Bezpieczna giełda – poszukiwany priorytet

Bezpieczna giełda – poszukiwany priorytet

Wśród giełd transportowych, jakie możemy spotkać na polskim rynku panuje trend przyciągania coraz większej liczby użytkowników. I niestety bardzo często odbija się to negatywnie na jakości zawieranych na niej transakcji. Nieuczciwość uczestników wydaje się być plagą na miarę dżumy XIX wieku. Poprzez nieuczciwe praktyki doprowadzają oni skutecznie innych użytkowników do problemów finansowych, chwiejąc ich polityką wewnętrzną, czy zagrażając stabilizacji.

Dlatego też bezpieczeństwo powinno być traktowane jako priorytet. I tak traktowane jest przez Teleroute –  polską i międzynarodową giełdę transportową.

Weryfikacja uczestników 

Realizacja priorytetu, jakim jest bezpieczeństwo wymaga, aby giełda transportowa krajowa podbijająca rynki całej Europy, dokładnie sprawdzała swoich uczestników. A sprawdzenie to należy zacząć od weryfikacji każdego, kto chciałby do giełdy dołączyć. i tu kluczowymi stają się bazy danych publiczne i biznesowe, w tym baza Biura Informacji Gospodarczej gromadzącego dane o nierzetelnych dłużnikach. Każdy przecież zasługuje na to, by na swojej ścieżce kariery spotykać i prowadzić interesy z ludźmi, którym można ufać.

Stała kontrola

Stworzenie bezpiecznej przestrzeni rynkowej nie może ograniczać się do przyjmowania sprawdzonych użytkowników. Bo i pomiędzy nimi mogą pojawiać się konflikty i nieuczciwe zachowania. Dlatego Teleroute powołał międzynarodowy zespół ds. bezpieczeństwa, którego zadaniem jest stałe monitorowanie i nadzorowanie zachowań klientów, a także ich profesjonalizmu.

Rating finansowy

W takiej przestrzeni bardzo ważne jest, by jej uczestnicy mieli pewność, że nawiązują współpracę z partnerem o stabilnej sytuacji finansowej. I uczestnicy Teleroute taką pewność mają, a daje ją rating finansowy prowadzony we współpracy z firmą Creditsafe. Dzięki niemu można dokładnie sprawdzić sytuację finansową partnera biznesowego, począwszy od jego zdolności kredytowej a skończywszy na zyskach.

Ludzka uczciwość

której wyrazem jest Kodeks etyczny. Co prawda nie posiada on mocy prawnej, ale jego akceptacja zobowiązuje, czyniąc firmę w oczach partnerów wiarygodną, szanującą uczciwość i współpracującą na przejrzystych zasadach.

Previous Bankowość internetowa pod ostrzałem. Jak się bronić przed cyberprzestępcami?
Next Pożyczki pozabankowe – za ile i dla kogo. Wady i zalety ofert serwisów pożyczkowych

Może to Ci się spodoba

Czy pracodawca musi zapewnić obuwie robocze pracownikowi?

Są takie sytuacje, w których pracodawca musi zapewnić obuwie robocze swoim pracownikom. Zobowiązują go do tego przepisy. Warto znać Kodeks pracy Zarówno będąc pracownikiem jak i pracodawcą, warto znać kodeks

Instytucje rządowe na celowniku hakerów

W tym tygodniu całkowicie przestały działać główne państwowe systemy informatyczne. Niedostępne były m.in. ePUAP, CEPiK i obywatel.gov.pl. Przyczyny nie są znane, ale wiceprezes Atende Jacek Szczepański ocenia, że mógł nią być błąd

Wdrożenie rozwiązań chmurowych pomaga firmom w walce z cyberzagrożeniami oraz w obniżaniu kosztów działania

W ubiegłym roku liczba ataków hakerskich na firmy w Polsce wzrosła o 46 proc. – wynika z danych PwC. To powoduje, że firmy nie tylko zwiększają budżety na IT, lecz także szukają nowych rozwiązań,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post