Inwestuj w ziemie dla siebie i swojej rodziny

Inwestuj w ziemie dla siebie i swojej rodziny

Czy zastanawiasz się, w co zainwestować zgromadzone przez lata środki? Analizujesz wszystkie opcje, sprawdzasz co będzie zarazem opłacalne, bezpieczne i do tego korzystne dla ciebie i całej twojej rodziny? Może chcesz przy okazji zadbać o swoją przyszłość i życie na emeryturze? Wszystkie te elementy mogą spełnić, gdy zainwestujesz w ziemię, grunty lub inne nieruchomości, w zależności od aktualnej sytuacji życiowej. Przyjrzyjmy się więc, jakie wynikają z tego korzyści.

Ziemia się opłaca

Ziemia jest niewątpliwe cennym dobrem materialnym. Jeśli wziąć pod uwagę względy historyczne, ludzkie przywiązania i sentymenty, to ziemia jest czasem dobrem bezcennym. Jednakże z punktu widzenia ekonomii, ziemia jest jednym z najbezpieczniejszych, elementów inwestycyjnych. Ziemia ma tę zaletę, że po prostu jest – jest stała, nie da się jej ukraść jak pieniędzy, czy towaru ze sklepu, nie da się jej zniszczyć jak telewizora, czy samochodu. Jest jej też ograniczona ilość, szczególnie, gdy w danym miejscu panuje duża gęstość zaludnienia. Ponadto można ją drożej odsprzedać, wydzierżawić, wynająć, zbudować coś na niej (np. inwestując w działalność gospodarczą lub po prostu budynek mieszkalny) i nawet samemu tam zamieszkać.

Ziemia to bezpieczeństwo

Ceny ziemi nie wahają się tak, jak ceny innych środków inwestycyjnych, są bardziej odporne na perturbacje gospodarcze, dlatego można być o nią bezpiecznym. Posiadanie kilku działek i/lub nieruchomości pozwala wynajmować jedno z nich, a do tego gwarantuje, że w razie nieprzewidzianych sytuacji nie stracimy miejsca zamieszkania. Duże możliwości wykorzystania ziemi oraz obiektywne bezpieczeństwo sprawia, że inwestycja w grunty jest naprawdę korzystna.

Korzyści dla rodziny

A co z takiej inwestycji ma rodzina? Kiedy zaczynamy kariery zawodowe, przeplatane często studiowaniem i dokształcaniem się, pracujemy i żyjemy w mieście, zatem zmuszeni jesteśmy do mieszkania w bloku, w niedużym mieszkaniu. Zakładamy rodzinę, pojawiają się dzieci. Życie w mieście nie należy jednak do spokojnych i przyjemnych. Pośpiech, stres i różne napięcia, to często chleb powszedni mieszkańców miast. Zatem możliwość przeprowadzenia się za miasto, niekoniecznie na wieś, choćby na prowincję, może przynieść dużo ulgi i satysfakcji. Przynosi to wiele korzyści dla dzieci i całej rodziny. Wynajmowanie zaś mieszkania w mieście zapewnia w miarę stałe dochody.

Podejmij decyzję

Jeśli zatem nadal planujesz swoją inwestycję, to poważnie zastanów się nad ziemią lub innymi nieruchomościami. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, a także zapoznać się z konkretnymi ofertami i możliwościami, warto zwrócić się w stronę specjalistów. Mogą to być pracownicy firmy Wealth Solutions, którzy doradzają i pomagają prowadzić inwestycje w grunty, ziemie, różne nieruchomości, a także kolekcjonerskie alkohole i inne alternatywne przedmioty.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.* Wymagane

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Previous Kantor internetowy, wymiana walut online
Next Prosty sposób na dodatkową gotówkę? Sprawdźmy to!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak zadbać o wysokie standardy higieny, wychodząc z pandemii?

W obecnie trwającej sytuacji pandemicznej, zaleca się wykonywanie pracy zdalnej. Nie jest to jednak możliwe we wszystkich sektorach, jak choćby w produkcji. W jaki sposób pracodawca powinien zapewnić bezpieczeństwo swoim

Wiadomości 0 Comments

Polscy eksporterzy: 2014 rok zaliczamy na plus

Lepsze wyniki finansowe są pochodną wzrostu zamówień na towary naszych eksporterów w minionym roku. Około połowa zapytanych przez AKCENTĘ przedsiębiorców (49 proc.) zadeklarowała, że zamówienia w 2014 r. były wyższe

Wiadomości 0 Comments

Precyzyjne wykrojniki do kartonu

Jak kiedyś wyglądała produkcja wykrojników do pudełek? W przeszłości wykrojniki pudełek produkowane były ręcznie, za pomocą pił, wyrzynarek oraz innych narzędzi introligatorskich. Z tego powodu ich skuteczność zależała od doświadczenia

11 komentarzy

 1. Małgorzata
  14 sierpnia, 21:44 Reply
  Aktualnie działki są bardzo drogie, nie wiem jak szybko zwróciłoby się kupno. Jednak fakt -inwestycja dobra. Szczególnie jeśli chodzi o tereny podmiejskie, wbrew pozorom miasta bardzo szybko się rozbudowują i zajmują nowe obszary.
 2. Pep
  16 sierpnia, 13:14 Reply
  Ziemia to naprawdę bardzo dobra inwestycja, szczególnie tak jak wspomniał Michał, na terenach podmiejskich. Wiemy dobrze, że tempo rośnięcia aglomeracji jest ogromne, więc teoretycznie działki, które są oddalone o wiele kilometrów, w przeciągu lat mogą zostać zamieszkane.
 3. Tomek
  17 sierpnia, 17:54 Reply
  Jeżeli chodzi zakup gruntu to zastanawiam się, co lepsze, działać na własną rękę czy zaufać komuś ze specjalistycznego biura?
 4. Dondi96
  18 sierpnia, 18:41 Reply
  Co do inwestowania w ziemię, to mogę powiedzieć tyle, że jest to bardzo opłacalne.
  • Mariusz
   18 sierpnia, 18:42 Reply
   Owszem. Ludzie wciąż budują nowe domy, a wolnej ziemi ubywa w naszej pięknej Polsce (mimo, że mamy jeszcze dużo gruntów niezagospodarowanych, to kto wie co będzie za 50-60 lat).
 5. Jlk
  20 sierpnia, 16:13 Reply
  @Tomek, jeżeli chodzi o specjalistyczne biura, to teoretycznie jest to ok, ale w praktyce może być różnie. Chodzi mi tu o ceny, niektórzy liczą sobie naprawdę bajońskie sumy.
 6. kamial
  19 grudnia, 14:57 Reply
  Dokładnie. Dobrze jest już teraz wyposażyć dzieci w jakąś działkę, żeby w przyszłości miały dobry start.
 7. basia
  05 stycznia, 18:22 Reply
  Już od dawna wiadomo, że ziemia to jest dobra inwestycja. Warto szerzej zainteresować się tym tematem.
 8. mania
  16 stycznia, 12:36 Reply
  Łatwo jest powiedzieć, żeby inwestować, ale trudniej jest niestety tę inwestycję rozpocząć z powodu braku środków.
 9. asicca
  29 stycznia, 15:45 Reply
  Żeby to inwestowanie było takie łatwe, jak się może wydawać. Niestety mało osób inwestuje, bo nie ma z czym niestety.
 10. papeż
  04 lutego, 15:36 Reply
  Inwestowanie w ziemię to dobry pomysł, ale z drugiej strony nie ma też za co inwestować.

Zostaw odpowiedź