Koszty zastrzeżenia znaku towarowego w Polsce i w Unii Europejskiej

Koszty zastrzeżenia znaku towarowego w Polsce i w Unii Europejskiej

Prowadząc własny biznes naszym priorytetem jest, by generowane przychody przewyższały ponoszone koszty. Są jednak wydatki, które trzeba będzie ponieść, tak jak te związane z zastrzeżeniem znaku towarowego. Cena wspomnianej usługi może różnić się w zależności od kilku czynników.

Z dalszej części artykułu dowiesz się, co składa się na cenę rejestracji znaku towarowego. Jeśli chcesz poznać dokładny opis rodzajów opłat urzędowych za zastrzeżenie znaku towarowego, zajrzyj tutaj: ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w Polsce?

Opłaty urzędowe za zastrzeżenie znaku towarowego

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania, oceń obiektywnie, czy potrafisz posługiwać się ustawą o ochronie własności przemysłowej na tyle sprawnie, by bez większych trudności zastrzec swój znak towarowy. Jeśli jednak masz świadomość tego, że podczas dopełniania tejże procedury mógłbyś popełnić jakiś błąd, korzystniej dla Ciebie będzie skorzystać z pomocy rzecznika patentowego lub kancelarii brandingowej. Opłaty za obsługę specjalistów mogą być różne, w zależności od wykupywanych usług. Korzystniejszą pod względem finansowym opcją jest skorzystanie z usług kancelarii brandingowej. W ramach dokonywanej opłaty otrzymasz wsparcie prawne, badanie zdolności odróżniającej znaku towarowego, a także wszystkie niezbędne dokumenty, które będziesz musiał jedynie wysłać pod wskazany adres. Za rejestrację krajowego znaku towarowego, opłata uiszczana na rzecz kancelarii brandingowej może wahać się w okolicy tysiąca złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty urzędowe związane z rejestracją znaku. W tym przypadku wyróżnia się opłaty jednorazowe zastrzeżenia znaku towarowego i opłaty okresowe zarejestrowanej w UPRP marki. Warto wziąć też pod uwagę koszty korespondencji i obsługi zgłoszenia.

Koszty zastrzeżenia międzynarodowego znaku towarowego

Jeżeli planujesz rozszerzyć działalność poza granice Polski i Unii Europejskiej, koniecznie rozważ zgłoszenie znaku towarowego w Światowej Organizacji Ochrony Własności Intelektualnej znajdującej się w Genewie. Co prawda jest to najdroższa forma ochrony, ale jeśli dojdzie do ewentualnego naruszenia znaku towarowego, to łatwiej będzie Ci wyegzekwować swoje prawa. Za co zatem zapłacisz rejestrując międzynarodowy znak towarowy? Pierwszą opłatą, jaką przyjdzie Ci uiścić będzie opłata podstawowa, uzależniona od tego, czy zgłoszony znak towarowy jest czarno-biały, czy kolorowy. Opłaty dodatkowe zależą natomiast od ilości państw, na których terytorium chcesz uzyskać ochronę międzynarodowego znaku towarowego. Do tego dochodzą jeszcze opłaty uzupełniające, pobierane za każde wyznaczenie kraju porozumienia madryckiego.

Pełny wykaz opłat za ochronę międzynarodowego znaku towarowego znajdziesz tutaj: ile kosztuje zastrzeżenie międzynarodowego znaku towarowego?

Kalkulator kosztów rejestracji Unijnego Znaku Towarowego

Obliczenie kosztu zarejestrowania Znaku Towarowego Unii Europejskiej nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Pomocny w ich wyznaczeniu może okazać się kalkulator opłat związanych ze zgłoszeniem znaku towarowego. Narzędzie to pozwala szybko i bez zbędnych trudności obliczyć koszt rejestracji Unijnego Znaku Towarowego, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty mające wpływ na wysokość opłaty. Warto mieć jednak świadomość tego, że opłaty za zastrzeżenie znaku towarowego w UE są wyższe niż za rejestrację w Polsce, ale nadal są niższe niż za rejestrację tzw. międzynarodowego znaku towarowego. Należy jednak zwrócić uwagę, że rejestrując znak towarowy w Polsce otrzymuje on ochronę jedynie na terenie jednego kraju, natomiast zastrzegając go w krajach UE będzie on chroniony aż w 28 krajach Unii.

Wykaz jednorazowych opłat za zastrzeżenie znaku towarowego UE i opłat za przedłużenie ochrony unijnego znaku towarowego znajdziesz tutaj: ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego w UE?

Previous Boom mieszkaniowy może się zakończyć
Next Co obejmują ubezpieczenia komunikacyjne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Szybciej, łatwiej ale czy zdrowo? 5 plusów zamawiania jedzenia online

Coraz więcej osób zamawia jedzenie online. Osobom, które nie mają czasu na gotowanie w domu, daje to możliwość szybkiego zaspokojenia głodu, ale również zjedzenia zbilansowanego, pełnowartościowego posiłku. Jak pokazuje raport

Wiadomości 0 Comments

Ilość danych o użytkownikach internetu rośnie w tempie 40 proc. rocznie

Liczba danych udostępnianych w internecie rośnie w szybkim tempie. Coraz więcej firm zbiera informacje o użytkownikach. Choć z jednej strony boimy się „wielkiego brata”, to często chętnie korzystamy np. z bezpłatnych aplikacji, które żądają dostępu

Wiadomości 0 Comments

Rząd i branżowi eksperci o przyszłości polskiego rynku mieszkaniowego

Deweloperzy szukają rozwiązań jak budować taniej. Czy możliwe jest budowanie za 2,5 tys zł/m2? Ile regulacji prawnych trzeba zmienić, żeby można było to osiągnąć? To wybrane zagadnienia, które 6 października

Wiadomości 0 Comments

Czy warto pracować przez Internet?

O tym, że Internet daje nam dziś niesamowite możliwości w kwestii rozwoju i pracy nie trzeba chyba nikomu mówić. Praca online cieszy się dziś wielką popularnością, i z roku na

Wiadomości 0 Comments

Pierścionki z brylantem na zaręczyny

Pierścionek z brylantem jest jedną z najpopularniejszych biżuterii. Ten bezbarwny lub lekko żółtawy kamień jest w stanie odbijać i załamywać promienie świetlne, dając blask we wszystkich kolorach tęczy. Pierścionek z

Wiadomości 0 Comments

Wnuki biorą kredyt, dziadkowie mają kłopot

Babcia i dziadek to zazwyczaj najmilsi staruszkowie, o których ciepło wypowiadają się ich wnuki. Zawsze można liczyć na ich pomoc, również przy wzięciu pożyczki na telewizor czy abonamentu na telefon.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź