Dlaczego warto hodować rośliny w biurze?

Dlaczego warto hodować rośliny w biurze?

Starszy Chińczycy mówią, że jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień upij się, jeśli chcesz być szczęśliwy rok ożeń się, jak chcesz być szczęśliwy całe życie załóż sobie ogród.

Okazuje się, że to ciekawe powiedzenie a szczęście z ogrodu będzie można przenieść również do miejsca, w którym pracujemy. Rośliny doniczkowe mogą dać nam biurze namiastkę ogrodowych emocji, które bez wątpienia są pozytywne. Szczęście jednak jest względne i niektórzy będą czerpać z tego satysfakcję innych może to również denerwować. Jednak wydaje się, że taka osoba nie bierze pod uwagę jakim komfortem są właśnie kwiaty czy inne rośliny w biurze.

Wbrew pozorom, jeśli chcemy pracować w komfortowych warunkach nie wystarczy mieć dobry fotel biurowy i podstawę pod komputer. Dodatowo możemy potrzebować sprzęt do druku oraz niszczenia dokumentów, o kjego wyborze możesz przeczytać na stronie: www.sukienki-roxana.pl. Ważne są także te czynniki, które mogą działać na nas mobilizująco. Niezdrowe, suche powietrze na pewno będzie zniechęcać do pracy. Zmiana atmosfery nie jest tak trudna jakby się to mogło wydawać.

W erze klimatyzowanych pomieszczeń coraz więcej osób skarży się na suche powietrze w biurze. Obecność roślin będzie ten problem niwelować. Kwiaty w biurze staną się tym elementem, który nawilży powietrze. Dlatego problemy z gardłem, katarem zostaną ograniczone do minimum.

Rośliny uzdrowią budynek

Okazuje się, że według WHO można już mówić o chorych budynkach. Powstają one w wyniku połączenia kilku czynników, obecność toksyn z mebli, komputerów, kopiarek, lakiery, farby oraz zarodniki grzybów, zła akustyka, źle przygotowane ogrzewanie. Szczególnie w takich miejscach umieszczenie roślin stanie się bardzo ważne. Kwiaty powinno się wybierać w taki sposób, by kupować te, która neutralizują toksyny w powietrzu w najlepszy sposób.

Człowiek i rośliny w biurze

Jak podają nam badacze, lekarze umieszczenie człowieka w pustym biurowym wnętrzu nie będzie dobrą decyzją, człowiek nie będzie się mógł tam odnaleźć. Dlatego właśnie najlepszym środowiskiem dla niego będzie takie wnętrze, w którym pojawią się elementy natury. Okazuje się, że obecność roślin może o ponad połowę zwiększyć kreatywność i o około 40% również wydajność. Dlatego pracodawcy powinni dążyć do tego by maksymalizować dobre warunki pracy. Wprowadzenie sztucznych kwiatów raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem, tak więc pamiętajmy, by stawiać na najlepsze estetycznie i funkcjonalnie żywe rośliny. Niektórzy traktują wprowadzenie roślin sztucznych do wnętrz biurowych jako pewne faux pas i błędne działanie, które nie powinno mieć miejsca. Sama estetyka biura jest ważna i nie można jej lekceważyć.

Previous Biura największych gigantów w branży IT
Next Herbata na zimno

Może to Ci się spodoba

Większość polskich firm nie mierzy efektywności pracy. W Europie to już standard

Tylko 45 proc. przedsiębiorców deklaruje, że ich firma jest dojrzała procesowo – wynika z badania Macrologic. To oznacza, że mają one rozpisane poszczególne procesy, potrafią je kontrolować i mierzyć efektywność. Brak takiego

Bodyflying – oryginalny pomysł na imprezę integracyjną

Dobrze zintegrowani pracownicy nie tylko wiedzą o sobie więcej, ale również mogą pracować bardziej efektywnie. Właśnie dlatego imprezy integracyjne od lat cieszą się tak dużym powodzeniem w firmach – zarówno

Czym charakteryzuje się technologia cięcia laserem?

Oferuje nam szereg unikatowych możliwości pozwalając między innymi na łatwą edycję kształtu, jaki ma element docelowy, wpływanie na jego wymiary, a nawet na strukturę. Co ważne, znajduje ona zastosowanie bez

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post