Dlaczego warto studiować Finanse i Rachunkowość?

Dlaczego warto studiować Finanse i Rachunkowość?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość to doskonały wybór dla wszystkich osób interesujących się finansami. Stanowią szansę na zdobycie umiejętności poszukiwanych na rynku i przygotowanie do pracy w dowolnym podmiocie gospodarczym. Dlaczego warto wybrać ten kierunek w Akademii Leona Koźmińskiego?

Atuty kierunku finanse i rachunkowość

W 2018 roku kierunek finanse i rachunkowość w ALK zdobył wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Potwierdza to ponadprzeciętny standard nauczania. Uczelnia oferuje trzy zakresy studiów odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku pracy. Studenci mają możliwość uzyskania międzynarodowego dyplomu z rachunkowości zarządczej, co znacznie poszerza możliwości znalezienia zatrudnienia. Po ukończeniu licencjatu można uzyskać zwolnienie z czterech egzaminów międzynarodowej kwalifikacji zawodowej ACCA. Organizacja ta zrzesza najwybitniejszych specjalistów z dziedziny finansów, rachunkowości i zarządzania. ALK współpracuje z Chartered Alternative Investment Analyst (CAIA) Association, zrzeszającą specjalistów z zakresu inwestycji alternatywnych. Dzięki temu studenci mogą liczyć na stypendium obniżające koszt uzyskania certyfikatu CAIA. Uczelnia zapewnia ponadto dostęp do laboratorium finansowego, opartego o bazy danych i technologie agencji Bloomberg oraz doświadczoną kadrę z bogatym dorobkiem naukowym i praktycznym.

O uczelni

Akademia Leona Koźmińskiego posiada status akademii. Financial Times uznał ją za najlepszą uczelnię biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. Znajduje się w międzynarodowych rankingach uczelni biznesowych FT od 2009 roku. Według Perspektyw jest liderem uczelni ekonomicznych w Polsce. Akademia uzyskała również trzy prestiżowe akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS i AMBA. Jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w kraju. Każdego roku organizuje międzynarodowe seminaria, na których goszczą najwybitniejsi eksperci z dziedziny ekonomii, w tym laureaci Nagrody Nobla. Na studentów kierunku finanse i rachunkowość czeka bogata oferta praktyk zawodowych w znanych przedsiębiorstwach i instytucjach oraz koła naukowe, w których można rozwijać swoje zainteresowania. Studenci mają również możliwość uczestniczenia w wymianie międzynarodowej i wyjechania do renomowanych uczelni.

Perspektywy zatrudnienia

Ukończenie studiów na kierunku finanse i rachunkowość daje doskonałe przygotowanie do podjęcia pracy i możliwość rozwoju kariery w branży bankowej i finansowej. Absolwenci posiadają kompetencje i kwalifikacje do pracy w dowolnym podmiocie gospodarczym. Mogą ubiegać się o stanowiska w administracji publicznej, bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, domach maklerskich. Znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach publicznych, prywatnych, organizacjach non-profit, spółkach kapitałowych i osobowych. Z powodzeniem mogą również rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą.

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego są gwarancją znalezienia dobrej pracy już na początku drogi zawodowej. Stanowią także doskonałe przygotowanie do dalszego rozwoju umiejętności i kształcenia II stopnia.

Previous Fiyta- zegarki, które zawojowały światowym rynkiem
Next 3 sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nie we wszystkich krajach wystarczy polska polisa OC

Polscy kierowcy spowodowali w 2015 roku blisko 52 tysiące wypadków. To o 11 proc. więcej niż w 2011 roku – wynika z danych Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK). Pozytywne jest to, że coraz mniej

Wiadomości 0 Comments

Branża ubezpieczeniowa inwestuje w nowe technologie

Aplikacje mobilne w ubezpieczeniach powoli stają się standardem w zachodniej Europie. Polski rynek ma wiele do nadrobienia. Wciąż tylko niewielki odsetek ubezpieczycieli udostępnia swoim klientom takie narzędzia. A przykłady z krajowego rynku pokazują,

Wiadomości 0 Comments

Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach. Pod tym względem polscy internauci przodują w międzynarodowych rankingach. Reklamy blokowane są wraz z co drugą odsłoną strony – wynika z raportu OnAudience.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post