Jak nie dać się naciągnąć na drogą taksówkę?

Jak nie dać się naciągnąć na drogą taksówkę?

Co jakiś czas w prasie pojawiają się informacje o tym, że turyści, często obcokrajowcy, przyjeżdżający do Polski zostali naciągnięci przez taksówkarzy i zapłacili za kurs wielokrotnie więcej niż wynika to z cennika. Jak nie paść ofiarą takich praktyk?

Z taksówek często korzystamy wtedy, gdy nie możemy wybrać własnego auta lub też dojazd komunikacją miejską nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zwykle robimy to w pośpiechu, dlatego też łatwo o pomyłki – właśnie na tym bazują firmy, które świadczą „usługi przewozowe”, maskując swoje samochody tak, aby przypominały taksówki. Skorzystanie z usług takiej firmy oznacza zwykle naliczenie kosmicznych cen za 1 kilometr oraz postój.

Zwykle tacy „fałszywki taksówkarze” czekają na potencjalnych klientów w okolicy dworców lub centrów dużych miast, gdzie przeważnie nie patrzymy na to, do jakiej taksówki wsiadamy, ale po prostu chcemy dojechać do celu. Na koniec jednak często okazuje się, że rachunek jest wielokrotnie wyższy niż w zwykłej taksówce.

Jeżeli wobec tego chcesz skorzystać z taniego taxi w Lublinie, Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, pamiętaj o tym, by zawsze mieć oczy dookoła głowy przy braniu taksówki z postoju – tutaj najłatwiej o oszustwa. Lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki przez telefon lub też skorzystanie z aplikacji, za pośrednictwem których można zrobić to jeszcze szybciej i wygodniej.

W sieci dostępne są również internetowe porównywarki cen taksówek, dlatego jeżeli masz chwilę, możesz sprawdzić, jaka korporacja będzie dla ciebie najtańsza. Poza tym dużo pomocnych informacji można znaleźć na forach internetowych i na innych stronach, których użytkownicy polecają sobie usługi taksówkarskie.

Podsumowując, pamiętaj o tym, by korzystać tylko z usług korporacji taksówkarskich lub też w zamawiać taksówki przez internet. Zawsze myśl trzeźwo i pamiętaj o tym, by nie wchodzić do taksówki na postoju bez sprawdzenia, czy to rzeczywiście legalna taryfa – w przeciwnym przypadku może okazać się, że cena za kurs będzie nawet dwukrotnie czy trzykrotnie droższa!

Previous Cyfrowa rewolucja w bankowości
Next Podbijanie słupków sprzedaży wymaga dziś od firm dużo większej aktywności w mediach

Może to Ci się spodoba

Karta paliwowa – w stronę profesjonalizmu

W dobie wszechobecnego profesjonalizmu, docierającego do nas zewsząd, wydawać by się mogło, że osiągnięcie wysokiego poziomu zaangażowania powinno być zaskakująco proste. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż niekoniecznie. Aby stać

Samochód 0 Comments

Kto uzyska kredyt samochodowy?

W obecnych czasach wiele osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez samochodu. Jedni nabywają auto w celach zawodowych, inni posiadają dzieci i muszą pozostawać mobilni. Niestety nie każdy może zainwestować

Samochód 0 Comments

Likwidacyjny spis z natury a samochód osobowy

Podczas nabycia samochodu osobowego czynnemu podatnikowi VAT przysługiwało limitowane prawo do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 60%. Przez okres kilku lat osoba używała pojazdu dla celów posiadanej działalności gospodarczej. Obecnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post