ABC zasiłków wyrównawczych

ABC zasiłków wyrównawczych

Powodem przydzielania zasiłku wyrównawczego jest, jak sama nazwa mówi, wyrównanie wynagrodzenia, które zostało zmniejszone w związku z problemami zdrowotnymi. Należy jednak wyróżnić sytuacje, kiedy świadczenie nie może zostać wydane. W jakich przypadkach zasiłek wyrównawczy nie może zostać przyznany?

Po pierwsze emeryt lub rencista (niezdolny do pracy) nie może ubiegać się o świadczenie wyrównawcze, ponieważ oprócz zatrudnienia posiada miesięczne przychody z tytułu emerytury. Identyczna zasada dotyczy zatrudnionych, którzy zapadli na chorobę zawodową lub sprawują opiekę nad dzieckiem.

Oprócz tego podwładny odbierający zasiłek macierzyński lub nie pojawił się na miejscu pracy z nieznanych powodów także nie ma prawa do proszenia o zasiłek wyrównawczy.

Jednakże o zasiłek wyrównawczy może starać się pracownik, który doznać obrażeń podczas wypadku na miejscu pracy, jednak całe zdarzenie nie powstało z winy podwładnego. Wówczas pieniądze na pokrycie świadczenia płyną z funduszu wypadkowego, który musi posiadać każdy przedsiębiorca.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Czy trudno założyć firmę na terenie Rosji?
Next Kto może ubiegać się o węgierskie świadczenie emerytalne?

Może to Ci się spodoba

Wynagrodzenie 0 Comments

Dlaczego lepiej nie mówić o wynagrodzeniu w pracy?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że każdy właściciel działa dla dobra swojej firmie. W związku z tym często w kontraktach pojawia się przepis dotyczący tajemnicy wynagrodzenia. Czy przepis ten jest zgodny

Wynagrodzenie 0 Comments

Ile średnio zarabia architekt?

Praca architekta wymaga specjalistycznego wykształcenia (przynajmniej stopień magistra) oraz kilku lat stażu. Jest to zawód trudny, bardzo kreatywny, ale również atrakcyjny pod względem finansowym. Jak wyglądają zarobki architektów w kraju?

Wynagrodzenie 0 Comments

Kiedy stosowane jest wynagrodzenie akordowe?

Jedną z tradycyjnych form wynagrodzenia jest forma akordowa, w której wartość zarobków zatrudnionego wyliczana jest na podstawie ilości zrobionych przez niego wyrobów lub operacji. Wykorzystuje się ją najczęściej w firmach,

Wynagrodzenie 0 Comments

Wyższe dopłaty do pensji niepełnosprawnych

Od ubiegłego roku działają nowe reguły dotyczące nadpłat do wynagrodzenia osobom niepełnosprawnym. Ustalenia te są korzystne głównie dla tych, którzy mają stwierdzoną grupę inwalidzką. Podstawą do określenia wielkości wypłaty będzie

Wynagrodzenie 0 Comments

Kto ustala dochody osób pracujących w budżecie państwa?

Kwotę zarobku pracowników gospodarki kapitałowej kraju oblicza się na podstawie odrębnych reguł, niż w kwestii standardowych paktów o prace w indywidualnych zakładach pracy. Scharakteryzowane wypłaty podlegają pod zamiejscowe układy zbiorowe.

Wynagrodzenie 0 Comments

W przyszłym roku płaca minimalna najprawdopodobniej przekroczy 4,2 tys. zł brutto

W 2023 roku płaca minimalna wzrośnie dwukrotnie: pierwsza podwyżka nastąpiła w styczniu, druga czeka firmy w lipcu. To jednak nie koniec podwyżek, bo zgodnie z obowiązującym prawem kolejna powinna nastąpić od początku 2024 roku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź