10 powodów dla których warto używać managera haseł

10 powodów dla których warto używać managera haseł

Dlaczego powinniśmy używać managera haseł? Dlatego, że w obecnym świecie mamy dziesiątki, jeśli nie setki kont potworzonych w różnych serwisach. Posiadanie jednego hasła do nich wszystkich jest zwyczajnie nierozważne. Po kolei jednak. Poniżej znajdziecie 10 powodów, dla których warto zainteresować się narzędziami, które pomogą Ci stworzyć i zapamiętać silne oraz niemalże niemożliwe do złamania hasło.

1. Nie musicie już pamiętać wszystkich haseł.

Jedyne co musicie znać to jedno, jedyne hasło master. Wraz z nim zyskacie dostęp do bazy danych z waszymi loginami i hasłami.

2. Auto login czy narzędzia kopiuj / wklej. 

Pomogą wam szybko uzyskać dostęp do dawno nieodwiedzanego serwisu. Oczywiście nie wszystkie managery posiadają opcję auto loginu, ale i samo skopiowanie danych zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż przypominanie ich sobie oraz wklepywanie „z palca”.

3. Zaszyfrowana baza danych.

Wszystkie wasze konta i dane są zaszyfrowane. Nawet w przypadku, gdy ktoś uzyska dostęp do pliku z nimi, nie dostanie się do środka.

4. To samo narzędzie na wszystkich systemach operacyjnych.

Windows, Linux, MacOS, Unix? Nie ma znaczenia z czego korzystacie, wszędzie tam użyjecie tej samej bazy danych. Niektóre managery oferują dostęp do zasobów z poziomu przeglądarki.

5. Korzystajcie z bazy danych także w swoim telefonie.

Większość najpopularniejszych narzędzi ma swoje aplikacje na smartofny. Wasza hasła będą więc pod zawsze ręką.

manager-hasel-600x800-01

6. Stwórzcie zupełnie unikalne, nie kojarzące się z niczym hasło.

Generatory losowych kluczy potrafią wyczarować cuda, które dla większości „hakerów” będą nie do złamania. Czy musimy dodawać, że dzięki temu sami nie będziecie musieli ich wymyślać?

7. Przechowalnia nieprzebranej ilości kont.

Na karteczce skończy się miejsce, w kalendarzu zabraknie kartek a manager ciągle będzie mógł zapisać następne dane. Co więcej wszystkie je od razu zaszyfruje!

8. Zapiszcie wszystko na dysku USB.

Możecie zawsze mieć przy sobie pendrive z oprogramowaniem i waszą bazą. Idealne rozwiązanie dla tych co dużo podróżują.

9. Łatwe w użytku, przystępne dla użytkownika.

Większość managerów jest tak zaprojektowana by ułatwiać pracę i ją przyspieszać. Nawet laik odnajdzie się w podstawowej ich funkcjonalności.

10. Jest za darmo.

Tyle niesamowitych właściwości, a to wszystko bez wydania choćby złotówki. Oczywiście można wesprzeć twórców, ale jest to zupełnie obligatoryjne.

To jak? Namówiliśmy was na skorzystanie z jednego z managerów haseł?

Artykuł został przygotowany przez dystrybutora oprogramowania antywirusowego AVG – wydawcę portalu TrybAwaryjny.pl, w którym znajdziesz darmowe porady dotyczące bezpieczeństwa i zarządzania małą i średnią firmą. Kliknij i zapisz się na darmowy biuletyn Bezpieczna firma z AVG – znajdziesz w nim 10 darmowych programów, które zwiększą bezpieczeństwo Twojego biznesu.  

Previous W Holandii pracuje 200 tys. Polaków
Next Zadaszenie mobilne, czyli hale namiotowe

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Media społecznościowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w procesie rekrutacji

Dla osób poszukujących zatrudnienia media społecznościowe stanowią dobre źródło wiedzy o ofertach pracy i potencjalnym pracodawcy. Rekruterom pozwalają natomiast znaleźć kandydata w jak największym stopniu spełniającego ich oczekiwania. Aby media społecznościowe spełniły swoje

Wiadomości 0 Comments

Od stycznia będzie można składać wnioski o dopłaty z MdM na 2017 rok

W styczniu wróci możliwość składania wniosków o dopłatę do kredytu z programu Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok. W przyszłorocznej puli pozostało 186,5 mln zł. Eksperci prognozują, że pieniądze wyczerpią się już w pierwszym

Wiadomości 0 Comments

Standard BRC

Standard BRC Packaging and Packaging Materials przedstawia wymagania z zakresu najlepszych praktyk w produkcji opakowań do żywności, artykułów higienicznych, kosmetyków dla producentów tych opakowań w celu zapewnienia bezpieczeństwa, legalności i

Wiadomości 0 Comments

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował już w Polsce 8,5 mld euro

Działalność na rynkach zagranicznych prowadzi ponad 15 tys. polskich przedsiębiorstw. Zdecydowana większość operuje w krajach Europy Zachodniej, ale uwaga krajowych firm coraz częściej znów zwraca się w stronę Ukrainy. Zdaniem Grzegorza Zielińskiego

Wiadomości 0 Comments

Na Boże Narodzenie wydamy średnio 720 zł

Na zorganizowanie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia przeznaczymy średnio 720 zł – wynika z Barometru Providenta. Co czwarta osoba zamknie się w kwocie 400 zł, ale co dziewiąty wyda ponad 1 tys. zł.

Wiadomości 0 Comments

Jak wypłacać odsetki od obligacji

W przypadku zdecydowanej większości obligacji, głównym świadczeniem ich emitentów wobec inwestorów jest wypłata odsetek. Ta kwestia ma zasadnicze znaczenie dla obu stron, nie tylko dlatego, że stanowi główny składnik kosztu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź