Gdzie ubezpieczyć auto firmowe?

Gdzie ubezpieczyć auto firmowe?

Prowadzisz firmę, której nieodłącznym elementem jest samochód? Jeśli tak, z pewnością posiadasz wykupione ubezpieczenie OC pojazdu. Pamiętaj jednak, że nie jesteś cały czas skazany na tego samego ubezpieczyciela. Jeżeli tylko kończy ci się umowa, warto przeanalizować konkurencyjne oferty.

141926073040142500

Ubezpieczenie firmy, czyli tania polisa OC

Mając na względzie ubezpieczenie firmy, musisz pamiętać o wykupieniu polisy OC. Biorąc pod uwagę fakt, że zakres tego ubezpieczenia u każdego ubezpieczyciela jest identyczny (bo regulowany ustawowo), możesz kierować się wyłącznie kosztami. Im mniej zapłacisz za ubezpieczenie OC, tym lepiej dla ciebie. A różnice między poszczególnymi ofertami firm ubezpieczeniowych mogą sięgać rzędu nawet kilkuset złotych.

Jeśli więc chcesz wykupić polisę OC, ubezpiecz auto firmowe tam, gdzie jest najtaniej.

Ubezpieczenie firmy, czyli dodatkowa polisa AC

Pamiętaj, że polisa OC w żaden sposób nie stanowi zabezpieczenia finansowego w razie uszkodzenia twojego pojazdu (wyjątek stanowi sytuacja, gdy doszło do stłuczki nie z twojej winy). Jeśli chcesz w pełni ubezpieczyć majątek firmy, pomyśl o wykupieniu autocasco. Jest to polisa, która stanowi finansową ochronę pojazdu – w razie stłuczki (z winy właściciela), uszkodzenia czy kradzieży.

A gdzie wykupić najlepsze ubezpieczenie AC? Tutaj odpowiedź nie jest już taka oczywista, jak w przypadku polisy OC. Warto pamiętać, że autocasco może mieć bardzo zróżnicowany zakres, a to przekłada się na wysokość składki.

Zanim więc zdecydujesz się na konkretną ofertę, ustal zakres ochrony ubezpieczeniowej, a następnie dokonaj analizy poszczególnych opcji. Dopiero na tej podstawie możesz wybrać najtańszą ofertę spośród proponowanych.

Ubezpieczenie komunikacyjne – osobno czy w pakiecie?

Wykupując komunikacyjne ubezpieczenie firmy, rozważ jeszcze możliwość wykupienia polisy w pakiecie. Bardzo często jest tak, że ubezpieczyciele mają do zaproponowania znacznie lepszą ofertę, jeśli klient decyduje się na wykupienie pakietu OC i AC. Co więcej, dużo wyższe zniżki można otrzymać, ubezpieczając całą flotę pojazdów.

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie przeanalizuj wszystkie dostępne warianty. Możesz też skorzystać z internetowych kalkulatorów, dzięki którym oszacujesz wstępną wysokość składki. Będzie to bazą do dalszej analizy ofertowej.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Zwolnienia grupowe dla każdego?
Next Obligacje korporacyjne w 2014 r. - niższe stopy cieszą emitentów, nie przeszkadzają inwestorom

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Internet rzeczy i sztuczna inteligencja mogą napędzić polską gospodarkę

Rozwój technologii internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji będzie mieć fundamentalne znaczenie dla gospodarki Polski w najbliższym czasie – wynika z raportu Instytutu Sobieskiego. Polskie firmy – ze względu na wykwalifikowane kadry – mają

Wiadomości 0 Comments

Majątek Polaków wynosi obecnie 6,5 bln zł. Do 2040 roku wzrośnie blisko dwukrotnie

W 2040 roku Polacy zgromadzą majątek wart ponad 18 bln zł – wynika z badania PI Research dla Banku Zachodniego WBK. Po uwzględnieniu inflacji będzie to o 70 proc. więcej, niż mają dzisiaj.

Wiadomości 0 Comments

Producenci ekstraktów z konopi walczą o ich zatwierdzenie przez UE

W Polsce i Unii Europejskiej bez żadnych obostrzeń można wprowadzać do obrotu produkty pochodzące z nasion konopi siewnych i ich pochodne, takie jak mąka i olej z nasion. Problemem są natomiast inne części rośliny, tzn.

Wiadomości 0 Comments

Codziennie czyste podłogi bez wysiłku? Roboty sprzątające to hit! Same posprzątają wszystkie podłogi w domu

Robot sprzątający staje się powoli coraz częstszym wyposażeniem naszych mieszkań i domów. Podczas gdy my jesteśmy w pracy lub odpoczywamy, urządzenia te posprzątają wszystkie podłogi – odkurzą je, a nawet

Wiadomości 0 Comments

Ranking funduszy inwestycyjnych – grudzień 2014

W grudniowym Rankingu funduszy inwestycyjnych Analiz Online, łączącym zarówno zysk, jak i ryzyko, oceniliśmy w horyzoncie rocznym w sumie 282 fundusze, spośród których 216 ma na tyle długą historię, że

Wiadomości 3 komentarze

Naucz się analizy technicznej

Analiza techniczna spędza sen z powiek wielu inwestorom. To umiejętność, którą wielu chciałoby posiadać, gdyż daje możliwości sprawnego prognozowania i dobierania strategii inwestycyjnej do sytuacji. Nie tylko brokerzy znają analizę

1 Comment

  1. gienek
    07 stycznia, 14:27 Reply
    Przy wybieraniu ofert ubezpieczycieli powinniśmy przejrzeć dokładnie każdą ofertę i wybrać najlepszą.

Zostaw odpowiedź