O czym powinien powiadomić sprzedawca przy umowie na odległość?

O czym powinien powiadomić sprzedawca przy umowie na odległość?

Osoba prowadząca działalność gospodarczą i trudniąca się sprzedażą za pomocą serwisów aukcyjnych lub sklepu internetowego musi wypełnić określone wymogi. W sytuacji zawierania umowy na odległość konsument powinien pozyskać istotne` informacje, które uproszczą mu podjęcie decyzji o zakupie danego towaru lub usługi.

W głównej mierze przedsiębiorca powinien upublicznić konsumentowi informacje o swojej firmie wraz z adresem i jej numerem rejestracyjnym. Nie mniej ważne są również informacje dotyczące parametry sprzedawanego towaru lub usługi wraz ze podkreśleniem wysokości jej ceny, włączając w to wszystkie wydatki związane z jej nabyciem. W tym samym czasie przedsiębiorca powinien poinformować konsumenta o kosztach, warunkach zapłaty i dostarczenia towaru.

Sporo umów na odległość jest finalizowana drogą internetową, dlatego dla kupującego istotna jest informacja, na temat okresu, w jakim dana oferta jest wiążąca.

Nie mniej ważna dla klienta jest poinformowanie o możliwych zwrotach, jak również o przysługującym mu prawie do odstąpienia od umowy w czasie 10 dni od jej zawarcia. Wszystkie te informacje zainteresowany powinien otrzymać od sprzedającego najpóźniej w dniu złożenia propozycji zawarcia umowy.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Zmiana formy pracy w trakcie zatrudnienia
Next Konieczne uprawnienia do serwisowania kas fiskalnych

Może to Ci się spodoba

Czym charakteryzuje się umowa forfaitingu?

Jedną z metod sprzedaży wierzytelności jest zastosowanie umowy forfaitingu. Zachodzi między sprzedawcą i forfaiterem i może zostać zawarta w wybranej formie. Dlaczego stosuje się tego rodzaju umowy? Czy rzeczywiście warto

Czym charakteryzują się umowy agencyjne?

Wedle Kodeksu cywilnego dowolna umowa agencyjna zakłada stanowisko agenta oraz strony zlecającej konkretne zadanie do wykonania. Innymi słowy reguluje zasady pośredniczenia w transakcjach usługowych. Po co zawiera się umowę agencyjną?

Prawa autorskie – jak rozliczyć pracę twórczą w ramach umowy o pracę?

Prawa autorskie w kontekście podatków większości z nas kojarzą się z 50%-owymi kosztami uzyskania przychodu. Nie trzeba dodawać, że jest to wskaźnik bardzo korzystnie wpływający na wysokość wynagrodzenia netto pracownika.

Jak wyrobić podpis elektroniczny?

Internet stał się obecnie źródłem wielu różnych wiadomości. Poza tym ułatwia komunikację, rozwija umiejętności, edukuje i bawi. Siłą rzeczy jest także miejscem zawierania współpracy oraz pozyskiwania klientów. Niejednokrotnie trzeba wysyłać

Po jakim czasie można anulować umowę na okres próbny?

Pracodawca zatrudniający nowego pracobiorcę najczęściej współpracuje z nim na mocy porozumienia na czas próby. To pakt, na bazie którego przedsiębiorca zbada, czy konkretny kandydat jest dobrą osobą na proponowane stanowisko

Prawo dla firm 1Comments

Umowa z wydawcą – jak zabezpieczyć swoje finanse?

Coraz więcej osób zachęconych spektakularnymi sukcesami autorów, którzy pojawiali się na rynku księgarskim „znikąd”, próbuje swoich sił pisząc własne książki. Kiedy książka już powstanie kolejnym krokiem jest zawarcie umowy z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź