6 powodów, dla których warto wymieniać walutę w internecie

6 powodów, dla których warto wymieniać walutę w internecie

Dawniej, aby wymienić walutę, musieliśmy znaleźć kantor z najlepszymi cenami, ustawić się w kolejce i dokonać transakcji. Dziś wszystko jest prostsze dzięki kantorom internetowym. Wymiana waluty w e-kantorze przynosi jednak więcej korzyści.

1. Wygoda i brak ograniczeń

Główną zaletą korzystania z usług kantorów online jest to, że są dostępne praktycznie w każdym miejscu – wystarczy jedynie dostęp do internetu. Jeszcze parę lat temu, żeby wymienić walutę, musieliśmy wybrać się do odpowiedniej placówki, odstać swoje w kolejce, a dopiero potem mogło dojść do transakcji… o ile oczywiście kantor dysponował odpowiednią ilością gotówki.

Dziś nie musimy już stać w kolejkach, nie musimy się spieszyć, nie musimy szukać najlepszych cen w całym mieście. Walutę możemy wymienić jeszcze przed zjedzeniem śniadania lub tuż przed położeniem się do łóżka.

2. Niższe ceny walut

Ponadto kantory wirtualne mogą proponować swoim klientom niższe ceny walut, ponieważ i koszt ich prowadzenia jest niższy. E-kantory nie potrzebują bowiem lokalów w centrach miast, nie muszą składować gotówki w specjalnych sejfach, zatrudniają mniej pracowników. Pomimo iż zaplecze informatyczne sporo kosztuje, jest to równoważone ogromnym zasięgiem i dużą ilością klientów.

Ponadto w kantorach online zazwyczaj jest sporo niższy spread walutowy niż w tradycyjnych placówkach. Spread to różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna waluty. Dzieje się tak dlatego, ponieważ kursy kantorów internetowych są na bieżąco aktualizowane na rynku Forex. Dzięki temu e-kantory nie muszą się dodatkowo ubezpieczać na wypadek drastycznych zmian kursów.

3. Szybkość i łatwość dokonywania transakcji

Żeby wymienić walutę, wystarczy założyć konto na stronie kantoru internetowego. W tym celu podajemy podstawowe dane niezbędne do wykonywania przelewów oraz adres mailowy i numer telefonu (w celu weryfikacji danych). Potem już tylko wybieramy kurs, który nie zmieni się po jego zatwierdzeniu. Wysyłamy przelew i… czekamy na przelew zwrotny w innej walucie.

Na ergokantor.pl wymiana jest realizowana w godzinach pracy kantoru (dni robocze od godziny 8 do 17) niezwłocznie po uzyskaniu środków od klienta. Całość transakcji trwa z reguły do 15-30 minut – zależy to w głównej mierze od tego, w jakim banku posiadasz konto.

4. Dostępność przez całą dobę

Kantory internetowe nie są ograniczone przez czas – zleceń transakcji możemy dokonywać o każdej porze dnia i nocy. Z usług e-kantorów możemy korzystać bez wychodzenia z domu, przez siedem dni w tygodniu, niezależnie od tego czy akurat jest dzień wolny czy święto. Dzięki temu możemy wymienić walutę wtedy, kiedy jest nam to potrzebne.

5. Dostęp do historii transakcji oraz pomocy specjalistów

Aby wymienić walutę w kantorze internetowym, należy założyć konto. Tam mamy możliwość sprawdzania historii transakcji, śledzenia statystyk i kursów. W razie problemów lub wątpliwości zawsze można skonsultować się z pomocą techniczną – pracownicy kantoru internetowego udzielają cennych rad. Każda osoba pracująca w e-kantorze przechodzi przez specjalistyczne szkolenia lub ma doświadczenie w pracy w instytucjach bankowych.

6. Bezpieczeństwo

Co prawda w Polsce nie ma przepisów prawnych odnoszących się bezpośrednio do kantorów internetowych, ale nie oznacza to, że działają samowolnie. E-kantory podlegają tym samym regulacjom co tradycyjne placówki.

Nie musimy się także martwić o swoje dane osobowe – podlegają one takiej samej ochronie jak w przypadku instytucji bankowych. Nadzór nad działaniami e-kantorów sprawuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie podawane w trakcie transakcji dane są szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL. Dodatkowo część kantorów w momencie przelewu wymaga dodatkowego potwierdzenia – poprzez e-mail lub SMS.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak napisać dobry biznesplan?
Next Co zrobić, by nie zwracać dotacji z UE?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Robotyzacja może rozwiązać problem niedoboru pracowników w Polsce

Robotyzacja może mieć pozytywny wpływ na poziom płac w polskiej gospodarce oraz rozwiązać problem niedoboru pracowników, który hamuje rozwój firm. Inwestycja w roboty przemysłowe w zależności od branży to koszt od kilkuset tysięcy do

Wiadomości 0 Comments

Można się ubezpieczyć od cyberataków i transakcji na rynku nieruchomości

Nowe produkty ubezpieczeniowe są szansą dla zakładów ubezpieczeń. Choć wciąż wielu Polaków ubezpiecza się tylko, gdy jest to obowiązkowe, to także na naszym rynku rośnie świadomość nowych zagrożeń i konieczności zabezpieczenia się

Wiadomości 0 Comments

Ceny mieszkań stoją w miejscu

Sytuacja na rynku mieszkaniowym od 2014 roku zdecydowanie się poprawia – jest większy popyt na mieszkania, a deweloperzy, nadążając za rynkiem, nie wyprzedzają go, co powoduje równowagę między dostępną ofertą a

Wiadomości 0 Comments

Poczta Polska testuje aplikację rekrutującą osoby głuche i niedosłyszące

Bezrobocie wśród osób głuchych i niedosłyszących w Polsce przekracza 70 proc. Dla pracodawców, którzy borykają się z trudną sytuacją na rynku pracy i niedoborem kadr, to atrakcyjna grupa potencjalnych pracowników. Poczta Polska testuje platformę,

Wiadomości 0 Comments

Blisko 40 proc. kobiet samodzielnie podejmuje decyzje finansowe

Rośnie rola kobiet w świecie finansów. Blisko 40 proc. pań samodzielne podejmuje decyzje finansowe, a ponad 60 proc. deklaruje, że jest  do tego dobrze przygotowana – wynika z raportu Pramerica Insight. Kobiety przykładają też

Wiadomości 1Comments

Pomocnik magazyniera

Trudno prowadzić działalność gospodarczą bez odpowiedniego wyposażenia. Warto zadbać o nie już na początku działalności, a wtedy praca będzie zorganizowana lepiej. Firmy, które posiadają magazyny powinny posiadać sprzęt do odpowiedniego

18 komentarzy

 1. Maciej90
  31 lipca, 22:34 Reply
  To prawda, w internecie są o wiele bardziej atrakcyjne oferty niż w stacjonarnych kantorach. Szczególnie zauważalne jest to, gdy wymieniamy dużo gotówki.
 2. Małgorzata
  01 sierpnia, 15:58 Reply
  Ja już od kilku lat wymieniam walutę przez internet. Głównie dlatego, że mieszkam z nieco turystycznym mieście. Czasami kursy w miejscowym kantorze są aż śmiesznie, ale oczywiście zagraniczni turyści o tym nie wiedzą ;) Aktualnie wybieram cinkciarz, przelewy realizowane są bardzo szybkie i kursy też są bardzo dobre.
 3. Marcel
  02 sierpnia, 22:58 Reply
  Ja w internecie waluty wymieniam już od wielu lat. Robię to dlatego, ponieważ jest to dla mnie o wiele tańsze.
 4. JanW
  02 sierpnia, 22:59 Reply
  Sam kiedyś nie ufałem różnym kantorom internetowym, jednak teraz wiem, że warto w to wejść, bo można zaoszczędzić sporo czasu.
 5. Lukasz17
  02 sierpnia, 23:01 Reply
  A możecie polecić jakiś konkretny kantor internetowy? Przecież jest ich tak wiele i sam nie wiem, na który warto się zdecydować.
  • Maciek
   09 sierpnia, 23:00 Reply
   Jak dla mnie najlepszy jest cinkciarz. Wymieniam tam od roku i zawsze wszystko szło szybko, sprawnie. Ponadto jest tam możliwość na otrzymanie nieco lepszego kursu, bodajże należy napisać o nich opinie. Nie pamiętam bo nigdy nie korzystałem, ale dziewczyna ma tych kodów mnóstwo.
 6. patryk
  04 sierpnia, 17:50 Reply
  Dołączam się do pytania. Sam chętnie się dowiem, który kantor jest najlepszy. Do tej pory wymieniałem waluty tradycyjnie, ale jeżeli jest to bardziej opłacalne przez internet to czemu by nie spróbować.
 7. Misiekk
  05 sierpnia, 10:04 Reply
  Ja również wymieniam walutę za pośrednictwem kantorów internetowych, wiadomo, rządzą się one innymi prawami, jest po prostu taniej, wygodniej. Jeżeli chodzi o jakiś konkretny, to myślę, że cinkciarz jest wiodącą firmą w tym temacie. Polecam, sam korzystam.
 8. stach
  06 sierpnia, 17:51 Reply
  Żeby wymienić walutę, wystarczy założyć konto na stronie kantoru internetowego i mieć konto walutowe - dobrze rozumiem?
  • Maciek
   09 sierpnia, 23:02 Reply
   Tak. Ja zawsze wymieniałem z konta walutowego na to normalne, obydwa w jednym banku. Nie potrzeba nic więcej i czeka się naprawdę krótko. Czasami więcej czasu zajmie podjechanie do pobliskiego miasta i znalezienia kantoru, który ma normalne kursy :D
 9. Andrzej
  10 sierpnia, 21:45 Reply
  Tak zastanawiam się czy ktoś korzystał z kantoria. Ten kantor internetowy również jest wysoko w wyszukiwarce, ale wszyscy wspomnieli o niezawodności cinkciarza i... aż mam dylemat :D Ktoś porównał te dwie strony?
 10. Krystyna
  22 września, 15:24 Reply
  ja polecam ergokantor; wymieniałam w innych dopóki nie trafiłam do nich. w ogóle to na początek warto spróbować kilka kantorów, bo i człowiek zobaczy jak to wygląda, może porównać i kursy i obsługę. wystarczy wpisać do internetu i wyskakuje dużo opcji.
 11. Mariusz
  22 września, 17:43 Reply
  Zgada się. Od momentu jak pierwszy raz skorzystałem z kantoru wymiany online to już nie korzystam z kantorów stacjonarnych. Ja korzystam akurat z ergokantor.pl , szybkość przelewów i obsługa, która jest dla klientów bardzo pomocna sprawia, że im zaufałem i ciągle ciesze się z oszczędności.
 12. Justyna
  23 września, 09:22 Reply
  Nie korzystałam jeszcze z kantoru internetowego, chętnie czytam o tym bo się ciągle waham. To prawda, że kursy są niższe, ale nie wiem czemu mam barierę. a przecież kupuję przez internet. ja tam lubię małe kantory, a teraz rosną jak gdyby pod deszczu.
 13. hrabia
  25 września, 00:05 Reply
  Jak najbardziej się z tym zgadzam. Od kiedy korzystam z internetowego Amronet.pl firma sporo oszczędza, bo tu nie ma wygórowanych spreadów, a na korzystne kursy z możliwością negocjacji zawsze można liczyć.
 14. mania
  16 stycznia, 12:42 Reply
  Przede wszystkim kantory w internecie mają korzystniejszą walutę i więcej możemy na tym zarobić.
 15. asicca
  29 stycznia, 15:46 Reply
  Dla mnie również to, że jest korzystniejszy kurs jest dobrą informacją. Można na tym więcej zarobić niż stacjonarnie.
 16. papeż
  04 lutego, 15:38 Reply
  Przede wszystkim to jest wygoda. Nie musimy wychodzić z domu, wszystko załatwiamy na miejscu, dodatkowo korzystny kurs.

Zostaw odpowiedź