Kartony na wyciągnięcie ręki: dlaczego zakupy w sklepie internetowym to strzał w dziesiątkę?

Kartony na wyciągnięcie ręki: dlaczego zakupy w sklepie internetowym to strzał w dziesiątkę?

W poszukiwaniu kartonów, zarówno dla celów prywatnych jak i biznesowych, często zastanawiamy się, gdzie najlepiej kupować opakowania kartonowe. W tym artykule zaprezentujemy krótki przegląd dostępnych opcji: supermarkety, hurtownie, sklepy budowlane, a także  internetowe, które coraz częściej wprowadzają na rynek dostęp do coraz szerszej gamy kartonów.

Gdzie kupić kartony na paczkę – wielość opcji

Różnego rodzaju kartony są niezwykle przydatne w codziennym życiu i są podstawowym elementem rynku e-commerce. Służą do przechowywania, pakowania i przewożenia różnego rodzaju przedmiotów, jak również archiwizowania dokumentów i nie tylko. Przydają się podczas przeprowadzki i pakowania dużych przedmiotów lub po prostu porządkowania biura czy domu. A kiedy ich nie potrzebujesz to możesz je bez problemu złożyć i schować. W związku z tym istnieje wiele miejsc, w których można nabyć kartony.

Tradycyjne sklepy stacjonarne, szczególnie te o charakterze budowlanym (np. Castorama, Leroy Merlin, itp.) były przez długi czas niemal jedynym źródłem kartonów. W dzisiejszych czasach jednak, dokonując zakupów w tych miejscach, często spotykamy się z niewielką różnorodnością dostępnych wariantów, a także brakiem kartonów o konkretnych gabarytach.

Alternatywą dla tradycyjnych sklepów są hurtownie, szczególnie te specjalizujące się w opakowaniach kartonowych – wytrzymałych i przeznaczonych do wysyłek. W takich miejscach z pewnością znajdziemy szerszy wybór kartonów do pakowania(https://www.ofix.pl/kategoria/kartony-do-pakowania-157, w tym również większe ilości. Raczej bez problemu dostaniemy kartony wielkogabarytowe czy kartony przeprowadzkowe lub inne paczki do wysyłki. Mimo to, warto pamiętać, że ceny często są wyższe niż w sklepach stacjonarnych, a także poszukiwania wymaganego rozmiaru lub rodzaju mogą zająć nam dużo czasu.

Sklepy internetowe, z roku na rok zdobywają coraz większą popularność, a niestety w przypadku kartonów, bywają pomijane przez konsumentów. Warto jednak pamiętać, że zakupy w sklepie internetowym oferują wiele korzyści.  Zakup kartonów online umożliwia optymalizację kosztów związanych z wysyłaniem przesyłek, co jest niezwykle istotne dla firm zajmujących się sprzedażą i oferujących wysyłkę swoich towarów. W przypadku sklepu online w jednym miejscu znajdziesz zarówno karton wykrojnikowy, jak i karton przeprowadzkowy, czy też dostosowany do wymogów paczkomatów bądź karton o określonych wymiarach – np.200x150x100mm czy 200x200x200mm.

Sklep internetowy vs. tradycyjny sklep stacjonarny – porównanie opcji zakupu

Jak już zostało wcześniej zaznaczone, sklepy stacjonarne mają ograniczoną ofertę. I chodzi tu nie tylko o mniejszy wybór rozmiarów, ale też rodzajów opakowań kartonowych. A zakup określonego typu kartonu czy odpornego na uszkodzenia pudła do wysyłki cięższego towaru może być kłopotliwe. Dlatego też warto zaopatrzyć się w kartony w sklepie internetowym. Bez wychodzenia z domu mamy dostęp do szerokiej gamy produktów, z których możemy wybrać najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb.

Ponadto, znacznie łatwiej jest też sprawdzić ceny u różnych sprzedawców.  Porównywanie i przeglądanie różnych opcji jest łatwiejsze w Internecie, a ponieważ wiele sklepów internetowych oferuje bezpłatną dostawę powyżej określonej kwoty zamówienia lub możliwość darmowego zwrotu towarów, nie musisz się martwić o nieodpowiednią przesyłkę. I co ważne, sklepy internetowe oferują często bardzo atrakcyjne ceny, a także rabaty przy większych zamówieniach.

Dlaczego sklep internetowy oferuje lepszą różnorodność kartonów i pudełek wysyłkowych?

Sklepy internetowe mogą przechowywać większą ilość asortymentu w magazynach, co z kolei umożliwia im oferowanie większej różnorodności. Bez ograniczeń przestrzennych, sklepy internetowe mogą składować produkty w sposób bardziej efektywny, oferując szybkie dostawy i niskie koszty wysyłki za pośrednictwem firm kurierskich i nie tylko. A konkurencyjne ceny stanowią duży plus dla klientów.

Ponadto, w sklepie internetowym nie tylko mamy szerszy wybór kartonów wysyłkowych , ale również wielu innych opakowań, w tym kopert, folii bąbelkowej, a także różnego rodzaju akcesoriów do pakowania (np. taśmy pakowej(https://www.ofix.pl/kategoria/tasmy-pakowe-231491), foli stretch) umożliwiających sprawne pakowanie produktów. Pomogą również doskonale zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniami mechanicznymi. A zamawiane w ten sposób kartony dostarczane są pod nasze drzwi, co eliminuje problemy związane z odbiorem, transportem i przenoszeniem zakupów.

Karto klapowy, fasonowy, do paczkomatu, a może Fix Box lub karton do przeprowadzki – kartony dopasowane do Twoich potrzeb z szybką przesyłką kurierską

Sklepy internetowe oferują produkty w różnych wersjach, dzięki czemu można skonfigurować swoje zamówienie na miarę indywidualnych potrzeb i wybrać odpowiedni rozmiar do zawartości. Jeśli potrzebujesz dobrej jakości kartonu wykonanego z tektury o specjalnych wymiarach, to  w sklepie internetowym możesz znaleźć wiele opcji dostępnych do wyboru. Zamiast szukać produktu, który spełni Twoje wymagania w sklepie stacjonarnym, możesz znaleźć wiele opcji na stronie internetowej i wybrać idealną dla siebie. Zamiast przemierzać dziesiątki sklepów, możesz znaleźć to, czego szukasz w jednym miejscu, na stronie internetowej.

Warto jeszcze podkreślić, że w sklepach internetowych łatwiej kupić odpowiednie kartony i znaleźć rzadkie lub trudno dostępne duże kartony do wysyłania przedmiotów o większych gabarytach czy też kartony do przeprowadzki lub wysokiej jakości kartony wykrojnikowe (zwane inaczej kartonem fasonowym) lub klapowy oraz opakowania w różnych rozmiarach (A,B i C) dostosowanych do skrytek paczkomatów np. InPost, a także wymagań do Poczty Polskiej.

Na przykład sklep z artykułami biurowymi Ofix specjalizujący się w sprzedaży akcesoriów biurowych ma w swojej ofercie opakowania kartonowe. Dostępne są kartony klapowe, typu Denbox czy Fix Box, które cechują się odpornością na uszkodzenia i w sposób odpowiedni zabezpieczą zawartość przesyłki, ułatwiając Ci zapakować każdy towar. Znajdziesz tu również wszelkie niezbędne akcesoria do pakowania. A przy tym masz pewność, że Twoje zamówienie zostanie szybko zrealizowane i dostarczone – oferują wysyłkę w 24h!

Previous Odszkodowania związane z pracą
Next E-commerce: dobre oprogramowanie sklepu internetowego to klucz do sukcesu. Jak wybrać najlepsze dla siebie!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W Polsce powstaje nowy system reagowania na cyberzagrożenia

Ponad 90 proc. polskich przedsiębiorców doświadczyło co najmniej kilkudziesięciu ataków hakerskich w ciągu roku. Zarówno udanych, jak i nieudanych – wynika z raportu firmy Check Point. Według danych Interpolu na świecie wpływy z cyberprzestępczości

Wiadomości 0 Comments

Inwestycje w ciepłownictwo pomogą w walce ze smogiem. PGE umacnia się w tym sektorze

Grupa PGE finalnie przejęła w połowie listopada aktywa ciepłownicze wystawione wcześniej na sprzedaż przez francuski koncern EDF. Za kwotę 4,27 mld zł spółka nabyła osiem elektrociepłowni, trzy sieci ciepłownicze oraz Elektrownię Rybnik. To

Wiadomości 0 Comments

Jak mierzyć skuteczność działań Content Marketingu?

Content Marketing, jako reklama internetowa, wykazuje niezwykle wysoką skuteczność. Nie dziwi więc fakt, że ta forma działań promocyjnych zdobywa coraz większe uznanie wśród marketerów. Głównym założeniem Content Marketingu jest stworzenie

Wiadomości 0 Comments

Dążenie do doskonałości i doskonałych zarobków, czyli polskie trendy na rynku szkoleń

Niezaprzeczalnym faktem jest, że skończenie studiów nie daje pewności znalezienia wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Dyplom ukończenia uczelni ma dla pracodawcy znaczenie głównie w przypadku, gdy pracownik podejmuje pierwszą pracę.

Wiadomości 10 komentarzy

Ubezpieczenie mieszkania wraz z kredytem w banku, czy polisa na własną rękę?

Każda osoba decydująca się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego,musi również zakupić ubezpieczenie dla danej nieruchomości. Jest to obowiązkowe. Który wybór będzie jednak najlepszy? Polisa z banku, czy wybrana samodzielnie? Ubezpieczenie w

Wiadomości 3 komentarze

Czy po 50. roku życia można dobrze zarobić?

Mediana wynagrodzeń osób po pięćdziesiątym roku życia wyniosła 4 100 PLN brutto miesięcznie. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku wynika, że pracownicy, którzy nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź