Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?
Niektóre formy reklamy wykorzystywane w sieci nie przynoszą już takiego efektu, jak kiedyś. Liczba banerów, wyskakujących okienek i innych kreacji spowodowała, że przestaliśmy na nie w ogóle zwracać uwagę. Tymczasem badania potwierdzają, że odbiorcy ufają publikacjom sponsorowanym. Jak napisać taki artykuł?
Artykuły płatne – dlaczego warto?
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę On Board Think Kong, 60 proc. odbiorców w Polsce ma takie samo zaufanie do treści sponsorowanych na stronie, jak do artykułów redakcyjnych. Jednocześnie 70 proc. z nich oczekuje, że taki content zostanie w witrynie odpowiednio oznaczony – tzn. internauta będzie mieć jasność, że ma do czynienia z materiałem partnera czy artykułem opublikowanym odpłatnie. Tylko około 20 proc. badanych stwierdziło, że fakt, iż za daną treścią stoi konkretna marka, a nie redaktor, obniża jego wartość. Co więcej, aż 40 proc. ankietowanych uznało, że zapoznanie się z taką publikacją sponsorowaną spowodowało, że rzeczywiście kupili produkt, o którym wspominano w artykule. Uzyskanie takiego efektu wymaga jednak przygotowania bardzo dobrego contentu, ale co to właściwie oznacza?
Jak napisać artykuł sponsorowany?
Tworząc treść, która ma zainteresować odbiorcę, dotrzeć do jak największego grona internautów i przynieść oczekiwane rezultaty, należy pamiętać o co najmniej kilku zasadach. Przede wszystkim warto podkreślić, że bez problemów znajdziemy miejsca do publikacji takich tekstów, również na rynkach zagranicznych. Np. w przypadku klientów niemieckojęzycznych baza wydawców dostępna jest tutaj: https://natvisor.com/pl/pozycjonowanie-niemcy.html. Skupmy się jednak na tym, jak przygotować artykuł, który może pomóc nam zrealizować założone cele:
- Przemyślany tytuł – content może zaginąć pośród dziesiątek publikacji na stronie, jeśli nie będzie zachęcać tytułem. Warto przemyśleć, co może zainteresować czytelników danej witryny. Dobrym pomysłem jest postawienie na treść, która jest na czasie, np. dotyczy jakiegoś ważnego wydarzenia branżowego.
- Zachęcająca forma – internauci nie lubią ściany tekstu. W sieci taka publikacja nie ma szans na zainteresowanie. Artykuł musi być podzielony na śródtytuły, powinien składać się z wypunktowań, zdjęć. Naszym celem jest przecież zatrzymanie internauty jak najdłużej – ma do niego trafić przekaz, na którym nam zależało.
- Jak najmniej reklamy – treść sponsorowana nie oznacza, że cały artykuł powinien być poświęcony danej firmie czy produktowi. Na temat marki powinny się pojawiać wyłącznie wzmianki.
- Analiza słów kluczowych – przy doborze tytułu warto wykorzystać narzędzia, takie jak Senuto czy SemStorm i wybrać za ich pomocą słowa, które cieszą się zainteresowaniem użytkowników Google. Nie chodzi jednak o bardzo konkurencyjne zapytania, które są wysyłane przez internautów dziesiątki tysięcy razy miesięcznie czy nawet częściej – może to być fraza mało popularna, w przypadku której wolumen wyszukiwania wynosi kilkaset zapytań. Wtedy większa jest szansa na to, że treść opublikowana w bardzo dobrej jakości serwisie może się pojawić na takie frazy na wysokiej pozycji w Google. Nawet jeśli przyniesie to kilka dodatkowych kliknięć miesięcznie, to i tak warto podjąć się tego działania.
- Wartościowe informacje – odbiorca musi się z tego artykułu jak najwięcej dowiedzieć. Jeśli tekst będzie rzeczywiście wartościowy, to bardzo prawdopodobne, że użytkownik sieci udostępni go w serwisach społecznościowych lub doda odnośnik do niego np. na swoim blogu. To oznacza kolejne korzyści.
Dobra treść sponsorowana – podsumowanie
Skorzystanie z reklamy w postaci płatnej publikacji na stronie WWW nie oznacza, że taki artykuł musi składać się wyłącznie z opisu naszej marki i być jej pochwałą. Dużo lepsze efekty może przynieść postawienie na wartościowy dla użytkownika materiał, w którym jedynie wspomnimy o naszej firmie.
Może to Ci się spodoba
Życie w twoich rękach
Życie to najcenniejszy dar, który został nam dany i powinniśmy je chronić. Życie wymaga zabezpieczenia, a człowiek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Jednym z elementów, który daje ludziom to poczucie jest posiadanie
Mniej niż 20 proc. mikro- i małych firm w sektorze handlu i usług akceptuje płatności kartami
Tylko co piąty przedsiębiorca akceptuje karty płatnicze – wynika z doświadczeń Banku Pekao SA. Główną barierą jest obawa o wysokie koszty, jednak inwestycja w terminal płatniczy może się szybko zwrócić. Detaliści akceptujący płatności
JAK WYBRAĆ DOBREGO OPERATORA TELEKOMUNIKACYJNEGO?
Każda firma wcześniej czy później staje przed problemem wyboru operatora telekomunikacyjnego. Operatorów jest bardzo wielu i każdy z nich oferuje inne pakiety usług, taryfy, atrakcyjne promocje na usługi telekomunikacyjne dla
Konflikt amerykańsko-północnokoreański stał się pretekstem do realizacji zysków na giełdzie
Spadek akcji na globalnych rynkach, który dokonał się w ubiegłym tygodniu to jedynie efekt chęci realizacji zysków przez inwestorów – uważa analityk Domu Maklerskiego mBanku. Jako pretekst posłużyła wymiana zdań między Donaldem
Od czego zależy udana impreza integracyjna Twojej firmy? Najważniejsze okazuje się miejsce.
Dziś wielu pracodawców organizuje imprezy integracyjne. Takie spotkania zapewniają mnóstwo korzyści zarówno firmie, jak i pracownikom. Bardzo ważne jest, aby takie spotkanie było dobrze zorganizowane. Atrakcyjna lokalizacja, miła atmosfera, elegancki
Zmiany na rynku chwilówek – klienci stracą czy zyskają?
Od 11 marca 2016 roku weszła w życie nowa wersja ustawy zwanej antylichwiarską. Już w trakcie pierwszego tygodnia po jej wprowadzeniu, na ryku chwilówek widać było pewne zmiany. Założeniem ustawy
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to skomentuj post