badania, ponad połowa Polaków nie wie, co to debet. Zanim jednak z zazdrością westchniemy „szczęściarze!”, należy wyjaśnić jedną rzecz – chodzi o badanie poziomu wiedzy

Wiadomości 0 Comments

Brexit oznacza same czarne scenariusze

Brexit to klasyczny przypadek gry, w rezultacie której stratne są obie strony: zarówno Wielka Brytania, jak i Unia Europejska – przekonują autorzy raportu „Brexit. Gdy wszyscy przegrywają”. Według szacunków unijne PKB może

Wiadomości 0 Comments

Rynek leasingu w Polsce rozwija się w szybkim tempie

W I półroczu 2017 roku polska branża leasingowa urosła o niemal 12 proc., głównie dzięki finansowaniu zakupu samochodów lekkich, ale też maszyn i urządzeń. Dobra koniunktura – zdaniem ekspertów – pozwala mieć nadzieję

Wiadomości 0 Comments

Dotacje unijne przy zalesieniu

W ramach Wspólnej Polityki Rolnej, UE z równą troską pochyla się nad stanem i konkurencyjnością gospodarstw rolnych, co jakością terenów zielonych i lasów. W ramach najnowszego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Wiadomości 0 Comments

Ponad 67 tys. przypadków wyłudzeń kredytów w ciągu roku na skradzione dane

Wyłudzenia kredytów to problem nie tylko konsumentów, lecz także realne straty finansowe dla banków szacowane na około 500–600 mln zł rocznie. Biuro Informacji Kredytowej wspólnie z sektorem bankowym i finansowym współpracują, żeby zapobiegać takim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź