Czy warto prowadzić własną firmę?

Czy warto prowadzić własną firmę?

Pracobiorcy niejednokrotnie zastanawiają się nad założeniem własnej działalności gospodarczej, by zerwać prace na etacie. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Praca na podstawie umowy jest z pewnością stabilniejsza od prowadzenia własnej aktywności biznesowej. Nie martwimy się utrzymaniem płynności dochodowej i współpracą z urzędami państwowymi. Przychodzimy na określony termin do pracy, wykonujemy swoje zadania i wracamy do domu. Otrzymujemy w każdym miesiącu zapłatę. Niestety pozostaje w nas myśl, iż nie działamy cały czas na własne dobro, a nasi potomkowie nie dostaną po nas nic, oprócz potencjalnych oszczędności z tytułu otrzymywanej zapłaty.

Prowadzenie własnej jednostki gospodarczej to poważna decyzja. Po pierwsze powinniśmy posiadać znaczny kapitał na start, przemyśleć sektor aktywności, w którym planujemy działać oraz nad tym, czy możemy być aktywni zawodowo przez cały dzień. Ponadto nigdy nie uzyskamy pewności zysku z prowadzonej działalności gospodarczej.

Podstawowym kryterium w selekcji źródła dochodu jest oczywiście jego poziom. Gdy zarabiamy kwotę, która gwarantuje nam znaczny poziom życia, niechętnie będziemy angażować siły we własny biznes. Dochody z tytułu prowadzenia firmy są obarczone mnóstwem odpisów podatkowych. Bierzmy pod uwagę ten fakt przy badaniu zysków i strat. Na bazie umowy o pracę, pracobiorca uzyskuje wynagrodzenie na konto prywatne, a za odprowadzenie składek odpowiedzialny jest przedsiębiorca lub zatrudniony przez niego pracownik.

Zakładając własną firmę mamy gwarancję, iż wszystkie nasze trudy będą miały odzwierciedlenie w posiadanym przez nas kapitale. Często jednak taka aktywność zarobkowa jest nie rentowna, a lepiej pracować na etacie i nie mieć innych zobowiązań.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Jak zdobyć certyfikat księgowego?
Next Czym jest leasing zwrotny?

Może to Ci się spodoba

Zakładam firmę 0 Comments

Zmiany w prawie zawodowym w Polsce

W tym roku została przyjęta aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz nowelizacji 21. ustaw. To istotny fakt, ponieważ dotyczy ponad 200 tysięcy Polaków i liczną część przedsiębiorstw gospodarczych.

Zakładam firmę 0 Comments

O czym należy pamiętać zanim otworzymy fitness club

Inwestycja polegająca na prowadzeniu biznesu w postaci fitness clubu w dzisiejszych czasach może być dobrym pomysłem. Polacy coraz bardziej otwarcie propagują sportowe życie polegające na aktywności fizycznej. Kluczowym krokiem jest

Zakładam firmę 6 komentarzy

Koncesja na alkohol – jak ją zdobyć?

Sprzedaż alkoholu to dość dochodowy interes, dlatego wielu właścicieli sklepów z artykułami spożywczymi stara się wprowadzić wyskokowe napoje do swojej oferty. Stara się, lecz nie zawsze może to zrobić. Na

Zakładam firmę 4 komentarze

Ile trzeba zainwestować w punkt wielousługowy?

Wielu pracowników ucieka z dużych korporacji, rezygnuje z etatowej pracy i planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Najczęściej wybór pada na punkt usługowy, ponieważ gwarantuje przyzwoite zyski i bardzo niskie ryzyko.

Zakładam firmę 2 komentarze

Inkubatory przedsiębiorczości

Metodą na całkowite zredukowanie kosztów związanych z obowiązkiem opłacania składek na ubezpieczenie społeczne jest skorzystanie z rozwiązania proponowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Inkubatory umożliwiają przedsiębiorczym studentom prowadzenie firmy w ramach

Zakładam firmę 0 Comments

Jak efektownie wejść w branżę kosmetyczną?

Ostatnimi czasy w Polsce można zauważyć modę na gabinety kosmetyczne. Każdy specjalizuje się w innych zabiegach i usługach, każdy proponuje inne ceny, każdy ma unikatowe i niespotykane sprzęty. Czy wejście

1 Comment

  1. Adrian
    17 sierpnia, 11:46 Reply
    Bez dobrego pomysły i biznes planu, trudno jest utrzymać się na rynku Nie bez przyczyny tak wiele firm upada. Także nie rozumiem ludzi, którzy na start nie mają żadnego kapitału. Na ogół przychody w firmie są nieco niskie na samym początku, jak z tego wyżyć i jeszcze kredyty spłacić?

Zostaw odpowiedź