Na jaką kwotę można liczyć z tytułu odszkodowania w UK?

Na jaką kwotę można liczyć z tytułu odszkodowania w UK?

Średnio pół roku czeka się na uzyskanie odszkodowania w UK. Jednak bezproblemowe procesy kończą się często otrzymaniem pieniędzy już po kilku tygodniach. Dużo zależy od sytuacji. Każda sytuacja jest inna, zatem i przebieg procesu o odszkodowanie, ale i suma rekompensaty będą się różniły. Od czego zależy kwota odszkodowania w UK?

Czynniki wpływające na wysokość odszkodowania w UK

Wielkość odniesionych obrażeń, intensywność, czas potrzebny na powrót do zdrowia czy wręcz niemożność powrócenia do stanu sprzed wypadku determinują kwotę odszkodowania. Uraz psychiczny, straty materialne, moralne, a nawet same dolegliwości bólowe utrzymujące się przez jakiś czas i utrudniające funkcjonowanie, uprawniają do odszkodowania w UK.

Na wysokość odszkodowania wpływa wiek osoby poszkodowanej, możliwość jej powrotu do całkowitego zdrowia, czas na to potrzebny, ale też inne czynniki indywidualne, takie jak rodzina na utrzymaniu, warunki mieszkaniowe, w tym to, czy możliwe jest funkcjonowanie osoby o ograniczonej sprawności w dotychczasowym lokum.

Przez to, że na wysokość odszkodowania wpływa wiele czynników, nie da się go oszacować. Jedynie główna składowa odszkodowania możliwa jest do kalkulacji, gdyż w UK podane są kwoty w widełkach za konkretne urazy.

Odszkodowanie w UK — z czego się składa?

Na ostateczną sumę odszkodowania składa się część główna, czyli zadośćuczynienie za doznany uraz, uszczerbek na zdrowiu, ból i cierpienie. To główna część całej sumy mająca na celu jak najbardziej zrekompensować nam doznane straty, ale na tym nie koniec. Do tej sumy dolicza się też straty związane z kosztami, jakie ponieśliśmy w przeszłości. Dotyczy to wszelkich czynności po wypadku, które podjęliśmy, zanim jeszcze roszczenie zostało wniesione.

Kolejną składową odszkodowania jest tu rekompensata za wszelkie straty, jakie jeszcze przed poszkodowanym. Dokumentacja medyczna, terapeutyczna, fizjoterapeutyczna między innymi pozwolą tu przewidzieć, jakie jeszcze koszty będzie musiał poszkodowany ponieść i czy kiedykolwiek wróci do zdrowia. To z kolei wiąże się z tym, czy osoba będzie mogła wrócić do pracy i zarabiać. Dopóki to niemożliwe, odszkodowanie uwzględnia tego rodzaju straty.

Przykładowe sumy odszkodowania w UK

Wysokość zadośćuczynienia za uraz i cierpienie w UK zależne są od stopnia, intensywności obrażeń, ich trwałości i obszaru, którego dotyczą. Za uszkodzenia konkretnych partii ciała w zależności od tych czynników, można uzyskać różne kwoty, ujęte w widełki. Za uszkodzenia szyi można uzyskać odszkodowanie między 2 tys. a prawie 40 tys.£.

Za niewielkie obrażenia pleców wypłacane jest odszkodowanie w wysokości od trochę ponad 2 tys. do ponad 140 tys.£. Urazy miednicy i bioder to odszkodowanie od 3,5 tys. do ok.115 tys.£. Dość często zdarzające się przy wszelkich upadkach urazy nadgarstka i kostki to zadośćuczynienie rzędu od 3 tys. do 52 tys.£ w przypadku nadgarstka i 12 tys. do 61 tys.£ za urazy kostki.

Lista jest długa, bo urazy kończyn górnych i dolnych dzielą się na bardziej szczegółowe kategorie. Te kwoty dzięki współpracy z kancelarią odszkodowawczą mogą być wyższe. Podjęcie odpowiednich kroków w postaci zebrania dokumentacji, zeznań, nagrań, to zawsze pierwsze kwestie, o które jak najszybciej trzeba zadbać. Najlepiej jednak aby decyzja o kolejnych krokach zawsze odbywała się pod okiem specjalistów z kancelarii odszkodowawczej.

Więcej informacji na stronie https://insito-odszkodowania.uk/porady-prawne/wysokosc-odszkodowan-w-uk/

Previous Wybór kalendarzy książkowych - tygodniowe czy dzienne?
Next Pracodawcy chcą wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni. Apelują do rządu o wprowadzenie odpowiednich regulacji

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zaproszenie na II Forum Opolskich Inwestycji

  Szanowni Państwo   Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki realizując projekt systemowy Ministerstwa Gospodarki ma zaszczyt zaprosić Państwa na II Forum Opolskich Inwestycji pod tytułem:   „INWESTOR GLOBALNY W PERSPEKTYWIE LOKALNEJ”

Wiadomości 0 Comments

Jak liczy liczarka?

Przeciętny Kowalski liczy z prędkością 60-70 banknotów na minutę, a profesjonalna liczarka – nawet 1500 banknotów na minutę. Dodatkowo jest nieomylna, podzieli stosik na konkretne nominały i wykryje fałszywki. Jeśli

Wiadomości 0 Comments

Nabywcy mieszkań będą lepiej chronieni

Przygotowywana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nowelizacja ustawy deweloperskiej wprowadzi dodatkowe zabezpieczenia dla klientów w przypadku upadłości dewelopera czy nieukończenia przez niego budowy. Lepiej chronieni mają być również nabywcy garaży czy boksów rowerowych. Zmiany

Wiadomości 0 Comments

Co trzeci użytkownik smartfona ma zainstalowaną aplikację mobilną banku

30 proc. użytkowników smartfonów ma zainstalowaną aplikację mobilną swojego banku. Połowa z tych osób korzysta z niej kilka razy w tygodniu, a 10 proc. codziennie – wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Co czwarty

Wiadomości 3 komentarze

Co warto sprzedawać?

Każdy właściciel sklepu chce, co jest oczywiste, osiągnąć jak największe zyski z tytułu prowadzonej przez siebie działalności. Do tego potrzebny jest duży obrót, a można osiągnąć go dzięki sprzedaży produktów,

Wiadomości 3 komentarze

Doradztwo walutowe – wsparcie i bezpieczeństwo finansowe

W obecnej sytuacji w naszym kraju, kiedy ogromna rzesza Polaków wyjeżdża w poszukiwaniu wyższych zarobków i lepszych standardów życia poza granice państwa, coraz więcej osób szuka takich rozwiązań, głównie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź