Jak wybrać firmę do pozycjonowania?

Jak wybrać firmę do pozycjonowania?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania firmy do pozycjonowania? Podpowiadamy, jak istotna jest praca agencji SEO, opinie, raportowanie działań oraz model rozliczenia. Dajemy również przykład agencji, która spełnia wszystkie, niezbędne czynniki do rozpoczęcia współpracy korzystnej dla obu stron! Pozycjonowanie – czy to ważne?

Jak wybrać firmę do pozycjonowania?

Rozwój technologiczny skłania niemalże wszystkie przedsiębiorstwa do posiadania strony internetowej. Ogromna konkurencja wymaga natomiast zaciętej walki o pozycję w najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce – Google. Wiesz, że i Ty nie możesz pozwolić, aby nie zostać zauważony. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając firmę do pozycjonowania strony www, sklepu internetowego lub innego typu serwisu?

Nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem zajmującym się pozycjonowaniem stron internetowym powinno prowadzić do osiągnięcia najważniejszego celu biznesowego w tej dziedzinie: zdobycia zadowalającej pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania na konkretne grupy wyrażeń. Celami, które osiąga się przy dobrej i efektywnej współpracy, jest wzrost ruchu na stronie, przekładający się bezpośrednio na zwiększenie świadomości marki wśród konsumentów, a także zwiększoną liczbę zamówień produktów czy realizacji świadczonych usług. To, w najtrafniejszym uogólnieniu, po prostu większy zarobek dla przedsiębiorcy. Pozycjonowanie jest przecież jednym ze sposobów na realizację celów biznesowych polegającą na monetyzacji zdobytego ruchu z wyników wyszukiwania. 

Pozycjonowanie – czy to ważne?

Wybór agencji SEOSukces w każdej branży zależy od wielu czynników: od oferowanego produktu lub usługi, jakości, ceny, obsługi klienta i wielu innych. Według powszechnie znanego stwierdzenia, że reklama jest dźwignią handlu, nie można zapomnieć również o odpowiednim wypromowaniu swojego przedsiębiorstwa. W dobie Internetu, gdzie Wikipedia zastępuje encyklopedię, Messenger rozmowę na żywo, a YouTube gramofon czy radio, nic dziwnego, że również tradycyjne media wypierane są poniekąd przez marketing internetowy. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, którym zależy na szybkim dostępnie do informacji – a w Internecie nie można narzekać na zwolnione tempo – okazuje się, że użytkownik spędzać na stronie internetowej zaledwie kilka sekund, a jeśli nie znajdzie na niej odpowiednich dla siebie informacji, zwykle jest zdecydowany z niej wyjść.

Chcąc wyprzedzić konkurencję, trzeba zatem walczyć o każdego użytkownika – szczególnie o tego, który właśnie otworzył przeglądarkę i chce wpisać w wyszukiwarkę Google istotne dla siebie wyrażenie kluczowe. To właśnie Twoja firma może wyświetlić się na jednym z pierwszych miejsc w naturalnych wynikach wyszukiwania – dzięki temu potencjalny klient może wejść na Twoją stronę.

W przypadku, kiedy nie posiadasz umiejętności związanych z SEO, warto zwrócić się do specjalisty, który zajmie się pozycjonowaniem Twojej strony internetowej. Do dyspozycji masz wiele agencji, które świadczą kompleksowe usługi związane z SEO.

Wybór agencji SEO

Do wyboru firmy pozycjonującej strony internetowe trzeba podejść skrupulatnie i zwrócić uwagę na kilka czynników:

Frazy kluczowe

Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy ważne jest dobranie odpowiednich wyrażeń kluczowych do pozycjonowania. Zastanów się, jakie słowa wpisują do wyszukiwarki potencjalni klienci, którzy mieliby znaleźć się na Twojej stronie. Jeśli tego nie wiesz, dobra agencja SEO na pewno podpowie Ci optymalne rozwiązania. Nie jest to tylko określenie fraz kluczowych, ale także poznanie Twoich celów biznesowych i zebranie rzetelnych danych, na podstawie których będzie można opracować strategię marketingową. Pamiętaj, że agencja powinna generować ruch organiczny w oparciu o wybrane grupy haseł opisujące Twoją ofertę.

Audyt SEO

Nawiązując do powyższego, odpowiednia firma pozycjonerska nie będzie podawała w audycie nic nieznaczących danych lub podejmowała się działań korzystnych tylko ze swojej perspektywy. Pozycjonowanie jest szeregiem działań, które mają przynieść określone cele dla obu stron. Jednym z nich jest szczegółowy audyt SEO strony internetowej, który pozwoli na poznanie zarówno mocnych, jak i słabych stron serwisu. Specjalista SEO na tej podstawie ustala zakres prac, a Ty dowiesz się, jakich zmian należy dokonać, by zwiększyć widoczność witryny w wynikach wyszukiwania.

Raport

Dobra agencja SEO będzie raportowała przeprowadzane działania. To nie tylko „sprawdzenie” prac firmy i efektywności działań pod względem SEO, ale także istotna z punktu biznesowego informacja dla Ciebie. Najlepiej, abyś otrzymywał comiesięczne raporty lub otrzymał dostęp do podstawowych narzędzi, które pozwolą na samodzielną weryfikację efektów prowadzonych działań. Będziesz mógł zweryfikować między inny pozycje haseł, ruch, konwersje z wyników organicznych.

Model rozliczenia

Agencja SEO powinna być elastyczna i otwarta na różne modele rozliczeń. Końcową decyzję powinien podejmować Klient. Jest kilka modeli rozliczeń – za efekt – zazwyczaj jest to płatność za obecność strony w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania, generowany ruch, bądź inne mierniki np. konwersje w serwisie. Dobrym rozwiązaniem, zarówno dla agencji SEO, jak i klienta jest również płatność hybrydowa i abonamentowa. Dzięki temu płaci się stałą kwotę miesięczną, bez dodatkowych, ukrytych opłat, które w przypadku modelu hybrydowego w części pokrywają działania SEO, dopóki nie jest osiągany efekt. Natomiast kwota abonamentu w całości jest poświęcana na działania związane z pozycjonowaniem. Oczywiście niezależnie od modelu rozliczeń w końcowej kwocie będzie zawierał się dochód dla agencji.

Powyższe czynniki to zaledwie kilka aspektów wyboru agencji SEO. Inną sprawą jest zweryfikowanie referencji wybranej firmy pozycjonerskiej. Przede wszystkim warto sprawdzić opinie o agencji SEO na jej stronie internetowej oraz na innych portalach.  Rekomendacje o firmie można przeczytać w sieci oraz usłyszeć na żywo od zadowolonych partnerów biznesowych.

Previous Duże oszczędności dla firm dzięki właściwej obsłudze technicznej nieruchomości
Next Niestabilność polityczna i zmiany klimatyczne największymi zagrożeniami dla świata w 2019 roku

Może to Ci się spodoba

Polscy inwestorzy indywidualni niechętnie podejmują ryzyko

Przed polską giełdą szansa na dwa istotne zastrzyki kapitału – w ciągu kilku miesięcy środki z otwartych funduszy emerytalnych przejdą do nowych indywidualnych kont emerytalnych, a pracownicze plany kapitałowe rozwiną swoją działalność.

Firmy coraz chętniej angażują się charytatywnie

Zaangażowanie biznesu w działalność charytatywną z roku na rok jest coraz większe. To nie tylko wsparcie finansowe, ale i aktywny udział w różnego rodzaju akcjach i inicjatywach. Widać to również w Poland Business Run. W ubiegłym roku

Na danych można zarobić. Uczą się tego kolejne branże, m.in. telekomy i banki

Przetwarzanie danych pozyskiwanych od użytkowników i zarabianie na nich przestało być domeną zastrzeżoną tylko dla firm internetowych. Dołączyły do nich firmy z innych branż, na przykład bankowości, telekomunikacji czy handlu detalicznego. Dzięki wykorzystaniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post