Dlaczego pracownicy dzielą się na grupy towarzyskie?

Dlaczego pracownicy dzielą się na grupy towarzyskie?

W pracy spotykamy ludzi o różnych charakterach i osobowościach. Jedni z nich zaczynają być szybko naszymi kolegami, z resztą nie potrafimy się tak prężnie porozumieć.

W związku z budowaniem się relacji personalnych w pracy, rozróżniamy współpracowników na dwie grupy. My – czyli nasi koledzy, do których mamy sympatię i oni – wciąż czepiający się i weryfikujący naszą pracę.

Nie ma zastrzeżeń, iż zgrana kadra to źródło dochodów. Zatrudnieni są bardziej efektywni w przyjaznej i miłej atmosferze bez poczucia presji. Ważna jest współpraca szefa z poddanym. Nie powinna bazować się na pewno na regułach wrogości. Ale czy przyjaźń jest wskazana?

Trafną zasadą jest ujawnienie odczuć w stosunku do swoich kierowników, czego Polacy z reguły nie stosują. Tłumione emocje są powodem pogłębiania się niedomówień międzyludzkich. Nie mogąc przekazywać swojego zdania wprost, szukamy innych pokrzywdzonych i tak budują się klany kadrowe mające swojego łączącego wroga, którym jest kierownik.

Konieczne jest odpowiednie podejście właściciela do pracowników. Powinien on być miły dla wszystkich zatrudnionych bez wyjątku. Odznaczanie sumiennie zrobionej pracy to także dobry sygnał współdziałania.

W rzeczywistości kierownicy myślą, iż dla ich podwładnych ważne jest tylko zapłata. A tak nie jest. Atmosfera jest równie istotnym aspektem determinującym przynoszącą zyski pracę. Najlepiej nie mieszać spraw intymnych z tymi związanymi z zawodem, czyli nie mieć kierownika za przyjaciela. Jednakże w nielicznych sytuacjach takie powiązanie jest pomimo wszystko korzystne.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak działać kiedy istotne są terminy?
Next Zasady współpracy z biurami rachunkowymi

Może to Ci się spodoba

Mała firma 0 Comments

Zatory finansowe – kogo dotyczą?

W związku z kryzysem gospodarczym część małych i średnich firm boryka się z zatorami płatniczymi. Trudności finansowe dotknęły również duże i nowoczesne korporacje. Czym charakteryzują się zatory finansowe? Jak właściciele

Mała firma 0 Comments

Kiedy w umowie o dzieło nie jest odprowadzana składka na ubezpieczenie?

Osoby pracujące w ramach umowy o dzieło podlegają ubezpieczeniu społecznemu. Posiadanie umowy o dzieło nie zawsze jednak zobowiązuje do opłacania składek. Fakt pracowania tylko na umowie o dzieło nie stanowi

Mała firma 0 Comments

Jak wygląda rekrutacja oczami przełożonego?

Procedura rekrutacyjna to bardzo napięty czas dla aplikującego, ale także pracodawcy. Poszukiwania rzetelnego i profesjonalnego pracownika naprawdę trudne. Aby znaleźć wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty trzeba przeprowadzać rozmowę nawet kilka razy.

Mała firma 0 Comments

Kiedy pracodawca wyśle pracownika na szkolenie?

Właściciele firm chętnie wysyłają pracowników na kursy w celu podwyższenia ich kwalifikacji zawodowych. Pracobiorca zobowiązuje się natomiast pozostawać w dyspozycji przez czas trwania umowy o pracę. Co jeśli pracownik nie

Mała firma 0 Comments

Prezenty w sytuacjach biznesowych

Obdarowywanie świątecznymi upominkami w biznesie stało się swego rodzaju tradycją. Odpowiednio dobrany podarunek, wręczany ważnym klientom lub partnerom biznesowym, jest formą podziękowania za współpracę oraz szansą na ocieplenie relacji. W

Mała firma 0 Comments

Kiedy mówimy o przychodach z działalności gospodarczej?

Wysokość uzyskiwanych przychodów to ważny aspekt w obszarze metody prowadzenia księgowości. Od 2012 roku obowiązuje prawo określające, iż przedsiębiorstwa osiągające dochód mniejszy niż 1, 2 miliona euro mogą rozliczać się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź