Zmiany w prawie zawodowym w Polsce
W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.
Nowe kroki dotyczą takich zawodów jak: księgowe, doradcy do spraw lokali mieszkalnych i pracownicy podatkowi, urbaniści, projektanci, inżynierowie budowlani, doradcy do spraw wartości dóbr oraz innych zawodów związanych z żeglugą morską.
Ponadto nowe rozporządzenie pozwala na budowanie przez krajowe uczelnie kierunków ściśle praktycznych, które pozwolą osobą młodym na pracę zaraz po uzyskaniu certyfikatu. Taka odmiana zmiany obowiązującego prawa jest kolejnym powodem do zmniejszenia poziomu bezrobocia w Polsce.
Zgodnie z treścią ustawy zmianie ulegną oczekiwania dla kandydatów chcących być aktywni w konkretnym zawodzie. Dla przykładu: architekt i inżynier budowlany będzie mógł aktywnie wykonywać obowiązki po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, zdolnych studentów może spotkać ulga w postaci braku obowiązku przystąpienia do egzaminu zawodowego oraz konkretne przedmioty mogą zostać ujęte w ramach praktyki zawodowej.
Ważne jest usunięcie barier dla młodych w zawodzie specjalisty do spraw lotu. Wcześniej otrzymanie takiego statusu wiązało się z szeregiem wymogów do spełnienia, dziś praca w tej branży ma być bardziej dostępna dla młodych Polaków. Wiąże się to z odrzuceniem szeregu krajowych egzaminów i zmniejszeniem wydatków uczestnictwa w poszczególnych kursach. Kwestie kondycji fizycznej zainteresowanego zawodem pilota pozostają bez zmian.
W celu zapoznania się z innymi zmianami zawodowymi warto zajrzeć do treści projektu Rady Ministrów z miesiąca czerwca tego roku o II transzy deregulacji aktywności zawodowych w kraju.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Jak zorganizować fundusze na rozwój firmy?
Praktycznie każdy przedsiębiorca, który planuje otwarcie i rozwój własnej działalności gospodarczej walczy z problemami finansowymi. Bardzo trudno pozyskać gotówkę na start i zakupić potrzebne sprzęty oraz opłacić pierwsze wydatki. Funkcjonuje
Czy trudno założyć firmę w Hiszpanii?
Wielu polskich właścicieli myśli o założeniu własnej firmy poza granicami. Głownie dlatego, że większość kontrahentów biznesowych pochodzi z różnych państw Europy. Wśród najbliższych klientów Polski jest Hiszpania, gdzie rodzi się
Zakładamy hotel, czyli pomysł na biznes
Na rynku istnieje kilka takich branż, które będą mieć się dobrze praktycznie zawsze – bez wątpienia jest to branża ślubna, zdrowotna i urodowa, a także hotelarska. Tak, jak ludzie zawsze
Jak wygląda praca wolontariusza międzynarodowego?
O wolontariacie można mówić wtedy, gdy ktoś decyduje się na pracę i dowolną pomoc dobrowolnie oraz bez otrzymywania pensji. Zwykle jest to funkcjonowanie w instytucjach charytatywnych lub wsparcie osób potrzebujących.
Gotówka na rozpoczęcie działalności
Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej dobrze jest dysponować gotówką na start. Chodzi przede wszystkim o zakup sprzętu, wyposażenie dla nowej firmy oraz pensje dla pracowników przez pierwsze miesiące. Młodzi przedsiębiorcy zwykle
Prawie 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”
Założenie działalności gospodarczej, utworzenie miejsca pracy, czy bezpłatne usługi szkoleń i doradztwa – to przedsięwzięcia, które można sfinansować dzięki pożyczce z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. W tym roku na ten
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post