Jak zaoszczędzić na koncie bankowym? To proste!

Jak zaoszczędzić na koncie bankowym? To proste!

Czy na koncie osobistym da się oszczędzić? Zdecydowanie tak! Jak wybrać rachunek, który ochroni portfel przed zbędnymi wydatkami i… ułatwi życie?

Współczesne konta osobiste nie służą już wyłącznie gromadzeniu pieniędzy, wykonywaniu przelewów i realizacji zleceń stałych. Dzisiejsze ROR-y sprawiają, że bankowość staje się łatwa i wygodna. Zapewniają dostęp do szerokiego wachlarza (również niestandardowych) usług, pomagają oszczędzać, a nawet… zapewniają wsparcie w banku w przypadku sytuacji losowych takich jak choroba czy włamanie.

Jak oszczędzić na koncie bankowym?

Jeśli chcesz oszczędzać na koncie bankowym, wyeliminuj koszty związane z prowadzeniem rachunku i popularnymi operacjami. Zanim wybierzesz ROR, sprawdź koniecznie, ile zapłacisz za:

  • jego otwarcie i prowadzenie,
  • wydanie i obsługę karty debetowej,
  • wypłaty pieniędzy z bankomatów (zarówno Twojego banku, jak i innych instytucji),
  • przelewy przez Internet, w aplikacji mobilnej i na numer telefonu,
  • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Jeśli regularnie realizujesz także inne, niestandardowe operacje (np. przelewy SEPA czy wypłaty z zagranicznych bankomatów), sprawdź, jakie opłaty naliczy za nie bank.

Ważne: czasem zdarza się, że bezwarunkowo bezpłatne konta bankowe zapewniają klientom możliwość wykonania jedynie podstawowych operacji. A te mogą okazać się niewystarczające dla bardziej wymagających konsumentów. Sposobem, który pozwala harmonijnie połączyć niskie koszty z szerokim wachlarzem usług, jest wybór konta z warunkami. Co to oznacza? Aby uniknąć opłat, należy spełnić określone wymagania banku. Może to być np. utrzymywanie na rachunku określonego salda czy konkretna liczba transakcji kartą. Pamiętaj jednak – wybór takiego ROR-u okaże się dobrym pomysłem wyłącznie w sytuacji, gdy spełnisz bankowe wymagania „przy okazji”, zupełnie bez wysiłku. Pracodawca przelewa wynagrodzenie na Twój rachunek? Z powodzeniem utrzymasz na koncie określone saldo. Płacisz głównie bezgotówkowo? Bez problemu wykonasz kilka transakcji kartą lub BLIK-iem. Jeśli będziesz musiał naprawdę się wysilić, by spełnić bankowe kryteria, z czasem Twoja motywacja spadnie. Bank naliczy dodatkowe koszty, a Ty, chcąc pozostać przy znanym już rachunku, „machniesz na nie ręką”.

Oszczędzanie na koncie – nie tylko brak opłat

Konto dla oszczędnych powinno nie tylko eliminować podstawowe koszty związane z jego użytkowaniem. Powinno również zapewniać klientom możliwość wygenerowania dodatkowych oszczędności. Przed podpisaniem umowy z bankiem upewnij się, czy razem z ROR-em otrzymasz:

  • dostęp do atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego i depozytów. Dla osób, które chcą oszczędzać bezpiecznie, maksymalnie ograniczając ryzyko utraty kapitału, odkładanie nadwyżek na koncie oszczędnościowym i lokacie to świetne rozwiązanie. Wyższe oprocentowanie takich produktów przełoży się na wyższe zyski i zwiększy motywację.
  • dostęp do programów partnerskich, systemów poleceń i moneyback. Jeśli z nich skorzystasz, oszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie. Robiąc zakupy w ulubionych sklepach lub polecając usługi swoim znajomym.
  • możliwość bankowania przez aplikację mobilną. Choć korzystanie z aplikacji nie przyniesie realnych wpływów na konto, pomoże oszczędzić czas. A ten jest w dzisiejszych czasach niezwykle cenny.

Dobry ROR pozwala dziś nie tylko swobodnie korzystać z produktów banku, ale także osiągać dodatkowe korzyści. Czy wiesz, że istnieją banki, które oferują swoim klientom dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej? Choroba dziecka, awaria sprzętu, włamanie? Jeden telefon do Centrum Alarmowego wystarczy, aby wezwać specjalistę. Choć takie polisy są zazwyczaj dodatkowo płatne (z reguły jednak nie więcej niż kilka złotych miesięcznie), pomagają ograniczyć finansowe konsekwencje zdarzeń losowych. Wybór konta z polisą, zwłaszcza w dłuższej perspektywie, pomoże więc wygenerować odczuwalne dla portfela oszczędności.

Previous Dlaczego warto sprawdzić swój PIT w nowej usłudze Twój e-PIT
Next Sejm pracuje nad uregulowaniem rynku kancelarii odszkodowawczych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polscy seniorzy coraz bardziej zadłużeni

Zbliżające się Dni Babci i Dziadka skłaniają do refleksji nad sytuacją finansową polskich seniorów. Niestety ta nie ulega poprawie: polscy seniorzy zadłużają się coraz bardziej. Tylko w Grupie KRUK prowadzonych

Wiadomości 0 Comments

Doładowanie innego numeru – poradnik jak zrobić to szybko i bezproblemowo

Telefon na kartę to bardzo wygodne rozwiązanie, które od lat ma wielu zwolenników. Brak długoterminowej umowy i zobowiązań w kwestii wysokości czy częstotliwości doładowań to tylko niektóre z nich. To

Wiadomości 0 Comments

Mini czy midi? Sukienka do pracy szyta na miarę

Kobiety kochają sukienki, nie wszystkie jednak noszą je na co dzień. Obawiają się, że biuro nie jest najlepszym miejscem do prezentowania swoich atutów, a latem wygodniej czują się w krótkich

Wiadomości 3 komentarze

Znamy najlepsze banki w Polsce

Jak ujawniło niekomercyjne badanie przeprowadzone przez tajemniczego klienta w polskich bankach, na najlepszą obsługę można liczyć przede wszystkim w placówkach Banku Millennium, ING Banku Śląskiego oraz Deutsche Banku. Badanie miało

Wiadomości 0 Comments

10 powodów dla których warto używać managera haseł

Dlaczego powinniśmy używać managera haseł? Dlatego, że w obecnym świecie mamy dziesiątki, jeśli nie setki kont potworzonych w różnych serwisach. Posiadanie jednego hasła do nich wszystkich jest zwyczajnie nierozważne. Po

Wiadomości 0 Comments

Torba bawełniana z nadrukiem – prezent, który się opłaca!

Zakup upominków promocyjnych zawsze wiąże się z pewnymi kosztami, dlatego być może zastanawiasz się, czy taka inwestycja przełoży się na realne korzyści dla Twojej firmy? Odpowiedź jest jednoznaczna – tak!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź