Czy warto zimą kupować wycieczki na przyszły rok?

Czy warto zimą kupować wycieczki na przyszły rok?

Lato już dawno za nami, zaczynamy powoli myśleć o przyszłych wakacjach. Marzyć przecież nikt nam nie zabroni, a rezerwując wakacje z dużym wyprzedzeniem możemy liczyć na duże zniżki. Biura podróży wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów proponują im wycieczki w ofercie „first minute” już od listopada. Co to takiego jest „first minute” i dlaczego opłaca się z tego korzystać? Przeczytaj poniższy artykuł a wszystkiego się dowiesz.

First minute – co to znaczy?

Przeglądając oferty biur podróży pewnie nie raz rzuciło Ci się w oczy sformułowanie first minute i zachodziłeś w głowę, co to właściwie może znaczyć. Zapewne już zdążyłeś zauważyć, że branża turystyczna posługuje się terminami zapożyczonymi z języka angielskiego, dlatego warto je objaśnić. Mówiąc najkrócej, oferty first minute to takie, które możemy zakupić z dużym wyprzedzeniem czasowym, czyli np. na pół roku przed wyjazdem. Pierwsze tego typu propozycje wycieczek są już dostępne na przełomie października i listopada, a dotyczą przyszłorocznych wakacji.

Zalety i wady first minute

Plusów zakupu tego typu wycieczki jest sporo. Okazuje się, że w niektórych przypadkach możemy liczyć na rabat od ceny katalogowej nawet do połowy ceny. Jest to rozwiązanie dla osób, które chciałyby zobaczyć Egipt, Majorkę czy Zanzibar, ale ceny w sezonie mocno odstraszają. Kolejną zaletą są zniżki dla dzieci, dlatego jest to fantastyczne rozwiązanie dla całych rodzin, bo dzięki temu można naprawdę dużo zaoszczędzić. Prócz tego liczyć można na inne rabaty czy dodatkowe ubezpieczenie w cenie i całe mnóstwo innych uzależnionych od organizatora naszej wycieczki atrakcji.

Dla kogo jest first minute?

Oferta tego typu powstała z myślą o osobach lubiących mieć wszystko zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Z pewnością nie zdecydują się na nią ludzie nie wiedzący w jakim punkcie swojego życia będą za pół roku, ale duże rodziny z dziećmi, które chciałyby wspólnie wyjechać i spędzić ze sobą trochę czasu, będą mogły sobie na to pozwolić. First minute cieszy się też dużą popularnością wśród grup znajomych i przyjaciół, którzy chcą razem spędzić wakacje. Oferta daje możliwość zakwaterowania w dużych pokojach, studiach czy większych apartamentach. Warto mieć na uwadze, że podczas sezonu letniego oferta pokoi rodzinnych jest mocno ograniczona, co może utrudnić organizację wycieczki lub całkowicie uniemożliwić wyjazd.

Wato spojrzeć na ceny first minute na stronie Dreamtours.pl – oferują oni wakacje polskich i niemieckich organizatorów, a ceny z Niemiec mogą być bardzo korzystne szczególnie dla ofert first minute.

Previous 80 proc. upraw ma być objętych ochroną dzięki dystrybucji ubezpieczeń przez Pocztę Polską
Next Wartość eksportu polskiej żywności przekroczy w tym roku 25 mld zł

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„Zadowolenie gości to nasz priorytet” – Wywiad z Joanną Preisner – właścicielką Hotelu Bacówka Radawa & SPA****

W jednym z wywiadów powiedziała Pani, że tak naprawdę to Pani dzieci: Julka, Olek i Tosia stworzyli HOTEL  Bacówka Radawa & SPA**** . Doradzili, sprawdzili i podrzucili wiele pomysłów, z których dzisiaj

Wiadomości 0 Comments

Kampania Ads – jak zwiększyć jej efektywność?

Google Ads umożliwia stworzenie kampanii reklamowych, których treści wraz z linkami prowadzącymi do interesującej nas strony wyświetlane są w wynikach najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie oraz partnerskich stronach współpracujących z Google

Wiadomości 0 Comments

Wsparcie dla frankowiczów wciąż na etapie prac w Sejmie

Zadłużeni we frankach szwajcarskich nie mogą na razie liczyć na kompleksowe uregulowanie swojej sytuacji. Prezydencki projekt pomocy tej grupie kredytobiorców trafił na półkę. – Dalsze oczekiwanie na ruch ze strony rządu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post