Wypożyczalnia samochodów, czyli pomysł na dochodowy biznes
Wypożyczalnie samochodów systematycznie zyskują na popularności, co ma nierozerwalny związek ze wzrostem mobilności społeczeństwa. Jest to dość kosztowny pomysł na biznes, niemniej przy sprzyjających warunkach można liczyć na stosunkowo szybki zwrot zainwestowanych środków.
Rynek wymagający, ale z potencjałem
Wynajem samochodów to w Polsce rynek odznaczający się sporym potencjałem. Konkurencja jest co prawda duża, ale z drugiej strony rośnie też zapotrzebowanie na tego typu usługi. Do lamusa odeszły już czasy, gdy na korzystanie z nich pozwolić sobie mogli wyłącznie zamożni klienci. Obecnie usługa wynajmu jest ceniona m.in. za elastyczność w dopasowywaniu warunków umowy do potrzeb najemcy – bez względu na to, czy jest nim osoba indywidualna czy klient biznesowy.
Usługi dla biznesu
Decydując się na uruchomienie wypożyczalni aut, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić analizę rynku, na którym firma miałaby prowadzić działalność. Nie da się ukryć, iż najbardziej kalkuluje się wypożyczalnia aut w Warszawie bądź w innym dużym mieście, ale w wielu przypadkach opłaca się świadczyć omawiane usługi na znacznie mniejszą, lokalną skalę.
Przy tej okazji pod rozwagę należy poddać bardzo ważny aspekt przedsięwzięcia, jakim jest charakter działalności firmy. Najczęściej jest on rozpatrywany na płaszczyznach biznesowej i turystycznej, ale nie wolno zapominać o tym, że dla niemałej części klientów wynajem stanowi świetną alternatywę dla prywatnego samochodu. Pojawia się w tym momencie pytanie: oferować usługi kompleksowe czy zorientować się na konkretne grupy klientów?
Trzeba rozważyć plusy i minusy obu tych wariantów, aczkolwiek wypada w tym miejscu poświęcić kilka słów usługom dedykowanym dla biznesu. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z wynajmu aut, głównie na okoliczność:
- spotkań służbowych odbywających się w różnych miastach,
- przyjazdu gości,
- uzupełnienia własnej floty samochodowej, np. w przypadku awarii.
Włączenie w zakres usług innowacyjnych pakietów adresowanych do firm przynosi wymierne korzyści, ponieważ w strefie biznesowej popyt na sprawne, odpowiednio wyposażone i eleganckie samochody istnieje przez cały czas. Nie bez powodu tego typu rozwiązania znajdują się w asortymencie wielu wypożyczalni, np. warszawskiej Vanfleet.
Zorientowanie na turystykę
O wypożyczalni samochodów warto myśleć również w kontekście turystyki, której dynamiczny rozwój w Polsce nastąpił głównie wraz z otwarciem granic UE oraz pojawieniem się tanich linii lotniczych. Czynniki te przyczyniły się do wzrostu liczby turystów odwiedzających Polskę. Polacy także chętniej podróżują – mają obecnie w tym zakresie znacznie lepsze możliwości niż kiedyś. I tu wynajem samochodów doskonale zdaje egzamin, zwłaszcza jeśli chodzi o usługi o krótkoterminowym charakterze.
Może to Ci się spodoba
Ile trzeba zainwestować w punkt wielousługowy?
Wielu pracowników ucieka z dużych korporacji, rezygnuje z etatowej pracy i planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej wybór pada na punkt usługowy, ponieważ gwarantuje przyzwoite zyski i bardzo niskie ryzyko.
Jakie są skutki w wyniku niezależnie pobranej kary umownej?
Stałym elementem prowadzenia działalności gospodarczej są kary umowne. Z powodu kar dwie strony umowy czasami mają konflikt się ze sobą na drodze sądowej. Często wyrok sądu nakłada na nas zwrócenie
Branża konferencji i targów rośnie w siłę
Rynek spotkań w Polsce ma się coraz lepiej, o czym świadczy rokroczny wzrost liczby tego typu wydarzeń. Do 2022 roku zaplanowanych jest co najmniej 145 międzynarodowych konferencji i targów, które mają się odbyć
Cyfryzacja coraz bardziej wpływa na gospodarkę. W 2020 r
W 2020 roku stopień ucyfrowienia światowej gospodarki sięgnie 25 proc., podczas gdy w 2005 roku było to 15 proc. Proces ten przyspieszył w ostatnich trzech latach i powinien ulegać dalszej intensyfikacji w kolejnych. Nie
Jak oblicza się wskaźnik wystarczalności funduszy?
Rozpoczęcie nowych działań w firmie wiąże się z dużym kapitałem. Mogą one pochodzić zarówno ze środków własnych firmy, jak i z funduszy zewnętrznych. Decyzja o zrealizowaniu nowego projektu w firmie
Płace w sektorze IT nadal rosną. Programista zawodem przyszłości
Zapotrzebowanie na specjalistów IT stale rośnie i to w tempie szybszym niż przybywa kadr. Pracodawcy muszą więc zmierzyć się nie tylko z niedoborem pracowników, który szacowany jest na ok. 50 tys. osób, lecz także
3 komentarze
Nans
24 listopada, 03:34Ritak
26 listopada, 18:41zbój
28 czerwca, 19:09