Reklamacja wynajętego samochodu – czy to możliwe?

Reklamacja wynajętego samochodu – czy to możliwe?

W obecnych czasach posiadanie samochodu jest dużym ułatwieniem. Głównie dlatego, że pozwala na dotarcie do miejsc, gdzie autobusy nie docierają oraz zwiększa niezależność i poziom życia. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup, dlatego z pomocą przychodzą przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmowaniem samochodu. Czy można reklamować auta proponowane przez wypożyczalnie?

Na początku warto powiedzieć, że opłaty za skorzystanie z tej przyjemności są dość wysokie i plasują się w granicach 100-500 zł za jeden dzień, w zależności do konkretnego modelu pojazdu. To sporo, jednak niejednokrotnie sytuacje życiowe zmuszają do decyzji o wynajmie.

Najważniejszą sprawą, jeszcze przed wybraniem pojazdu, jest dokładne (w miarę możliwości) przeanalizowanie sytuacji technicznej pojazdu. W pierwszej kolejności zadrapania, wgniecenia, brudną tapicerkę i inne widoczne gołym okiem dysfunkcje. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku można przejść do zawarcia umowy, uiszczenia opłaty i pobrania samochodu.

Klient może eksploatować pojazd do dowolnych celów przez okres, na który się zdecydował, np. 1 dzień lub tydzień czy miesiąc. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w chwili pojawienia się nawet najmniejszej usterki należy powiadomić o zajściu firmę wynajmującą i opcjonalnie usunąć awarię. Jeśli klient zbagatelizuje problem lub zatai zdarzenie może zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami.

Zatem wypożyczalnie dopuszczają reklamowanie, ale wiele z nich wprowadza zapis o ograniczeniach z tym związanych oraz sytuacjach, kiedy z możliwości tej nie można skorzystać. Przede wszystkich chodzi o przypadki, w których klient był winny i on jest odpowiedzialny za skutki.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kiedy koniec prac nad ustawą umorzeniową?
Next Wszystko o reklamacji

Może to Ci się spodoba

Karta paliwowa – w stronę profesjonalizmu

W dobie wszechobecnego profesjonalizmu, docierającego do nas zewsząd, wydawać by się mogło, że osiągnięcie wysokiego poziomu zaangażowania powinno być zaskakująco proste. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż niekoniecznie. Aby stać

Samochód 0 Comments

Przedsiębiorcy chcą ograniczyć koszty podróży służbowych, ale nie zamierzają zmniejszać ich częstotliwości

Co trzecia polska firma zamierza w tym roku obniżyć koszty delegacji. Nie chcą one jednak zmniejszać częstotliwości podróży służbowych, ale lepiej nimi zarządzać. Wprawdzie 61 proc. firm ma politykę podróży służbowych,

Bezpieczna giełda – poszukiwany priorytet

Wśród giełd transportowych, jakie możemy spotkać na polskim rynku panuje trend przyciągania coraz większej liczby użytkowników. I niestety bardzo często odbija się to negatywnie na jakości zawieranych na niej transakcji.

Samochód 1Comments

Jak nie stracić najtańszego ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą komunikacyjną, do wykupienia której zobligowani są wszyscy właściciele pojazdów zarejestrowanych. Kierowcy, którzy znaleźli najtańsze OC będą dążyli do tego, by nie stracić tak atrakcyjnej polisy.

Samochód 1Comments

Firmy racjonalizują wydatki na podróże służbowe

Przedsiębiorcy ograniczą wydatki na podróże służbowe, takie wnioski płyną z badań TNS Polska, przeprowadzonych na zlecenie Amadeus Polska. W Polsce 20 proc. firm wydaje rocznie na ten cel od 500

Wynajem długoterminowy czy leasing? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań

Zakup auta to duży wydatek. Jeśli nie chcesz wydawać oszczędności ani brać kredytu, możesz zdecydować się na wynajem długoterminowy lub leasing. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Aby firma mogła się rozwijać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź