Kolagen i aloes – jak działają?

Kolagen i aloes – jak działają?

Kuracja kolagenowa jest coraz bardziej popularna i stosowana przez wiele osób. Według ostatnich badań, stwierdzono że kolagen podawany w postaci płynnej doustnie, ma znacznie szybsze działanie i jest dużo łatwiej wchłaniany przez nasze komórki. Bardzo łatwo i szybko zostaje zaabsorbowany w przewodzie pokarmowym , a zwiększoną obecność kolagenu można już wybadać po 6-12 godzinach od spożycia. Po 6 godzinach od spożycia poziom kolagenu jest najwyższy w tkankach, natomiast w skórze po 12 godzinach, a w chrząstkach stawowych po 48 godzinach. Jeśli kolagen będzie stale podawany, to można uzupełniać jego niedobory cały czas. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych lub chorych. Kolagen skutecznie usuwa oznaki starzenia, odmładza tkanki i organy wewnętrzne, łagodzi bóle stawów i kości, dolegliwości związane z menopauzą i reumatyzmem.

Kolagen – eliksir młodości

Suplementy kolagenu jakie znajdziemy na rynku zawierają śladowe ilości samego kolagenu i sporą dawkę chemicznych substancji konserwujących. Najlepszy jest w postaci sproszkowanej jako świetny sposób na odmładzanie.

Kolagen – dawkowanie

Sproszkowana postać kolagenu pozwala zastosować go w wielu potrawach i napojach. Dawka dzienna to 5g, czyli jedna łyżeczka. Kolagen należy przyjmować razem z witaminą C, która wpływa na zwiększenie jego przyswajania.

Przepis na koktajl z kolagenem

Bezwonny i bezsmakowy kolagen można łączyć z wodą, sokiem i koktajlami. My polecamy koktajl z truskawek. Składniki: truskawki, jogurt naturalny, miód i 1 łyżeczka kolagenu w proszku. Wszystko razem wymieszać i pić ze smakiem.

Jak działa aloes?

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, jedna roślinka goszcząca na naszych parapetach jest w stanie poprawić nam samopoczucie. Co więcej, może to zrobić natychmiast pomagając nam w wielu aspektach. Aloes często jest określany mianem rośliny brylującej wówczas, gdy w grę wchodzi pielęgnacja urody i trudno nie zgodzić się z tym, że niewiele innych roślin jest mu w stanie dorównać pod tym względem. Już dziś możemy wskazać dziesiątki substancji odżywczych, które wchodzą w skład aloesu i okazują się prawdziwym wybawieniem dla naszego organizmu. Naukowcy nie uważają jednak wcale, że jest to roślina dobrze im znana. Często mówią w kontekście aloesu o związkach, które dopiero trzeba poznać. Oczywiście, nie wszystkie właściwości aloesu doczekały się naukowego potwierdzenia, można jednak mówić o nim wówczas, gdy mamy do czynienia z właściwościami gojącymi. Aloes doskonale radzi sobie nie tylko z typowymi ranami, ale i z poważnymi oparzeniami, jedną z jego cech jest zaś i to, że rany są eliminowane, a my nie musimy obawiać się skutków ubocznych. Czynne związki aloesu bez większego trudu przenikają w głąb tkanek, a następnie redukują degradację komórek już na tym poziomie walcząc skutecznie ze stanami zapalnymi oraz z rozszerzaniem się naczyń krwionośnych. Dzięki temu krew płynie szybciej, a skóra może się regenerować. Nadal nie wiemy, w jaki sposób aloes wpływa na proces produkcji kolagenu i elastyny, nie mamy jednak wątpliwości, co do tego, że wpływ taki istnieje i można go relatywnie łatwo dostrzec. Osoby zainteresowane aloesem muszą liczyć się z tym, że występuje on w kilku formach. Relatywnie tani jest przede wszystkim zakup żywej rośliny, a następnie ucinanie kawałków jej liści. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby kupić specjalny żel aloe vera, którego znakiem rozpoznawczym jest łatwość w użyciu. Jeśli zdecydujemy się na żel, może się okazać, że wygraliśmy na kilka sposobów. Możemy przecież nie tylko działać kojąco na rany, ale również ma szereg innych właściwości. Tu warto wspomnieć choćby o tym, że można go stosować zamiast kremu rano i wieczorem, co pozwoli na zamykanie porów i zmniejszenie problemów z cerą. W szczególny sposób zyska na tym cera trądzikowa, roślina ta nie tylko ogranicza bowiem wydzielanie sebum, ale i pozwala na łagodzenie miejscowych stanów zapalnych. Żel z aloesu ma tez właściwości gojące, dzięki czemu nie musimy się obawiać utrzymujących się przez długi czas śladów po pryszczach. Ciekawym rozwiązaniem jest też nakładanie aloesu na rzęsy przed snem, pozwala to bowiem na ich wydłużenie.

Więcej zobacz na: park-kolejowy.pl

Previous Jak troszczyć się o tapicerkę skórzaną w samochodzie?
Next Prawie 40 proc. Polaków korzysta aktywnie z serwisów społecznościowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Cyfryzacja nowym motorem polskiej gospodarki. Do 2025 roku może przynieść dodatkowe 275 mld zł

Dotychczasowe motory wzrostu Polski, takie jak podaż taniej i wykwalifikowanej siły roboczej czy napływ środków z Unii Europejskiej, zaczynają słabnąć. Jest jednak szansa, że nową siłą napędową gospodarki stanie się cyfryzacja, która

Wiadomości 0 Comments

Na ubrania Polacy wydają do 10 proc. swojego miesięcznego dochodu

Polacy umiarkowanie interesują się modą. Stawiają na styl nieformalny, kupują głównie w sklepach sieciowych, wydając najczęściej na zakupy odzieżowe maksymalnie 10 proc. miesięcznego dochodu. Czynnikami decydującymi o wyborze konkretnego produktu są przede

Wiadomości 0 Comments

Dobre perspektywy przed polską giełdą

Zdaniem analityków Templeton Asset Management TFI jesień na światowych giełdach będzie udana, ponieważ światowa gospodarka stabilnie się rozwija. W Polsce dobre wyniki notować mogą spółki informatyczne oraz eksportowe. Eksperci przypominają, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post