Zyskowne inwestycje w kryzysie i podczas ożywienia
Inwestycja z definicji jest sposobem na pomnożenie posiadanego kapitału czy zasobów. Zawiera wbudowane ryzyko niepowodzenia i straty. Zawiera również szanse na zysk…
Planując inwestycje musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze własne predyspozycje, poziom wiedzy, zaangażowania i czas jaki możemy im poświęcić.
Nawet najlepsze inwestycje bez wystarczającej uważności czy zaangażowania narażą nas na poważne straty. Kluczem jest uczciwe spojrzenie na własne możliwości – i ich krytyczna, realistyczna ocena.
Inwestor – przedsiębiorca
Ten typ inwestora angażuje się osobiście i w pełni w podejmowane wyzwanie. Codziennie pracuje nad posiadaną inwestycją, i aktywnie nią zarządza. Może nie posiadać fachowej i pełnej wiedzy na wstępie, ale przez maksymalne zaangażowanie zdobywa ją w krótkim czasie, stając sie ekspertem.
Najczęściej tego typu osoby prowadzą własne przedsiębiorstwa, lub też aktywnie grają na giełdzie (day trading) lub na instrumentach pochodnych.
Inwestor – weekendowy
Jest to osoba, która ma świadomość konieczności inwestowania i pomnażania majątku, jednakże nie jest w stanie w ciągu tygodnia pracy na bieżąco zajmować się inwestycjami. Obowiązki pracowe czy rodzinne pochłaniają ja na tyle, iż jedyny czas na dokonywanie zmian i aktualizacji w inwestycjach znajduje przykładowo: raz na tydzień.
W zależności od podejścia do nowej wiedzy, ten typ inwestora może samodzielnie zarządzać pakietem swoich funduszy inwestycyjnych lub samodzielnie inwestować w akcje. Często również jest w stanie zaufać przygotowanym dla niego rekomendacjom inwestycyjnym np. odnośne składu portfela funduszy, by samodzielnie dokonać transferów i zakupów (ufa zewnętrznym analizom z braku czasu na własne).
Inwestor kwartalny/ roczny
Ten typ inwestora skupia się na wykonywanym zawodzie i generowaniu w nim przychodów, powierzając nadwyżki finansowe w zarządzanie specjalistom czy firmom zewnętrznym.
Często obserwujemy tego rodzaju podejście w przypadku największych fortun i najbogatszych ludzi, zaś sam segment usług nosi miano wealth management.
Dostęp do niego jest jednak zarezerwowany dla osób z wystarczająco pękatym portfelem – min 100 tys. zł w Polskich warunkach.
W finalnym rozrachunku inwestycji liczy się najbardziej wygenerowany zysk i czas w jakim został on nagromadzony.
Jakim inwestorem jesteś czytelniku?
Warto dowiedzieć się więcej o możliwościach inwestycyjnych odwiedzając profesjonalne platformy zawierające szeroki wybór narzędzi połączony z fachowym doradztwem. Jedną z nich może być ING (www.ingtfi.pl )
Autor zewnętrzny
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Przedstawiciele ZPPHiU dalej prężnie działają dla swojej branży
Pandemia miała ogromny wpływ na sytuację gospodarczą na całym świecie. Osłabiła wiele branż, w tym między innymi handel oraz usługi. Ze względu na liczne ograniczenia i utrudnienia, sklepy i placówki
Bankowość internetowa pod ostrzałem. Jak się bronić przed cyberprzestępcami?
Robisz przelewy przez Internet? Możesz nawet nie wiedzieć, że twoje przelewy trafiają na konto cyberprzestępców. Jak się przed tym bronić? Dostajesz e-mailem fakturę. Jak zwykle, kopiujesz numer konta i robisz
Zastosowanie robotów przemysłowych we Wrocławiu
Roboty przemysłowe wykorzystuje się jako elementy wspierające ludzi prawie w każdej pracy i w różnych procesach produkcyjnych. Są one stosowane na stanowiskach szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych dla człowieka, umożliwiają bezpieczną
Światowe ceny żywności najniższe od prawie siedmiu lat
W styczniu ceny żywności i napojów bezalkoholowych były wyższe od tych z początku ubiegłego roku o 0,1 proc., podczas gdy wskaźnik cen wszystkich towarów i usług spadł o 0,7 proc. rdr, czyli mocniej niż w grudniu. Nie
Nieterminowe płatności główną przyczyną upadłości firm
Ponad 700 firm zbankrutuje w tym roku w Polsce, wynika z prognozy KUKE. Główną przyczyną niewypłacalności firm jest nieterminowe spłacanie faktur przez ich klientów. W najlepszym wypadku brak należnych pieniędzy na rachunku ogranicza ich
Jak reklamować firmę w Niemczech?
Reklama w Niemczech ma swoje specyficzne cechy, które warto uwzględnić, planując kampanie. Istnieje wiele kanałów reklamowych, które można wykorzystać, a każdy z nich ma swoje unikalne korzyści. Reklama online: Niemcy
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post