Jak wybrać wsparcie i pomoc IT do swojej firmy?

Jak wybrać wsparcie i pomoc IT do swojej firmy?

Usługi IT cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Dzięki nim można zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba tworzyć własnej infrastruktury sieciowej od podstaw ani korzystać ze sprawdzonych rozwiązań renomowanych usługodawców. Jak wybrać wsparcie i pomoc IT do swojej firmy?

Wsparcie i pomoc IT na własną rękę – kiedy to się nie opłaca?

Wsparcie i pomoc IT dla firm są niezbędne w przypadku, gdy chce się skorzystać z takich rozwiązań, jak Data Center czy backup danych. To usługi polegające na przetwarzaniu danych, a także korzystające z ogromnej mocy obliczeniowej, którą zapewniają specjalne infrastruktury informatyczne.

Stworzenie takiego środowiska sieciowego we własnym zakresie może w wielu przypadkach przekroczyć możliwości finansowe przedsiębiorstwa. Wysokie koszty związane są nie tylko z kupnem serwerów, macierzy czy zapewnieniem dostępu do stabilnego i szybkiego łącza, lecz także z obsługą całej infrastruktury.

Stworzenie własnego środowiska sieciowego może opłacać się w momencie, kiedy firma jest duża. Jednak w przypadku, gdy są to małe lub średnie przedsiębiorstwa, najlepszym rozwiązaniem może okazać się outsourcing usług IT. Dzięki temu można uzyskać dostęp do praktycznych usług, takich jak Data Center, backup danych czy ochrona ANTY-DDos, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze, korzystając przy tym z profesjonalnego wsparcia i pomocy IT.

Wsparcie i pomoc IT – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Kiedy przechodzi się do wybrania konkretnej oferty, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Pierwszą z nich jest to, żeby dany dostawca proponował wiele usług. Dzięki temu prawdopodobnie będzie można skorzystać z pakietu w korzystniejszej cenie niż w przypadku dobierania każdej usługi osobno.

Do najczęściej wybieranych usług, a także najbardziej praktycznych, należy m.in. backup danych, chmura obliczeniowa, a także profesjonalna ochrona ANTY-DDoS. Ważną kwestią będzie także cena i elastyczność oferty.

Wsparcie i pomoc IT – na którego dostawcę się zdecydować?

Wsparcie i pomoc IT to usługi, z których może skorzystać każda firma. Do dostawców proponujących usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw należą Comarch i INEA. Biznes, którego prowadzenie opiera się na wdrażaniu nowoczesnych technologii, będzie mógł się rozwijać jeszcze dynamiczniej dzięki wykorzystaniu ofert wymienionych usługodawców.

Oferta Comarch – wsparcie i pomoc IT wysokiej jakości

Comarch jest polskim dostawcą usług z zakresu IT. Oferuje on usługi, takie jak chmura obliczeniowa, backup danych, a także pomoc w prowadzeniu administracji publicznej. Dużą zaletą są elastyczne ceny oraz stały kontakt ze wsparciem i pomocą IT wtedy, kiedy jest to potrzebne.

INEAbiznes z odpowiednim wsparciem i pomocą IT

INEA Biznes to z kolei rozwiązanie dla małych, średnich i dużych firm niezależnie od branży. Wsparcie i pomoc techniczna IT jest proponowana przy każdej usłudze –backupie danych czy inteligentnych rozwiązaniach z zakresu Smart City, które mogą wdrożyć gminy i miasta oraz osoby odpowiadające za rozwój publicznych instytucji i administracji.

Inną zaletą oferty INEA dla firm jest to, że każdy biznes może się dynamicznie rozwijać, również ze względu na skuteczną ochronę danych. Wszystkie informacje są przetwarzane w specjalnym środowisku informatycznym INEA Data Center. Dane są chronione w systemie 24/7/365. Profesjonalne Data Center to gwarancja bezpieczeństwa fizycznego, energetycznego, przeciwpożarowego oraz teleinformatycznego.

INEA dla firm to zaawansowane rozwiązania, które pomogą rozwijać biznes, a także zminimalizować ryzyko utraty lub uszkodzenia przechowywanych danych. W ramach oferty INEA można liczyć na kompleksowe usługi IT, niezawodny światłowód symetryczny i transmisję danych, a także telefonię dla firm i rozwiązania projektowe, czyli przygotowane na indywidualne potrzeby danego biznesu.

Previous Rozliczanie PIT z małżonkiem sposobem na obniżenie podatku
Next Przegląd regałów magazynowych, dlaczego jest konieczny?

Może to Ci się spodoba

Biuro rachunkowe 4 komentarze

Zagraniczna podróż służbowa – jak ją rozliczyć?

Delegacje zagraniczne, podobnie jak te krajowe, rządzą się własnymi prawami. Pracownikowi oddelegowanemu w podróż służbową należy się zwrot kosztów poniesionych w związku z jej odbyciem oraz diety za każdy dzień,

Polskie firmy mają problem z nieterminowymi płatnościami od kontrahentów

Większość polskich firm ma problemy z opóźnieniami w płatnościach za wystawione przez siebie faktury. W przypadku małych podmiotów o relatywnie niskich obrotach mogą one być przyczyną utraty płynności finansowej, a w ostateczności nawet bankructwa. Większość

Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem i informatyką – podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają,

Polscy rewidenci stosują Międzynarodowe Standardy Rewizji Finansowej

W kwietniu 2015r. Komisja Nadzoru Audytowego nakazała biegłym rewidentom stosowanie Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej. W pierwszej kolejności standardy będą musiały stosować podmioty badające sprawozdania finansowe jednostek zaufania publicznego, a więc

Pracodawcy chcą ustawy imigracyjnej

Od początku 2018 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma ona ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców spoza UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i kontrolować przyjeżdżające do Polski osoby. Tymczasem pracodawcy

Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim – transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź