10 powodów dla których warto używać managera haseł

10 powodów dla których warto używać managera haseł

Dlaczego powinniśmy używać managera haseł? Dlatego, że w obecnym świecie mamy dziesiątki, jeśli nie setki kont potworzonych w różnych serwisach. Posiadanie jednego hasła do nich wszystkich jest zwyczajnie nierozważne. Po kolei jednak. Poniżej znajdziecie 10 powodów, dla których warto zainteresować się narzędziami, które pomogą Ci stworzyć i zapamiętać silne oraz niemalże niemożliwe do złamania hasło.

1. Nie musicie już pamiętać wszystkich haseł.

Jedyne co musicie znać to jedno, jedyne hasło master. Wraz z nim zyskacie dostęp do bazy danych z waszymi loginami i hasłami.

2. Auto login czy narzędzia kopiuj / wklej. 

Pomogą wam szybko uzyskać dostęp do dawno nieodwiedzanego serwisu. Oczywiście nie wszystkie managery posiadają opcję auto loginu, ale i samo skopiowanie danych zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż przypominanie ich sobie oraz wklepywanie „z palca”.

3. Zaszyfrowana baza danych.

Wszystkie wasze konta i dane są zaszyfrowane. Nawet w przypadku, gdy ktoś uzyska dostęp do pliku z nimi, nie dostanie się do środka.

4. To samo narzędzie na wszystkich systemach operacyjnych.

Windows, Linux, MacOS, Unix? Nie ma znaczenia z czego korzystacie, wszędzie tam użyjecie tej samej bazy danych. Niektóre managery oferują dostęp do zasobów z poziomu przeglądarki.

5. Korzystajcie z bazy danych także w swoim telefonie.

Większość najpopularniejszych narzędzi ma swoje aplikacje na smartofny. Wasza hasła będą więc pod zawsze ręką.

manager-hasel-600x800-01

6. Stwórzcie zupełnie unikalne, nie kojarzące się z niczym hasło.

Generatory losowych kluczy potrafią wyczarować cuda, które dla większości „hakerów” będą nie do złamania. Czy musimy dodawać, że dzięki temu sami nie będziecie musieli ich wymyślać?

7. Przechowalnia nieprzebranej ilości kont.

Na karteczce skończy się miejsce, w kalendarzu zabraknie kartek a manager ciągle będzie mógł zapisać następne dane. Co więcej wszystkie je od razu zaszyfruje!

8. Zapiszcie wszystko na dysku USB.

Możecie zawsze mieć przy sobie pendrive z oprogramowaniem i waszą bazą. Idealne rozwiązanie dla tych co dużo podróżują.

9. Łatwe w użytku, przystępne dla użytkownika.

Większość managerów jest tak zaprojektowana by ułatwiać pracę i ją przyspieszać. Nawet laik odnajdzie się w podstawowej ich funkcjonalności.

10. Jest za darmo.

Tyle niesamowitych właściwości, a to wszystko bez wydania choćby złotówki. Oczywiście można wesprzeć twórców, ale jest to zupełnie obligatoryjne.

To jak? Namówiliśmy was na skorzystanie z jednego z managerów haseł?

Artykuł został przygotowany przez dystrybutora oprogramowania antywirusowego AVG – wydawcę portalu TrybAwaryjny.pl, w którym znajdziesz darmowe porady dotyczące bezpieczeństwa i zarządzania małą i średnią firmą. Kliknij i zapisz się na darmowy biuletyn Bezpieczna firma z AVG – znajdziesz w nim 10 darmowych programów, które zwiększą bezpieczeństwo Twojego biznesu.  

Previous W Holandii pracuje 200 tys. Polaków
Next Zadaszenie mobilne, czyli hale namiotowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nauka i biznes – inwestując w przyszłość, tworzymy nowe możliwości

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od lat stawia na rozwój naukowo-badawczy i aktywnie poszukuje sposobów na wykorzystanie swojego potencjału w praktyce. W tym celu uczelnia promuje swoją ofertę naukowo-badawczą skierowaną

Wiadomości 2 komentarze

Private Bank – elitarny, choć w zasięgu ręki

Kompleksowa obsługa, osobisty doradca i specjalne traktowanie klienta – z tym najczęściej kojarzy się bankowość prywatna. Jednakże dołączenie do grona klientów Private Banku wiąże się z dostępem do znacznie szerszej

Wiadomości 0 Comments

Jak zaoszczędzić na koncie bankowym? To proste!

Czy na koncie osobistym da się oszczędzić? Zdecydowanie tak! Jak wybrać rachunek, który ochroni portfel przed zbędnymi wydatkami i… ułatwi życie? Współczesne konta osobiste nie służą już wyłącznie gromadzeniu pieniędzy,

Wiadomości 1Comments

Nowa marka e-papierosów na rynku

Na polskim rynku debiutuje nowa marka e-papierosów – VILT.  Jej produkty będą dostępne w lokalnych, osiedlowych sieciach sprzedaży oraz na stacjach benzynowych. Sztandarowymi produktami marki są zestawy e-papierosów Vilt GO!

Firma 1Comments

Jak rozwiązać umowę?

W dzisiejszych czasach umowa o pracę jest szczególnie ważna. Pozwala na stabilne zatrudnienie, systematyczne wynagrodzenie, państwową opiekę medyczną oraz pozostałe przywileje (urlopy wypoczynkowe, macierzyńskie czy wychowawcze). Nie zawsze jednak praca

Wiadomości 0 Comments

Rośnie liczba odmów na pobyt stały dla cudzoziemców w Polsce

W ubiegłym roku liczba cudzoziemców mających ważne zezwolenie na pobyt w Polsce wzrosła o 47 tys. – mniej niż rok i dwa lata temu. W zdecydowanej większości są to obywatele Ukrainy. Najczęściej na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź