Porady na oszczędzanie – sprawdź, jak to zrobić

Porady na oszczędzanie – sprawdź, jak to zrobić

Zastanawiasz się, w jaki sposób zaoszczędzić na wymarzone wakacje, nowy samochód lub drobne przyjemności? Chcesz odłożyć pieniądze na przyszłość, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przydatne mogą być drobne zmiany nawyków zakupowych i korzystanie ze sprawdzonych porad. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

Sprytne i proste sposoby na oszczędzanie, które możesz stosować na co dzień

Wiele osób uważa, że oszczędzanie jest trudnym zadaniem. Szczególnie w obecnej sytuacji, gdy ceny różnorodnych produktów szybko rosną. Na szczęście istnieją porady na oszczędzanie, które ułatwią ci wdrożenie zmian w życiu i regularne odkładanie pieniędzy. Od czego zatem zacząć?

Przede wszystkim od małych kroczków i zmiany swoich nawyków żywieniowych. Jedną z ciekawszych propozycji jest robienie zakupów z wcześniej przygotowaną listą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że musi ona być odpowiednio przygotowana, by faktycznie pomagała w oszczędzaniu. Przede wszystkim przed jej sporządzeniem warto zastanowić się nad jadłospisem na kilka dni do przodu. Następnym krokiem jest przejrzenie zawartości szafek i wpisanie na listę wyłącznie tych produktów, których nie ma w domu.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być odkładanie reszty z zakupów lub określonej kwoty, np. 2 zł, po każdej wizycie w sklepie. Niektóre banki oferują możliwość automatycznego odkładania takich niewielkich kwot w wirtualnych skarbonkach.

Czy program lojalnościowy może pomóc w oszczędzaniu pieniędzy?

Poznaj również mniej oczywiste porady na oszczędzanie. Jednym ze sposobów jest uczestnictwo w programie lojalnościowym. Warto zdecydować się na program multipartnerski, taki jak PAYBACK. Co to dokładnie oznacza? Że punkty podstawowe i bonusowe zbierasz u więcej niż u jednego partnera. Daje ci to wiele możliwości zbierania punktów, a także korzystania z atrakcyjnych promocji.

Kiedy już uzbierasz dostateczną ilość punktów, możesz je wykorzystać na wiele sposobów, przewidzianych w regulaminie Programu PAYBACK. Jedną z opcji jest wymiana ich np. na nagrodę rzeczową. Jak to pomoże ci oszczędzać? Przykładowo, zamiast kupować robot kuchenny – odbierzesz go na stronie Programu i w ten sposób nie musisz za niego płacić gotówką. Innym rozwiązaniem jest wymiana zebranych punktów na voucher do wybranego sklepu będącego partnerem PAYBACK. Bardzo ciekawą opcją jest też wykorzystanie zgromadzonych środków do obniżenia rachunku za zakupy w stacjonarnych sklepach partnerskich.

Previous Co powinna zawierać kompleksowa oferta pozycjonowania stron
Next Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Rośnie popularność wypożyczalni aut na minuty. BP uruchamia takie wypożyczalnie na swoich stacjach

W Polsce przybywa wypożyczalni samochodów na minuty – po ulicach dziewięciu miast jeździ już blisko dwa tys. takich aut, ale ich liczba rośnie z każdym miesiącem. Podobnie jak liczba użytkowników, która

Wiadomości 0 Comments

Obowiązek ubezpieczenia społecznego powinien obejmować wszystkie formy zatrudnienia

Włączenie wszystkich pracowników, bez względu na tytuł zatrudnienia, do systemu ubezpieczeń społecznych, ułatwiłoby jego finansowanie, a grupie do tej pory z niego wykluczonej umożliwiłoby gromadzenie składek na emerytury – mówi prof.

Wiadomości 0 Comments

Czy można zablokować komuś możliwość brania pożyczek i kredytów?

Niestety w Polsce coraz częstszym zjawiskiem jest popadanie w długi. Nie dzieje się to z dnia na dzień, ani z powodu tylko jednego niespłaconego kredytu. Najczęściej osoba zadłużona wpada w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post