Automatyzacja magazynów

Automatyzacja magazynów

Magazyn to obszar, w którym składowane są towary. Zwykle można go znaleźć w pobliżu wejścia do punktu sprzedaży detalicznej i jest używany, aby klienci mogli łatwo zamówić pożądane produkty.

Magazyn to obszar, w którym składowane są towary. Zwykle można go znaleźć w pobliżu wejścia do punktu sprzedaży detalicznej i jest używany, aby klienci mogli łatwo zamówić pożądane produkty.

Magazyny mają kluczowe znaczenie we współczesnym świecie, ponieważ przechowują i dystrybuują towary w wielu krajach i w wielu firmach. Do dyspozycji detalistów jest wiele typów hal magazynowych. Hale te są albo chłodniami, albo ogrzewanymi. Poniżej przedstawiono cztery różne typy hal magazynowych, w których można przechowywać towary przeznaczone do dystrybucji:

  1. Obiekty ogrzewane
  2. Magazyny na wolnym powietrzu
  3. Magazyny chłodnicze
  4. Zautomatyzowane systemy składowania i wyszukiwania
  5. Wyszukaj magazyn do wynajęcia na Axiimmo.com

Automatyzacja magazynu czy hale magazynowe ręczne

Istnieją 3 rodzaje magazynów. Magazyn ręczny, magazyn automatyczny oraz magazyn kombinowany (hybrydowy).

Magazyny ręczne

Korzystanie z magazynów ręcznych jest zdeterminowane potrzebami różnych organizacji. Może być używany przez organizację, która ma dużo do przechowywania, lub taką, która potrzebuje większej kontroli nad tym, co trafia do magazynu i z niego wychodzi, a także ile jest przywożone na raz. Magazyny te mają również skonfigurowany system zarządzania zapasami, który należy regularnie aktualizować.

Ręczny system przechowywania to system bez zasilania. Ten rodzaj rozwiązania, składowania może być używany w środowiskach, w których zasilanie nie jest dostępne, lub może być używany jako rezerwa systemu elektrycznego.

Oto zalety korzystania z ręcznego systemu przechowywania:

  1. Nie wymaga energii elektrycznej do przechowywania przedmiotów.
  2. Przedmioty są dostępne bez konieczności przeszukiwania całego budynku za każdym razem, gdy jest potrzebny jakiś przedmiot.
  3. Nie ma potrzeby stosowania drogich, wielkoskalowych systemów komputerowych do tego typu przechowywania, co czyni go ekonomicznym i łatwym w utrzymaniu.

Magazyny automatyczne

Magazyny automatyczne działają już od jakiegoś czasu. Od dawna są integralną częścią procesu łańcucha pracy zamówień i dostaw.

Czym są magazyny automatyczne?

Automatyzacja magazynu polega na modernizacji budynku na taki z wieloma różnymi robotami zaprojektowanymi do pobierania przedmiotów z magazynu i wysyłania ich do operatorów, którzy zmontują je do wysyłki. Odbywa się to automatycznie, bez konieczności ingerencji człowieka i ręcznego zarządzania magazynem.

Automatyzacja procesów składowania i wyszukiwania to zrobotyzowany system WMS, który przechowuje i pobiera produkty z magazynu. Magazyn może być pełen pudeł, pojemników lub innych przedmiotów. Przedmioty te można przechowywać w przejściach, na regałach lub na półkach. Systemy automatyzacji WMS wykorzystują skaner kodów kreskowych do identyfikacji potrzebnego produktu. Roboty następnie wyszukują produkt, poruszając się, w magazynie, w górę i w dół korytarzami, regałami i półkami, aby znaleźć określony przedmiot. Ten typ rozwiązania pozwala przyspieszyć procesy kompletacji, pozbywa się błędów logistyki, które mogą się zdarzyć człowiekowi.

Magazyny kombinowane, hybrydowe — połączenie obiektów ręcznych i automatyzacji

Połączony magazyn to połączenie ze sobą procesów magazynowych zarówno z urządzeniami ręcznymi, jak i automatycznych. Odbywa się to w celu zmniejszenia zapotrzebowania powierzchni magazynowej do przechowywania towarów i nadal zapewniania szybkość pracy oraz gwarantuje klientom szybki czas realizacji zamówień.

Zalety automatyzacji magazynu

Należy sobie zadać pytanie czy dzięki tym maszynom, zwiększa się wydajność powierzchni na składowanie, przyspiesza proces działania hali magazynowej i kompletacji zamówienia, a co za tym idzie czy w przypadku takiej inwestycji można zmniejszyć koszty magazynowe przedsiębiorstwa? Automatyzacja procesów magazynowych to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie kiedykolwiek wydarzyły się w zakładach pracy. Dzięki takiej logistyce można przenieść pracowników do wykonywania innych zadań, takich jak obsługa klienta i zarządzanie zapasami.

Magazyny to jedne z najbardziej pracochłonnych miejsc, w których działają firmy. Składa się z poruszania się po ciężkich pudłach i skrzyniach, sortowania przedmiotów i przemieszczania się do różnych miejsc w magazynie, między regały. Ponieważ cała ta ręczna praca ma miejsce w magazynie, firmy spędzają więcej czasu na rekrutacji, szkoleniu i nadzorowaniu pracowników, aby pracować wydajnie przy niskich wskaźnikach produktywności. Rozwiązania polegające na automatyzacji magazynu upraszczają ten proces, automatyzując go za pomocą robotyki i śledząc wskaźniki wydajności za pomocą czujników i zwiększają ich efektywności.

Hale magazynowe to drogie, energochłonne miejsca. Pracownicy często przenoszą ciężkie ładunki i poruszają się po skomplikowanych, niebezpiecznych przestrzeniach. Automatyzacja i inwestycja w takie możliwości i rozwiązania pozwala na obniżenie kosztów ich obsługi nawet o 20%, jednocześnie w tym samym czasie następuje zwiększenie efektywności i wydajności o 25% przedsiębiorstwa.

Previous Kalkulator kredytu hipotecznego pomocnikiem w doborze pożyczki. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać!
Next Świąteczne zakupy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

O co chodzi w ustawie okołobudżetowej?

Zgodnie z planami dotyczącymi ustawy budżetowej na obecny rok przewidziano modernizację kilku innych ustaw. Wszystkie zmiany mają dotyczyć kwot określonych w projekcie budżetowym oraz pozostałych kwestii finansowych. Celem prowadzonych czynności

Wiadomości 0 Comments

Problemy ze spłatą zadłużenia ma 2 mln Polaków

Ponad 2 mln Polaków nie płaci swoich zobowiązań terminowo. Wielu z nich udaje się uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia dzięki kredytowi konsolidacyjnemu. Połączenie kilku kredytów w jeden pozwala bowiem zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkadziesiąt procent

Wiadomości 0 Comments

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych będą napędzać sektor ubezpieczeniowy

Wraz z rosnącym zagrożeniem atakami hakerów rośnie popularność cyberpolis, które zabezpieczają przedsiębiorstwo przed skutkami takiego incydentu. Motorem tego segmentu ubezpieczeń jest też RODO, czyli ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które wejdzie

Wiadomości 0 Comments

Azjatyckie szlaki handlowe będą zyskiwały na znaczeniu

Potencjał handlowy gospodarek regionu Azji i Pacyfiku (APAC) stale rośnie. Do 2030 roku tamtejsze szlaki handlowe będą odpowiadać za 50 proc. globalnej wymiany handlowej – ocenia międzynarodowa firma logistyczna DHL Express.

Wiadomości 0 Comments

Przybywa nieruchomości wynajmowanych na krótki czas

Krótkoterminowy wynajem lokali turystom może być znacznie bardziej opłacalny niż wynajem na dłuższy czas. Zwłaszcza że taka forma noclegu zyskuje na popularności. Najem krótkoterminowy sprawdzi się w największych miastach i kurortach turystycznych.

Wiadomości 0 Comments

Producenci ekstraktów z konopi walczą o ich zatwierdzenie przez UE

W Polsce i Unii Europejskiej bez żadnych obostrzeń można wprowadzać do obrotu produkty pochodzące z nasion konopi siewnych i ich pochodne, takie jak mąka i olej z nasion. Problemem są natomiast inne części rośliny, tzn.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź