Jakie informacje są nieczytelne dla klienta na paragonie?

Jakie informacje są nieczytelne dla klienta na paragonie?

Kasy fiskalne działa na bazie kompatybilnego systemu, który to drukuje nazwy poszczególnych usług na podstawie ich kodu liczbowego.

Prawo w kraju nakłada obowiązek na podmioty gospodarcze, by paragony fiskalne charakteryzowały pełne nazwy usług. W ten sposób nabywca ma możliwość zidentyfikowania swoich wydatków. Określenie samych zespołów towarów i usług nie było by jasne dla typowego kupującego.

Norma ta nie oznacza konieczności szczegółowego opisu konkretnych dóbr. Dotyczy to takiego nazewnictwa, które pozwoli na określenie kwoty należnego podatku. W niektórych grupach usługowych podatki dla elementów są inne. Najbardziej istotną sprawą jest jednak to, że pozycja na paragonie musi być zgodna z prawdą.

Podsumowując, właściciel firmy indywidualnie decyduje o rodzaju systemu swoich kas rejestrujących, musi tylko pamiętać o wyczerpującej formie ich zapisu.

Ewelina Uroda
www.biznesgazeta.pl

Previous Czy trzeba płacić za odtwarzanie muzyki?
Next Czym jest nadużycie pozycji dominującej na rynku?

Może to Ci się spodoba

Mała firma 1Comments

Kiedy należy zastosować controlling operacyjny?

Marzeniem każdego właściciela jest prowadzenie własnym biznesem z dużym powodzeniem. Nie w każdym przypadku wszystko przebiega pomyślnie i należy szukać przyczyn. Samodzielne wskazanie źródła może okazać się zbyt trudne. Czy

Mała firma 0 Comments

Czym są dodatnie lub ujemne różnice kursowe?

Firmy, których zobowiązania lub wynagrodzenie wyrażone są w walutach obcych w rozrachunkach podatkowych muszą przeliczyć je na walutę rodzimą. Występujące wówczas różnice podatkowe oddziałują na wartość podstawy podatku. Państwowe normy

Mała firma 0 Comments

Jak skutecznie zabezpieczyć towary w transporcie?

W dzisiejszych czasach, kiedy globalny handel i transport towarów osiągają bezprecedensowy poziom, kwestia bezpiecznego pakowania i zabezpieczania przesyłek staje się kluczowa dla firm na całym świecie. Odpowiednie zabezpieczenie towarów na

Połowa firm ma oprogramowanie bez ważnej licencji. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z karami

Braki licencyjne to duży problem polskich firm. Badania wskazują, że połowa firma korzysta z oprogramowania bez ważnej licencji. Jego łączna wartość w Polsce to ok. 2 mld zł rocznie – szacuje IDC.

Personel 0 Comments

Jak obniżyć koszty zatrudnienia pracowników w czasie kryzysu?

Od kilku lat wszystkie firmy borykają się z problemami finansowymi. Bezpośredni wpływ ma na to sytuacja gospodarcza i ekonomiczna na świecie. Nie ma już naiwnego, który wierzy w ,,krainę dobrobytu”.

Mała firma 2 komentarze

Mediacje – szybkie, tanie i … obowiązkowe

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania sporów. Jej podstawową rolą jest rozpowszechnienie praktyki mediacji i ograniczenie ilości sporów rozwiązywanych na sali sądowej. Alternatywna propozycja rozstrzygnięć pozasądowych, jaką jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź