Nietypowe metody znakowania gadżetów firmowych

Nietypowe metody znakowania gadżetów firmowych

Od tego, jaką metodą zostaną oznakowane gadżety firmowe, zależy ostateczny efekt estetyczny oraz jego trwałość. Dobór odpowiedniej techniki jest warunkowany wieloma czynnikami – m.in. finansowymi. Przede wszystkim liczy się jednak skuteczność wykonania pożądanego znaku graficznego. Jak działają profesjonaliści? Poznaj nietypowe metody znakowania gadżetów firmowych.

Metod stosowanych przez nowoczesnych producentów gadżetów reklamowych jest dziś wiele – łącznie można by wymienić ich co najmniej kilkanaście. Wśród nich znajdują się oczywiście te standardowe – a więc np. sitodruk czy druk cyfrowy. Niemniej jednak, te technologie nie zawsze wystarczą. Co bowiem zrobić w przypadku nierównomiernej powierzchni gadżetu czy trudniejszego do zadrukowania tworzywa? Wówczas eksperci sięgają po niestandardowe rozwiązania. Oto kilka z nich.

Tampodruk

Tampodruk staje się coraz powszechniej stosowaną technologią z uwagi na swoją uniwersalność, a także niezwykłą precyzję. Tą metodą można na powierzchnię tworzywa sztucznego, drewna czy metalu – poprzez dociśnięcie do niej tzw. tamponu, a więc specjalnego stempla nasączonego farbą. Efekt pracy jest trwały i estetyczny.

Grawerowanie laserowe

Niezwykle trwałe, a zarazem efektowne. Pozwala uzyskać elegancki efekt na powierzchni różnego rodzaju materiałów – np. drewna czy metalu, a także akcesoriów skórzanych. Grawerunek wykonany tą metodą doskonale prezentuje się np. na eleganckich drewnianych skrzyneczkach czy metalowych pudełkach.

Naklejki epoksydowe

Idealne na niewielkie powierzchnie o trudne kształty. Są stosowane m.in. przy produkowaniu żetonów do wózków oraz breloczków. Sama technika jest dość prosta. Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie i wydrukowanie na folii logotypu, który ma trafić na gadżet. Później folia ta jest docinana do odpowiedniego kształtu i pokrywana żywicą epoksydową. W takiej formie jest naklejana we właściwe miejsce, np. na awers żetonu reklamowego.

Grawerunek na szkle

Szkło to delikatny materiał, który jednak coraz częściej jest wykorzystywany również do produkcji rozmaitych gadżetów reklamowych – choćby szklanek czy kieliszków z logo. Jednak wykonanie na nim zadruku nie należy do zadań łatwych. Podejmują się go tylko doświadczeni producenci, np. www.opengift.pl.  – Jako nieliczni w Polsce wykorzystujemy unikalne technologie znakowania gadżetów reklamowych pozwalające na umiejscowienie logotypu klienta np. na szkle lub wewnątrz kubka ceramicznego. – mówi Paweł Frieske.

Tłoczenie

Ta metoda jest wykorzystywana podczas pracy z produktami wykonanymi ze skóry bądź materiałów skóropodobnych – np. na okładkach eleganckich notesów czy na etui. Na początku tworzona jest specjalna, wypukła matryca, która pełni rolę stempla – jest on „odbijany” na skórze pod odpowiednim naciskiem, aby powstał wyraźny i estetyczny wzór.

To oczywiście tylko kilka technik, które są stosowane przez producentów gadżetów reklamowych. To, jakie zostaną wykorzystane do wytworzenia konkretnych akcesoriów, zależy od specyfiki konkretnego zlecenia. Dlatego ich wybór warto skonsultować ze specjalistami przed złożeniem zamówienia.

Previous Urządzenia wielofunkcyjne LOBOS
Next Ochrona firmowego logo. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Może to Ci się spodoba

Cena nie jest najważniejsza dla firm przy wyborze sprzętu IT

Szukając sprzętu komputerowego, przedsiębiorcy coraz mniejszą wagę przywiązują do ceny. Częściej o wyborze decyduje wydajność i funkcjonalność urządzeń, a także renoma producenta i poziom serwisowania. Kupujący chcą także sprzętu dostosowanego do ich własnych

Duże zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych

Od 2009 roku niemal dziesięciokrotnie wzrosła wartość inwestycji w magazyny na polskim rynku. Liczba biur jest trzykrotnie większa, a powierzchni handlowej jest dwa razy więcej niż 10 lat temu – wynika

Problemy z nieterminowymi płatnościami codziennością dla firm

Ponad 70 proc. małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z nieterminowymi płatnościami. Blisko połowa przyznaje, że opóźnione lub niezapłacone zobowiązania wpływają na ich działalność. Choć skraca się czas oczekiwania na zapłatę, to

Ponad 40 proc. Polaków myśli o założeniu własnej firmy

Ponad 70 proc. Polaków pozytywnie wypowiada się na temat przedsiębiorczości, a 41 proc. myśli o założeniu własnej firmy. Coraz częściej aktywizujemy się na własną rękę, m.in. poprzez zaangażowanie w sprzedaż bezpośrednią. Z

Rośnie popularność usług coachingowych w Polsce. Rynek czekają wzrosty

U blisko 80 proc. osób, które skorzystały z coachingu, wzrosła pewność siebie. Niewiele mniej zadeklarowało poprawę relacji interpersonalnych. Coaching wspomaga również życie zawodowe. W Polsce tego typu usługi dopiero zdobywają popularność.

Jak założyć sklep internetowy na WooCommerce?

Zakupy przez Internet robi zdecydowana większość osób. Prowadząc działalność obejmującą sprzedaż produktów warto więc założyć sklep internetowy. Nie trzeba w tym celu angażować programisty – można to zrobić samodzielnie. Pomoże

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź