Dlaczego warto hodować rośliny w biurze?

Dlaczego warto hodować rośliny w biurze?

Starszy Chińczycy mówią, że jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień upij się, jeśli chcesz być szczęśliwy rok ożeń się, jak chcesz być szczęśliwy całe życie załóż sobie ogród.

Okazuje się, że to ciekawe powiedzenie a szczęście z ogrodu będzie można przenieść również do miejsca, w którym pracujemy. Rośliny doniczkowe mogą dać nam biurze namiastkę ogrodowych emocji, które bez wątpienia są pozytywne. Szczęście jednak jest względne i niektórzy będą czerpać z tego satysfakcję innych może to również denerwować. Jednak wydaje się, że taka osoba nie bierze pod uwagę jakim komfortem są właśnie kwiaty czy inne rośliny w biurze.

Wbrew pozorom, jeśli chcemy pracować w komfortowych warunkach nie wystarczy mieć dobry fotel biurowy i podstawę pod komputer. Dodatowo możemy potrzebować sprzęt do druku oraz niszczenia dokumentów, o kjego wyborze możesz przeczytać na stronie: www.sukienki-roxana.pl. Ważne są także te czynniki, które mogą działać na nas mobilizująco. Niezdrowe, suche powietrze na pewno będzie zniechęcać do pracy. Zmiana atmosfery nie jest tak trudna jakby się to mogło wydawać.

W erze klimatyzowanych pomieszczeń coraz więcej osób skarży się na suche powietrze w biurze. Obecność roślin będzie ten problem niwelować. Kwiaty w biurze staną się tym elementem, który nawilży powietrze. Dlatego problemy z gardłem, katarem zostaną ograniczone do minimum.

Rośliny uzdrowią budynek

Okazuje się, że według WHO można już mówić o chorych budynkach. Powstają one w wyniku połączenia kilku czynników, obecność toksyn z mebli, komputerów, kopiarek, lakiery, farby oraz zarodniki grzybów, zła akustyka, źle przygotowane ogrzewanie. Szczególnie w takich miejscach umieszczenie roślin stanie się bardzo ważne. Kwiaty powinno się wybierać w taki sposób, by kupować te, która neutralizują toksyny w powietrzu w najlepszy sposób.

Człowiek i rośliny w biurze

Jak podają nam badacze, lekarze umieszczenie człowieka w pustym biurowym wnętrzu nie będzie dobrą decyzją, człowiek nie będzie się mógł tam odnaleźć. Dlatego właśnie najlepszym środowiskiem dla niego będzie takie wnętrze, w którym pojawią się elementy natury. Okazuje się, że obecność roślin może o ponad połowę zwiększyć kreatywność i o około 40% również wydajność. Dlatego pracodawcy powinni dążyć do tego by maksymalizować dobre warunki pracy. Wprowadzenie sztucznych kwiatów raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem, tak więc pamiętajmy, by stawiać na najlepsze estetycznie i funkcjonalnie żywe rośliny. Niektórzy traktują wprowadzenie roślin sztucznych do wnętrz biurowych jako pewne faux pas i błędne działanie, które nie powinno mieć miejsca. Sama estetyka biura jest ważna i nie można jej lekceważyć.

Previous Biura największych gigantów w branży IT
Next Herbata na zimno

Może to Ci się spodoba

Polskie firmy zaczynają się automatyzować

Do 2019 roku wartość sprzedaży robotów przemysłowych na świecie będzie rosła średnio o 13 proc. rocznie – wynika z danych IFR. Coraz popularniejsze stają się niewielkie, przyjazne użytkownikom roboty współpracujące (tzw. koboty).

Firmom trudniej będzie dotrzeć do odbiorców przez Facebooka

Facebook zmienia algorytm pozycjonujący treści w Newsfeedzie użytkowników. Pierwszeństwo będą miały posty, którymi dzielą się rodzina, bliscy znajomi i te publikowane w grupach, do których należy użytkownik, a dopiero w dalszej kolejności wpisy firm.

26 mld zł w budżecie państwa i 170 tys. miejsc pracy

Polska branża eventowa rośnie w siłę. Szacunkowy udział przemysłu spotkań w polskim PKB to ok. 1 proc. Wkład w gospodarkę szacuje się na ok. 26 mld zł i 171 tys. miejsc pracy. To rynek,

Reklama w prasie a content marketing – która formę promocji wybrać?

Wielu wydawców i właścicieli sklepów często zastanawia się, czy skupić się na reklamie w internecie czy też promować swoja markę w prasie. Zarówno marketing internetowy jak i prasowy ma swoje

Większa obecność kobiet w biznesie to wyższe zyski dla firm

Przedsiębiorstwa, które zatrudniają i kobiety, i mężczyzn, osiągają o 15 proc. wyższe przychody, a te zatrudniające przedstawicieli różnych narodowości – nawet o 35 proc. – wynika z raportu McKinsey. W Polsce, choć odsetek pań zajmujących

Kredyt na innowacyjne technologie – zmiany w sposobie przyznawania

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach wsparcia działalności innowacyjnej. Zmiany zakładają korzystniejszą dla przedsiębiorców i bardziej efektywną dla kraju ocenę innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w firmach. Nowelizacja objęła swym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź