Wszystko o prezentach świątecznych dla pracowników
Według badań połowa rodzimych firm i korporacji przyznaje prezenty świąteczne dla swoich pracowników. W każdym przedsiębiorstwie funkcjonują inne zasady, dlatego propozycji na paczki jest naprawdę wiele. Czy warto dawać prezenty podwładnym? Co powinno się znaleźć wśród świątecznych podarków od pracodawcy?
Najczęściej menagerowi i właściciele nagradzają ciężką pracę swojej kadry, która miniony rok wypełniała swoje zadania, miała wpływ na wspólny sukces, dała korzyści finansowe. Niejednokrotnie przekazanie prezentów ma miejsce na pracowniczej wigilii lub zebraniu.
Wśród bardziej popularnych prezentów są bony towarowe, bilety, rabaty do różnych punktów handlowych lub usługowych, gotówka lub podarki rzeczowe (na przykład słodkości, elektronika, ekskluzywne przedmioty, napoje alkoholowe).
Oczywiście zadaniem każdego przełożonego jest wywiązanie się z obowiązku podatkowego za przekazane prezenty. Jednak cała idea jest sprzyjająca, odtwarza rodzinną atmosferę świąt do pracy, wpływa na dobre relacje ze współpracownikami, działa pozytywnie na cały zespół. Warto zatem zainwestować, nawet w małe, upominki, żeby zatrudnieni poczuli się potrzebni.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Czy firmy powinny organizować grupową integrację?
Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe stosunki między pracownikami to fundament zdrowej atmosfery w pracy. W związku z tym każdy przełożony musi dbać o nawiązanie więzi zawodowych lub ich poprawianie.
Kredyt na innowacyjne technologie – zmiany w sposobie przyznawania
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach wsparcia działalności innowacyjnej. Zmiany zakładają korzystniejszą dla przedsiębiorców i bardziej efektywną dla kraju ocenę innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w firmach. Nowelizacja objęła swym
Faktury korygujące in plus – kiedy odliczyć naliczony podatek?
Zgodnie z przepisami podatkowymi prawo do obniżenia kwoty należnego podatku powstaje w rozliczeniu, w którym podatnik dostał fakturę lub w ciągu dwóch następnych okresów rozliczeniowych. W przypadku, gdy nabywca towaru
Czy pracodawca chce palącego pracownika?
Pracodawca, który szuka sumiennego pracownika zwraca uwagę na różne rzeczy. Oprócz CV i listu motywacyjnego liczą się także inne kwestie. Zwykle są to zainteresowania, metody spędzania wolnego czasu oraz uzależnienia.
Wszystko o stratach podatkowych
Każdy przedsiębiorca zakłada dwój interes, aby samodzielnie decydować o liście obowiązków oraz pozyskiwać przyzwoite pieniądze, które umożliwią życie na średnim poziomie. Czasami jednak prognozy finansowe spadają poniżej oczekiwanego poziomu i
Jak zorganizować sprawny obieg dokumentów w firmie?
Odpowiednia organizacja obiegu dokumentów usprawnia funkcjonowanie firmy i pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu. Wpływ na to ma wiele różnych czynników, dlatego też najważniejsze jest to, aby system dostosować do potrzeb
1 Comment
Tomasz
08 września, 17:56