Cięcie laserem – rozwiązanie dla każdej dziedziny przemysłu

Cięcie laserem – rozwiązanie dla każdej dziedziny przemysłu

Wraz z postępem technologicznym, maszyny wykorzystywane do cięcia oraz obróbki laserowej stają się coraz lepsze, a także oferują szereg możliwości. Ogólnie rzecz ujmując, cięcie laserowe gwarantuje powstanie znaczących korzyści w procesie produkcyjnym. Przykładowo, za sprawą komputerowego sterowania, można dostosować wycinarki laserowe do cięcia prawie każdego materiału zarówno stali czarnej, nierdzewnej czy aluminium. Cięcie laserem jest procesem szybkim, dokładnym i można go łatwo dostosować do dynamicznie zmieniających się potrzeb klientów oraz wymagań rynkowych.

Czym cechuje się proces cięcia laserem?

Obecnie technika laserowa stosowana w przemyśle odgrywa coraz bardziej istotną rolę. Cięcie blach, rur i profili realizuje się z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń, które umożliwiają bardzo szybkie wykonanie zlecenia, a dodatkowo gwarantują zachowanie wysokiego poziomu precyzji oraz estetyki podczas obróbki materiałów. Istota samego procesu cięcia laserowego skupia się na zjawisku zaliczanym do rozdzielania termicznego. Cięcie laserem odbywa się w momencie, kiedy wiązka promieniowania laserowego uderza w daną powierzchnię materiału silnie ją przy tym nagrzewając. Zjawisko to prowadzi do stopienia albo też zupełnego odparowania. Typowy proces cięcia rozpoczyna się wówczas, gdy światło lasera całkowicie wniknie w określony materiał w konkretnym punkcie. Cały system laserowy przebiega wedle wybranej geometrii oraz powoduje rozdzielenie obrabianego materiału.

Czy cięcie laserem sprawdzi się w każdej branży?

Wybierając cięcie z wykorzystaniem technologii laserowej, klient zleca firmie zrealizowanie procesu opierającego się na precyzyjnym prowadzeniu wiązki energii świetlnej. Właściwie doświadczony specjalista odpowiedzialny za wykonanie gotowych elementów potrafi wyciąć nawet bardzo skomplikowany detal. Ponadto, w przypadku każdej kolejnej kopii wzór ten będzie idealnie odwzorowany, wraz z zachowaniem każdego wymiaru. Cięcie z wykorzystaniem lasera daje zatem ogromne możliwości w wielu gałęziach nowoczesnego przemysłu. Współczesne urządzenia laserowe są maszynami cechującymi się ogromną precyzją. Żaden inny rodzaj obróbki nie daje bowiem gwarancji takiej szybkości, dokładności i nieograniczonych możliwości w kwestii doboru wycinanych kształtów, jaką zapewnia laser. Cięcie laserem stanowi obecnie najnowocześniejszy, najdokładniejszy oraz najszybszy sposób cięcia. Przez wzgląd na to, iż lasery umożliwiają nie tylko cięcie, ale również wycinanie dowolnych elementów, z ich użyciem można tworzyć rozwiązania dla prawie każdego sektora przemysłowego.

Jakie są zalety cięcia laserowego?

Nieustannie rosnąca potrzeba wyższej efektywności finansowej, wzrostu wydajności i jakości pracy, wymaga nowych rozwiązań. Do jednego z takich rozwiązań zalicza się bez wątpienia technologię laserową, która stała się niezbędna w wielu dziedzinach współczesnego przemysłu, przykładowo w sektorze motoryzacyjnym bądź meblarskim. W tych obszarach bowiem liczba zastosowań oraz rozwiązań technologicznych stale wzrasta. Stosowanie laserów do obróbki różnorodnych materiałów, zapewnia cały pakiet korzyści, w odniesieniu do tradycyjnych technik wytwarzania. Konkretyzując, można wskazać klika najważniejszych zalet cięcia laserem. Zalicza się do nich:

  • doskonałą precyzja oraz powtarzalność obrabianych elementów,
  • możliwość wycinania nawet bardzo skomplikowanych detali,
  • najwyższą jakość cięcia, która gwarantuje gładką i czystą powierzchnię gotowego elementu,
  • realizowanie dużych zamówień w stosunkowo krótkim czasie,
  • wygodne, komputerowe sterowanie urządzeniem laserowym,
  • możliwość cięcia najróżniejszych materiałów, tj. stal czarna, stal nierdzewna, aluminium
  • optymalizację kosztów produkcji oraz oszczędność czasu pracy.

Należy zaznaczyć także, że dążenie do zintensyfikowania procesu obróbki przy zachowaniu wysokiej precyzji doprowadziło do ekspansji techniki wycinania laserowego. Przez wzgląd na szereg korzyści, laserowe cięcie blach jest coraz częściej poszukiwaną usługa na rynku.

Jak wybrać odpowiednią firmę świadczącą usługi cięcia laserem?

Podczas wyboru firmy oferującej usługi cięcia laserem powinno się wziąć pod uwagę nie tylko kwalifikacje pracowników, ale też wykorzystywany sprzęt. Profesjonalne usługi związane z cięciem laserem blach, rur i profili 3D świadczy przykładowo polecana wśród klientów biznesowych Fabryka 4×4. Przedsiębiorstwo to oferuje kompleksowe usługi związane z obróbką metali, a także zajmuje się produkcją sprzętu off-roadowego. Dzięki ugruntowanej pozycji na rynku Fabryka 4×4 świadczy usługi na najwyższym poziomie, przy równoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny. Z szerokiego portfela usług firmy Fabryka 4×4 korzysta między innymi przemysł lotniczy, motoryzacyjny, a także branża meblarska, dla której wykonywane są różnorodne detale. W realizowaniu codziennych zaleceń pracownicy firmy stawiają przede wszystkim na indywidualne podejście do klienta.

 

Previous Konopie Indyjskie - Historia
Next Zerowy deficyt oznacza, że nie zwiększamy długu publicznego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wyposażenie dla fryzjerów – profesjonalna oferta

Usługi fryzjerskie cieszą się nieustanną popularnością i chyba nikogo nie powinno to zaskakiwać. W końcu korzystamy z usług fryzjerów regularnie i praktycznie nie ma możliwości, by tego uniknąć. Samodzielna stylizacja

Wiadomości 0 Comments

Statystyczny polski kierowca traci w korkach 3,3 tys

3,8 mld zł kosztowały w 2015 roku polskich pracujących kierowców korki w siedmiu największych polskich miastach. Oznacza to wzrost wobec poprzedniego roku, w którym udało się nieco zredukować te wartości. Na statystycznego kierowcę

Wiadomości 0 Comments

Wdrożenie 5G będzie wymagać dużej dbałości o cyberbezpieczeństwo

Wielkimi krokami zbliża się wdrożenie sieci 5G, która ma zapoczątkować nową rewolucję technologiczną i stworzyć możliwości ultraszybkiej komunikacji. Eksperci podkreślają jednak, że fundamentalną kwestią w kontekście 5G jest cyberbezpieczeństwo i na każdym etapie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post