Kreatywne pomysły na prezent

Kreatywne pomysły na prezent

Głowienie się nad wyborem właściwego prezentu dla bliskiej nam osoby może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Czasem jednak wystarczy po prostu zastanowić się, jakie jest jej hobby – być może odpowiedzą na pytanie będą rozmaite narzędzia i elektronarzędzia?

Z pewnością nie można odmówić takim prezentom pomysłowości. Okażą się one również niezwykle praktyczne – każdy majsterkowicz bądź pracownik techniczny będzie zadowolony z nowego urządzenia, które będzie w stanie wykorzystać zarówno w pracy, jak i w domu. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę pokaźną listę prezentów, które trafią w gusta obdarowywanych przez nas osób.

  • Wkrętarkajedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń podczas rozmaitych prac naprawczych i remontowych. Przyda się zarówno domowemu majsterkowiczowi, jak i profesjonaliście. Chcąc jednak wybrać dobrze, musimy zastanowić się, do jakich konkretnie prac zakupiona wkrętarka będzie wykorzystywana.

Jeżeli mają być to prace okazjonalne, związane chociażby ze skręcaniem mebli czy przy majsterkowaniu, zupełnie wystarczające okażą się modele o napięciu do 10 V, a także te przeznaczone do tak zwanego wkręcania miękkiego. W przypadku bardziej zaawansowanych prac powinniśmy zdecydować się na wkrętarki dedykowane profesjonalistom. Charakteryzują się one przede wszystkim zdecydowanie większym napięciem oraz licznymi przydatnymi funkcjami, jak chociażby możliwość regulacji biegów czy praca w szczególnie twardych materiałach.

Jeżeli decydujemy się na urządzenie akumulatorowe, sprawdźmy również, na jakim dokładnie akumulatorze pracuje (najlepsze są typu Li-ion), a także czy może być on wymieniany.

Poza wkrętarkami, na rynku dostępne są również wiertarko-wkrętarki, czyli urządzenia o zdecydowanie szerszym zakresie wykonywanych zadań. Warto zastanowić się nad ich wyborem, jeżeli chcemy obdarować szczególnie aktywną osobę.

  • Szlifierka – idealne narzędzie dla osób lubujących się w obrabianiu rozmaitych materiałów. Przyda się zarówno do pracy z drewnem, jak i metalem, ceramiką, a nawet z betonem. Podobnie jak w przypadku wyboru wkrętarki, także w tym przypadku najważniejszy wydaje się być dobór właściwego rodzaju urządzenia.

Na rynku dostępne są między innymi szlifierki oscylacyjne, które okażą się przydatne do realizacji standardowych prac z płaskimi powierzchniami, modele mimośrodowe do tworzyw płaskich i wklęsłych, typu delta (wykorzystywana do obróbki trudno dostępnych powierzchni), kątowe oraz taśmowe. Możliwości wyboru są więc naprawdę bardzo szerokie.

  • Wyrzynarkastosowana do cięcia rozmaitych materiałów, dlatego okaże się przydatna nie tylko w warsztacie, ale również w domu, na przykład podczas przygotowywania mebli. Decydując się na tego typu narzędzie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc, rodzaj wykorzystywanych brzeszczotów (na rynku dostępne są bowiem specjalne typ dostosowane do pracy między innymi w drewnie, tworzywach sztucznych oraz metalu), typ uchwytu oraz dodatkowe wyposażenia, takie jak chociażby laser wskazujący linię cięcia czy prowadnica.
  • Glebogryzarka – coś dla miłośników spędzania czasu w ogrodzie. Służy ona do spulchniania gleby i wyrównywania powierzchni, co przekłada się między innymi na lepsze jej napowietrzenie, a także wyeliminowanie rozmaitych chwastów. Modele ogrodowe dzielą się na ręczne, elektryczne oraz spalinowe, dzięki czemu z łatwością dobierzemy właściwy model.
  • Narzędzia samochodowe – skompletowanie zestawu składającego się między innymi z pompki, odpowiednich kluczy, ściągaczy, miernika lakieru, ciśnieniomierza oraz lamp z pewnością ucieszy niejednego fana motoryzacji.

Kreatywnych pomysłów na praktyczne prezenty jest oczywiście więcej. Biorąc pod uwagę ofertę rynkową, polecić można również zakup zestawu śrubokrętów, wiertarki, kosiarki, pilarki, polerki, lutownicy, nożyc, opalarki czy chociażby wyposażenie ogrodniczego. Możliwości jest naprawdę sporo – z pewnością każdy z wymienionych wyżej prezentów okaże się przydatny.

Previous 90 proc. Polaków twierdzi, że internet ułatwia kontakt z bliskimi
Next GDDKiA szuka nowego operatora systemu poboru opłat na autostradach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Trzy czwarte Polaków korzystających z bankowości mobilnej nie wyobraża sobie bez niej życia

Polacy polubili bankowość mobilną. Ponad połowa badanych twierdzi, że w przyszłości to będzie ich główny sposób kontaktu z bankiem. Przyczyniają się do tego wygoda, bezpieczeństwo mobilnych aplikacji i powszechność smartfonów z dostępem do internetu. Za pomocą

Wiadomości 0 Comments

Polska wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla portugalskich inwestycji

Wartość portugalskich inwestycji w Polsce przekroczyła w ubiegłym roku 1,2 mld euro. Na polskim rynku rozwija się nie tylko Jeronimo Martins i handlowa sieć Biedronka, lecz także około 150 innych podmiotów z portugalskim kapitałem, reprezentujących

Wiadomości 1Comments

Wynajem biura – bez pośrednika, przez agenta czy może z doradcą do spraw nieruchomości?

Co rynek nieruchomości biurowych oferuje najemcom i jakie wsparcie pozwoli w pełni wykorzystać jego możliwości? Szukając biura dla firmy należy świadomie dokonywać wyboru nie tylko lokalu, ale przede wszystkim specjalistycznego

Wiadomości 0 Comments

Zagraniczni inwestorzy idą w Polsce na rekord. Pojawiają się zainteresowani z nowych kierunków

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce obsłużonych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wzrosła po trzech kwartałach tego roku o 70 proc. rok do roku. Największymi inwestorami w tym roku są Belgowie, ale rosnące zainteresowanie

Wiadomości 0 Comments

Trwają prace nad zmianami na rynku aptekarskim

Projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego przewiduje, że aptekę będzie mógł założyć jedynie farmaceuta, co więcej będzie on mógł prowadzić nie więcej niż cztery placówki. Wprowadza też szczegółowe kryteria, według których apteki musi

Wiadomości 0 Comments

Płatności internetowe będą bezpieczniejsze

Płatności elektroniczne rozwijają się bardzo dynamicznie na fali ekspansji zakupów internetowych i handlu mobilnego. Jednym z warunków dalszego wzrostu jest zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa transakcji online, co jest kluczową kwestią dla kupujących w internecie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to skomentuj post

Zostaw odpowiedź