Czy trudno założyć firmę na terenie Rosji?
Od przynajmniej kilku lat inwestorzy gromadzą się w Rosji, ponieważ tam upatrują źródła pieniędzy i pracy. Są to głównie przedsiębiorcy z Holandii, Cypru czy Wielkiej Brytanii. Jednakże najlepiej i najwygodniej założyć biznes na miejscu i stacjonarnie świadczyć przeróżne usługi. Czy założenie firmy w Rosji jest trudne? Jakie wytyczne należy dopełnić, aby zgodnie z prawem otworzyć rosyjski biznes?
Według badań Ambasad znajdujących się w Rosji obcokrajowcy najchętniej zakładają spółkę z o.o., ponieważ wymaga najmniej papierkowej roboty i daje cały wachlarz możliwości do prowadzenia swojego przedsiębiorstwa.
Aby działalność gospodarcza działała zgodnie z prawem trzeba dopełnić kilku najważniejszych powinności. W pierwszej kolejności trzeba zgłosić firmę w najbliższym urzędzie skarbowym (proces trwa 5 dni). Jeśli przedsiębiorca nie może osobiście pojawić się w instytucji, wtedy całą dokumentację może wysłać pocztą, ale w takim przypadku rejestracja będzie trwało nawet miesiąc. Następnie konieczne będzie zarejestrowanie wzoru pieczęci w miejscowości otwartego właśnie działalności.
Kolejnym krokiem jest odebranie kodów statystycznych oraz zapisanie jako płatnika podatku socjalnego. Na koniec wystarczy założyć konto w banku oraz przesłać numer rachunku instytucji skarbowej (maksymalnie do 10 dni).
Każdy obcokrajowiec, który planuje założyć firmę w Rosji, musi mieć świadomość, że będzie to trudne. Głównie dlatego, że wobec obywateli innych państw stosowane są dodatkowe procedury sprawdzające oraz inne warunki (pozwolenie na pobyt stały oraz kartę pracy).
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za wypełnienie formularza!
Może to Ci się spodoba
Z jakiego powodu przedsiębiorcy piszą biznesplany?
Każdy przyszły przedsiębiorca musi pomyśleć o stworzeniu biznesplanu, żeby przeanalizować wydatki, prognozowane zyski, konkurencyjne firmy oraz prawdopodobieństwo niepowodzenia. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ale pomocne także dla starszych przedsiębiorców.
Plusy i minusy otwarcia kawiarenki internetowej
Kawiarenki internetowe swoje triumfy świeciły w czasach, kiedy dostęp do internetu był stanowczo ograniczony. Fakt ten jednak nie przekreśla powodzenia sukcesu i daje nadzieję na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa w czasach
Zmiany w prawie zawodowym w Polsce
W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.
Wynajmujemy lokal na biuro
Podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy to ważny krok. Pierwszym problemem, jaki napotkamy w trakcie wdrażania zamierzeń w życie jest wynajęcie odpowiedniego pomieszczenia biurowego. W sytuacji powierzchni komercyjnych to najemcy
Plusy i minusy posiadania firmy w Hiszpanii
Wielu polskich inwestorów piszę się na założenie własnego biznesu za granica. Głównie dlatego, że większość kontrahentów pochodzi z różnych krajów Europy. Wśród zaufanych klientów Polski znajduje Hiszpania, w której otwiera
Jak efektownie wejść w branżę kosmetyczną?
Ostatnimi czasy w Polsce można zauważyć modę na gabinety kosmetyczne. Każdy specjalizuje się w innych zabiegach i usługach, każdy proponuje inne ceny, każdy ma unikatowe i niespotykane sprzęty. Czy wejście
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post