Event marketing, czyli sposób na utrzymanie pozytywnych relacji z klientem

Event marketing, czyli sposób na utrzymanie pozytywnych relacji z klientem

Event dawno już przestał być jedynie wydarzeniem służącym rozrywce zaproszonych na niego gości. Coraz częściej używa się go jako niezwykle skutecznego narzędzia marketingowego przydatnego w budowaniu pozytywnych relacji z klientem. A relacje te znacząco zwiększają sprzedaż poprzez wywoływanie w odbiorcy emocji oraz stworzenie pozytywnych skojarzeń z brandem.

Czym jest event marketing?

Event marketing to nowoczesne narzędzie, które służy do budowania relacji z klientami poprzez nawiązywanie z nimi bliższych kontaktów. Znacząco wzmacnia pozycję brandu na rynku dzięki wywoływaniu pozytywnych emocji i budowaniu więzi między marką a jej odbiorcami. Marketing wydarzeń pozwala skutecznie podtrzymać dobre relacje z klientem i zatrzymać go przy marce. To zadanie o wiele trudniejsze niż pozyskanie nowego klienta, ponieważ nie chodzi już jedynie o zainteresowanie odbiorcy produktem, ale stworzenie długofalowej pozytywnej relacji firma-klient.

Po co markom eventy?

Reklama czy spot w telewizji pozwalają pokazać produkt, ale są zbyt krótkie na zaprezentowanie w nich filozofii firmy czy jej punktu widzenia i wartości, jakimi się kieruje. Event pozwala na interakcję między marką a klientem. A to właśnie jest niezbędne, by przywiązać klienta do danego brandu. Konsument kupi produkt, bo będzie odpowiadać na jego aktualną potrzebę, aby jednak został stałym klientem, musi utożsamiać się z tym, co marka ma do powiedzenia. A event jest idealną okazją, by mu to przekazać.

Jak działa event marketing?

Doprze przygotowany i dopasowany do grupy docelowej firmy event daje wiele możliwości, począwszy od korzyści wizerunkowych, po dotarcie do nowych klientów. Event marketing jest bardziej skuteczny niż tradycyjna reklama – konsumenci stają się na nią uodpornieni, a impreza ma szansę wywrzeć na odbiorcy pozytywne wrażenie.

Event pomaga również zwiększyć sprzedaż i ogólną rozpoznawalność marki. Jak to działa? Dla przykładu: w miejscu, w którym codziennie przebywa wiele osób, trwa event. Z pewnością część obecnych w tym momencie osób firmę zna, ale są wśród nich również ci, dla których jest ona nowa. Przypadkiem przychodząc na wydarzenie, poznają oni markę, zapamiętują ją, biorą darmowe próbki, a potem, będąc na zakupach, rozpoznają ją i kupują jej produkty. A jeśli to, co reprezentuje sobą firma i w co się angażuje, przypadnie nowemu klientowi do gustu, zapewne już przy niej zostanie.

Organizacja eventu

Choć event marketing staje się coraz bardziej popularny, wiele firm ma obawy organizować tego typu wydarzenia. Powodów jest kilka – brak czasu, umiejętności czy niewiara w skuteczność takiej formy promocji. Nie warto jednak się tego obawiać. Profesjonalną organizację eventów warto zlecić agencji – zajmuje się tym agencja marketingowa 4MAT, która fachowo podchodzi do tematu i opracowuje plan działania zgodny z potrzebami klienta.

Previous Firmy szukają sposobów na zmniejszenie zużycia i kosztów energii
Next Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki cyfrowych zmian w firmach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polacy wśród internautów najczęściej blokujących reklamy

Na całym świecie ponad 200 mln internautów blokuje reklamy w przeglądarkach. Pod tym względem polscy internauci przodują w międzynarodowych rankingach. Reklamy blokowane są wraz z co drugą odsłoną strony – wynika z raportu OnAudience.

Wiadomości 0 Comments

Zaproszenie na II Forum Opolskich Inwestycji

  Szanowni Państwo   Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki realizując projekt systemowy Ministerstwa Gospodarki ma zaszczyt zaprosić Państwa na II Forum Opolskich Inwestycji pod tytułem:   „INWESTOR GLOBALNY W PERSPEKTYWIE LOKALNEJ”

Wiadomości 0 Comments

Czym jest Krajowy Rejestr Długów i jak uniknąć trafienia do niego?

Czym zajmuje się Krajowy Rejestr Długów? Rynek kredytów i pożyczek konsumenckich jest mocno rozwinięty w Polsce. Praktycznie każda pełnoletnia osoba może mieć dostęp do gotówki, której pożyczanie oferują banki i

Wiadomości 1Comments

Organizacja pogrzebu – co trzeba wiedzieć?

Zgon bliskiej osoby należy zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego w ciągu trzech dni od dnia śmierci. W przygotowaniu pogrzebu i wszelkich formalności z nim związanych pomagają placówki zajmujące się organizacją

Wiadomości 0 Comments

Konopie Indyjskie – Historia

Najstarszą i popularną odmianą miękkich środków odurzających jest powszechnie znana konopie – Cannabis sativa. Nasiona marihuany znajdowane się w wykopaliskach eurazjatyckich warstw kulturowych mających więcej niż trzy tysiące lat. To

Wiadomości 0 Comments

Automatyzacja finansów osobistych to sposób na zaoszczędzenie czasu i ułatwienie płacenia rachunków

Przy wielu kontach trudniej jest śledzić rachunki i konta. Możesz stworzyć swój własny zautomatyzowany system płatności rachunków. Może być trudno płacić czynsz na czas i wysyłać rachunki za media, internet,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź