Zadbaj o swoje finanse osobiste i kontroluj wydatki
Przyznajcie szczerze, że w dzisiejszych czasach wydatków nam nie brakuje, prawda? Czym to jest spowodowane? W grę wchodzą różne opcje, ale zazwyczaj największymi wydatkami jest opłata za mieszkanie, rachunki za media, abonamenty, internet, telewizję, żywność i wiele wiele innych. Jest więc tego całkiem sporo, a przecież moja lista zakłada tylko podstawowe wydatki przeciętnego Polaka.
Nikt z nas nie lubi, kiedy to na koniec miesiąca na koncie świeca pustki, a my musimy przeżyć jeszcze kilka dni. O czym to świadczy? Przede wszystkim o nas samych. Skoro nie jesteśmy w stanie optymalizować wydatków w sposób dokładny i sprawdzony, to zapewne dlatego pozostają nam na końcu miesiąca dziury. Brak kontroli to główny grzech ludzi na świecie. Nie kontrolują oni praktycznie niczego, bo wiedzą że wcześniej czy później nadejdzie ta lepsza chwila. Problemy finansowe mogą też dotyczyć osób, które żyją ponad stan. Nie mając zbyt wiele na koncie (po opłaceniu rachunków) wydają spore sumy na przyjemności, na które ich zwyczajnie nie stać. Tworzy to pewną spiralę zadłużenia, z którego trudno jest wyjść. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić wam 3 sposoby na zarządzanie domowym budżetem w taki sposób, by do kolejnej wypłaty pozostało nam coś jeszcze na koncie. Do dzieła!
Pierwszym sposobem jest zainstalowanie specjalnej aplikacji śledzącej nasze wydatki i przychody. To małe, proste i zarazem bardzo funkcjonalne narzędzie, będzie w stanie nie tylko rejestrować nasze wydatki, ale także odpowiednio je klasyfikować. Dzięki temu będziemy mogli być stale na bieżąco z aktualnymi wydatkami i sprawdzić na co i ile wydajemy. Pomoże to określić, czy dane zakupy rzeczywiście były nam potrzebne i wyróżnić kategorię w której po prostu wydajemy najwięcej – takie koszty można zoptymalizować, a dobre programy wiedzą jak to zrobić. Ciekawe jest również to, że aplikacje pozwalają na prognozowanie przyszłych wydatków na podstawie wcześniejszej zebranej historii i tendencji. Warto także wiedzieć, że niektóre banki posiadają w systemie bankowości wbudowaną aplikację do analizy budżetu i wydatków. To bardzo ciekawe rozwiązanie, więc jeżeli twój bank to oferuje, to korzystaj póki można – nie będziesz zmuszony do instalacji osobnej aplikacji.
Drugim sposobem zarządzania budżetem jest tradycyjna kartka i ołówek. W ciągu miesiąca zapisujemy swoje wydatki oraz przychody. W ten sposób wiemy ile i na co możemy wydać, a na czym przyoszczędzić. Nie ma więc nic lepszego jak dobre zarządzanie budżetem. Trzeba jednak przyznać, że ta stara metoda straciła na sile i coraz mniej osób z niej korzysta. O planowaniu wydatków można poczytać tutaj. Dzieje się tak głównie ze względu na nową technologię i nowe możliwości, które opisane są w pierwszym sposobie zarządzania budżetem. Jeżeli jednak jesteś tradycjonalistom to papier i ołówek, będzie tym czego szukasz. Ostatnim (trzecim) sposobem zarządzania domowym budżetem jest wcześniejsze planowanie wydatków. Pozwoli to pominąć niekontrolowane zakupy, które zdarza się nam robić coraz więcej – statystycznie.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Cyfrowa rewolucja usług finansowych
Tylko 5 proc. banków planuje całkowitą rezygnację z placówek bankowych – wynika z badania GFT Digital Banking Expert Survey. Oddziały więc raczej nie znikną, ale ich funkcje będą musiały ulec zmianie. Część placówek
Praca zdalna a telepraca
W dobie pandemii COVID-19 zmieniło się wiele, właściwie dotyczy to każdej dziedziny życia, w tym także rynku pracy. Panująca przez dłuższy czas sytuacja zobligowała Ustawodawcę do wdrożenia nowelizacji w przepisach
Dlaczego warto studiować Finanse i Rachunkowość?
Studia na kierunku finanse i rachunkowość to doskonały wybór dla wszystkich osób interesujących się finansami. Stanowią szansę na zdobycie umiejętności poszukiwanych na rynku i przygotowanie do pracy w dowolnym podmiocie
Warszawie grozi ograniczenie funduszy europejskich i niechęć zagranicznych inwestorów
Polskę czekają długie i żmudne negocjacje budżetowe z Unią Europejską. Zagrożeniem może być powiązanie kwestii praworządności z wypłatą funduszy strukturalnych. Z tą propozycją Komisji Europejskiej nie zgadzają się przedstawiciele Polski. Eksperci oceniają, że już
Czy przedsiębiorcy zarabiają dużo?
Wielu pracowników dużych firm i korporacji planuje założenie własnej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego rozwoju zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej ceniona jest niezależność decyzyjna i finansowa. Ile zarabia zwykły właściciel?
Wybory 2015: Przedsiębiorcy wybierają PiS, drugie miejsce zajmuje KORWiN
27 proc. poparcia notuje Prawo i Sprawiedliwość w sondażu przeprowadzonym wśród przedsiębiorców. Na drugim miejscu jest KORWiN z wynikiem 18 proc., a trzecią pozycję zajmuje Platforma Obywatelska z 16% proc.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post