E-commerce: dobre oprogramowanie sklepu internetowego to klucz do sukcesu. Jak wybrać najlepsze dla siebie!

E-commerce: dobre oprogramowanie sklepu internetowego to klucz do sukcesu. Jak wybrać najlepsze dla siebie!

W branży e-commerce dla odniesienie sukcesu biznesowego równie ważne, jak wysokiej jakości asortyment w atrakcyjnej cenie, jest oprogramowanie sklepu internetowego. Zobacz, jak wybrać najlepsze?

Boom w e-commerce wciąż trwa!

Ostatnie lata to wyjątkowo sprzyjający klimat dla rozwoju handlu internetowego. Obroty w e-commerce od roku 2018 zwiększyły się ponad dwukrotnie. Apogeum koniunktury odnotowano podczas pandemii COVID-19. Ludzie, którzy polubili zakupy w sieci w czasie lockdownów, wydaje się, że nie zamierzają rezygnować z tego udogodnienia, bo obecnie aż 79% internautów korzysta z zakupów online. 75% kupuje w polskich e-sklepach, 30 w zagranicznych. Klienci, jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2023” wśród czynników motywujących ich do zakupów online, wskazują: dostępność całą dobę (76%), brak konieczności jechania do sklepu (76%), ceny atrakcyjniejsze niż w sklepach tradycyjnych (70%). Najgłębiej do kieszeni podczas zakupów w sieci sięgają mężczyźni, a także osoby między 15 a 24 rokiem życie, oraz mieszkańcy miejscowości od 20 do 49 tys. ludności. Najwięcej internauci średnio miesięcznie wydają na artykuły spożywcze (405 zł). Na drugim miejscu jest obuwie (275 zł), trzecie miejsce to odzież, dodatki i akcesoria (270 zł). Najczęściej garderobę w sieci uzupełniają osoby od 35 do 49 lat, dobrze oceniające swoją sytuację materialną.

_Stores – funkcjonalne oprogramowanie sklepu internetowego

Dobra koniunktura rynkowa, sprzyjające okoliczności (m.in. rozwój paczkomatów, dogodne formy płatności itp.), wysokiej jakości asortyment produktów lub usług w atrakcyjnej cenie to za mało, aby odnieść sukces biznesowy w e-commerce. Sine qua non powodzenia jest funkcjonalne i intuicyjne oprogramowanie sklepu internetowego.  Pierwotny wybór platformy e-commerce będzie determinował naszą późniejszą działalność handlową w wielu aspektach, dlatego jest tak istotny. Najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązanie, choćby takie jak _Stores. To prosta w obsłudze platforma, z pomocą której można szybko stworzyć estetyczny sklep internetowy i zacząć sprzedawać w sieci.

_Stores – dla kogo?

To narzędzie dla osób, które:

 • chcą we własnym, zakresie założyć sklep i samodzielnie prowadzić interes,
 • nie chcą czekać, chcą sprzedawać bez zbędnej zwłoki,
 • poszukują gotowej platformy internetowej,
 • nie chcą i nie mają czasu na drogie inwestycje w dedykowany system lub wdrożenie rozwiązań open source.

_Stores to kompleksowa usługa. Użytkownicy w ramach abonamentu otrzymują:

 • funkcjonalną i intuicyjna w obsłudze platformę internetową,
 • miejsce na serwerze na Twoje pliki (hosting),
 • konto lub konta pocztowe (w zależności od wybranego pakietu),
 • certyfikat SSL dla Twojej domeny, a w wyższych planach również domenę opłaconą na pierwszy rok,
 • atrakcyjnie wizualne i nowoczesne szablony (wszystkie oferowane szablony są w cenie),
 • profesjonalne wsparcie techniczne.

_Stores to usługa przeznaczona zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców. Mogą oni wybrać dostosowany do wielkości swojego sklepu internetowego pakiet usług (w najdroższym pakiecie liczba zamówień miesięcznie – bez limitu). Zanim jednak zdecydują się na konkretny pakiet, muszą sobie odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań:

 • jak wielki będzie asortyment sklepu?
 • ile miejsca na dysku będzie konieczne do przetrzymywania plików (np. zdjęć produktów),
 • ile skrzynek e-mail potrzebują.

Im droższy wariant oprogramowania sklepu internetowego _Stores, tym dostępność usług dodatkowych jest większa, rosną także parametry innych. Wymagający użytkownicy, którzy wybiorą wyższe pakiety, mogą liczyć na wyższą szybkość ładowania sklepu, profesjonalny certyfikat SSL (Certum), bezpłatną rejestrację domeny na pierwszy rok, pomoc dedykowanego opiekuna, import i eksport produktów z pliku, a także niższą prowizję za płatności.

_Stores, jak wskazują twórcy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedawać w sieci, ale nie mają wiedzy technicznej. Dzięki uproszczeniu i optymalizacji działań, założenie sklepu nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Przez cały proces instalacji sklepu przeprowadzi cię specjalny kreator, który na każdym etapie będzie generował pomocne wskazówki i instrukcje. Dzięki temu nie popełnisz błędu, a cała operacja będzie przyjemnością, a nie utrapieniem.

Klienci sklepów internetowych chcą mieć wybór formy przesyłki. Ostatnio najczęściej wybierają paczkomaty (82%). Połowa decyduje się na kuriera do miejsca zamieszkania lub pracy. Najmniej, tj. tylko 18% korzysta z dostawy do punktu partnerskiego. Oprogramowanie sklepu internetowego _Stores jest zintegrowane z operatorem logistycznym apaczka. To sprawia, że klienci będą mogli zamawiać przesyłki za pośrednictwem najpopularniejszych firm kurierskich.

Nieodłącznym i koniecznym elementem prowadzenia sklepu internetowego jest promocja. W branży e-commerce największą rolę w online marketing mixie odgrywa SEO. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na _Stores mogą liczyć na pomoc w tym zakresie. W panelu sklepu znajdą narzędzia, które pomogą im tworzyć treści zoptymalizowane pod wyszukiwarki internetowe.

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz funkcjonalnego i intuicyjnego w obsłudze oprogramowania sklepu internetowego, to nie możesz pominąć platformy _Stores. To rozwiązanie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorców, dostosuje się do ich potrzeb i zapewni wysoki poziom zadowolenia wśród klientów. A to chyba najważniejsze w e-handlu.

Previous Kartony na wyciągnięcie ręki: dlaczego zakupy w sklepie internetowym to strzał w dziesiątkę?
Next InPost jako klucz do efektywnej logistyki w Twojej firmie

Może to Ci się spodoba

W przyszłym roku ruszy giełda EraCoinów. Pierwsza polska kryptowaluta niedługo zostanie zaprezentowana w USA

EraCoiny to pierwsza na świecie kryptowaluta, która ma być prosta w obsłudze, a jej pozyskanie tańsze i łatwiejsze niż w przypadku innych wirtualnych walut. Aplikacja sama naliczy walutę, a następnie wymieni ją na

Wiadomości 0 Comments

Czym jest dual sim?

Coraz częściej wśród telefonów znaleźć można te z wejściem Dual SIM. Jest to popularna funkcja, którą znaleźć można zarówno we flagowych produktach, jak i telefonach z nieco niższej półki cenowej.

Wiadomości 0 Comments

Jak zrobić przelew za granicę z jednego rachunku w różnych walutach?

Wysyłając pieniędzy na zagraniczne konta, zawsze musimy się liczyć z większymi kosztami niż w przypadku zwykłych krajowych przelewów. Koszt takiej transakcji jest uzależniony zarówno od tego, w jakiej walucie chcemy

Internetowa księgowość dla biznesu

Księgowość internetowa to dość nowoczesne i praktyczne, chociażby pod względem rozwoju technologicznego, rozwiązanie dla biznesu. Pojawienie się oferty jak również rosnącego zainteresowania tego typu usługami w sieci  podyktowane jest przede

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy rekrutacyjnej przy poszukiwaniu pracy?

Poruszanie się po rynku pracy może być trudne, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają lub pracują w jednym miejscu od dłuższego czasu. Jak można im to ułatwić? Istnieje wiele możliwości

Wiadomości 0 Comments

Nowe technologie w służbie obywatelom. Przekształcają państwo urzędów w państwo usługowe

Cyfryzacja i wdrażanie inteligentnych rozwiązań mają przekształcić państwo urzędów w państwo usługowe, otwarte online na obywatela. Zadanie jest bardzo ambitne. Dobrze zrealizowana transformacja to jednak nie tylko ułatwienia dla obywateli, lecz także oszczędności dla obu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź