Jakie kary za brak OC?

Jakie kary za brak OC?

Każdy właściciel samochodu, zobowiązany jest do ubezpieczenia pojazdu (OC). Wybór ubezpieczyciela uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań i grubości portfela kierowcy. W przypadku próby ominięcia wytycznych przewidziano kary ustawowe. Jakie sumy dla nieposłusznych właścicieli?

Po pierwsze wielkości mandatów ustalane są raz w roku w oparciu o najniższe wynagrodzenie, które aktualnie wynosi 1600 zł. Oznacza to, że momencie wzrostu pensji rosną również kary dla kierowców.

Dodatkowym elementem wpływającym na sankcje karne jest rodzaj posiadanego pojazdu. I tak w odniesieniu do samochodów osobowych właściciel powinien uiścić opłatę w wysokości dwóch obecnych pensji (3200 zł). Natomiast kierowcy samochodów ciężarowych, rolniczych i autobusów aż trzy płace minimalne (4800 zł). W przypadku innych pojazdów obowiązuje 33% najmniejszego wynagrodzenia (530 zł).

Na koniec trzeba powiedzieć, że liczy się również okres pozostawania bez ubezpieczenia. Gdy kierowca jeździ ponad {dwa2) tygodnie bez OC musi zapłacić całą sumą. Natomiast właściciel, który nie ma umowy do 14 dni powinien wpłacić połowę pełnej sumy, a mniej niż trzech dni tylko 20%.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak wygląda garderoba pracownika korporacji?
Next Jak rozliczyć grudniowe przychody z prowadzonej działalności?

Może to Ci się spodoba

Samochód 0 Comments

Jak uzyskać kredyt na zabytkowy pojazd?

W Polsce mieszka mnóstwo pasjonatów motoryzacji, szczególnie starszych i zabytkowych modeli. Mogą zrobić wiele dla wymarzonej marki lub pojazdu z limitowanego. Czy mogą liczyć na pożyczkę na zakup starego samochodu?

Samochód 6 komentarzy

Nowe dopłaty unijne – szansa na samochód hybrydowy dla każdego przedsiębiorcy

Właściciele małych i średnich firm mogą już się starać o uzyskanie dopłaty unijnej na samochody firmowe. I choć na Zachodzie jest to standard, w Polsce to dopiero pierwsza taka inicjatywa,

Bezpieczna giełda – poszukiwany priorytet

Wśród giełd transportowych, jakie możemy spotkać na polskim rynku panuje trend przyciągania coraz większej liczby użytkowników. I niestety bardzo często odbija się to negatywnie na jakości zawieranych na niej transakcji.

Samochód 0 Comments

Jak sprawnie zarządzać flotą samochodową?

Firmowa flota pojazdów dla wielu przedsiębiorstw jest jednym z podstawowych narzędzi pracy. Z posiadaniem służbowych aut wiąże się jednak szereg obowiązków wynikających z utrzymania ich w pełnej sprawności. Zarządzanie flotą pojazdów

Samochód 0 Comments

Ubezpieczenie AC – kiedy nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania?

Kierowcy, którzy decydują się na ubezpieczenie AC, liczą na odszkodowanie w razie uszkodzenia pojazdu. W praktyce okazuje się, że świadczenie nie zawsze zostanie wypłacone. W jakich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo

Wynajem długoterminowy czy leasing? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań

Zakup auta to duży wydatek. Jeśli nie chcesz wydawać oszczędności ani brać kredytu, możesz zdecydować się na wynajem długoterminowy lub leasing. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Aby firma mogła się rozwijać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź